... Jesteśmy w takim punkcie, że wszystko wskazuje na to, że bestia będzie musiała przynajmniej na pewien czas z realizacji tego planu, to znaczy zniszczenia w pierwszej kolejności Zachodu, w tym Stanów Zjednoczonych, w drugiej kolejności prawdopodobnie całego świata, kompletnego zdemolowania i zniszczenia ... bestia będzie musiała od tego planu odstąpić ...

... No niestety to wskazuje na trop pod tytułem służby specjalne.  .. w tym momencie do Polaków trafia ta informacja, że takie coś jak służby specjalne służące do prowadzenia działalności przestępczej... To znaczy, że gangi całego świata posługują się tym towarzystwem do organizowania przestępstw. No i dlaczego to jest groźne? Dlatego, że to samo towarzystwo nadzoruje polski wymiar sprawiedliwości. To samo towarzystwo nadzoruje również kandydatów do rządu ...  że jest to towarzystwo zajmujące się działalnością przestępczą. Jeszcze ukrywa to tajemnicą służby ..

...i ci, którzy są powołani do stanowienia porządku państwowego, .. Są zorganizowaną grupą przestępczą. No tak, są zorganizowaną grupą przestępczą, ale równocześnie mają legitymację państwa, czyli działają w imieniu państwa... mają legitymację polskiego państwa i równocześnie kompletnie to państwo rozkładają,

... Urzędnicy, przedsiębiorcy, mniejsi przedsiębiorcy, bardzo więksi przedsiębiorcy, Zwolennicy Platformy, zwolennicy PiSu, zwolennicy PSL-u, wszyscy. Wszyscy są zagrożeni w tym samym stopniu, pod jednym warunkiem, bo przedłużona zostanie ta legitymacja na dokonywanie przestępstw

... ci, którzy wykonują te przestępstwa, tak naprawdę kradną dla tych, którzy w pewnym momencie im to wszystko zabiorą. Krótko mówiąc, wykonują rolę głupiego Jasia, o czym kompletnie nie wiedzą. Czyli ci oficerowie służb specjalnych, którzy uczestniczą w zorganizowanej kradzieży i wydaje im się, że w ten sposób zabezpieczą swoją rodzinę, nawet nie zdają sobie sprawy, jak szybko stracą to wszystko, co udało im się tam gdzieś zgromadzić i na jakichś wyspach pochować.

... Odczekają i w pewnym momencie tym wykonawcom, czyli tym odpowiednikom kapo z obozów koncentracyjnych ... spowodują ich zniknięcie ...

... Oni jak najszybciej powinni te role opuszczać, bo niestety historia przyspieszyła. Niestety dla nich. Mają jeszcze szansę przejścia na dobrą stronę mocy. Mają szansę, ale to w tej chwili powinni przechodzić.

Żyjemy w epoce na razie schyłkowej, natomiast stoimy przed zapaleniem się zielonego światełka. Przy czym to zielone światełko, zapali się według największych optymistów w perspektywie od roku do trzech, według pesymistów w perspektywie sześciu, siedmiu lat ...

.Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW

ruchtest

Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Dobrzyńskim z Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych i NIS TV. Omawiamy szanse dla Polski i Polaków w obecnym i przyszłym kontekście, a także rozmawiamy o "salonie wolnych ludzi" i byciu wolnym człowiekiem w dzisiejszym społeczeństwie. Wskazujemy, że choć nie jesteśmy jeszcze w "najlepszych czasach", jesteśmy na ich krawędzi. Rozmawiamy o zielonym świetle optymizmu na przyszłość.

W rozmowie poruszamy również kwestie demoralizacji Polaków, eliminacji elit i procesu powrotu do naszych korzeni. Wskazujemy na konieczność mentalnego przeskoku po ponad 300 latach demoralizacji. Jest to trudny i długi proces, ale niezbędny dla odzyskania wyjątkowości i unikalności Polaków.

Na koniec rozmawiamy o konieczności zrozumienia mechanizmów działania państwa i reagowania w odpowiednim momencie. Podkreślamy potrzebę salonów ludzi wolnych, gromadzenia kompetentnych i sprawnych ludzi oraz konkretnego działania.

----- *** ------

Chcesz zrozumieć dzisiejszy świat ? O co chodzi w Czerwonym, sorry Zielonym NieŁadzie ? Tudzież polskim Nowym Ładzie globalisty , bankstera Pinokia sorry Mateusza Morawieckiego ?  
Wszystkiego się dowiesz, jak przeczytasz TYLKO  pięć książek.  Pięć książek, które wprowadzą Cię w depresje, albo OBUDZĄ

----- *** ------

Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW

 Całość wywiadu - Transkrypcja wygenerowana przez Skrybot 

Dzień dobry Państwu, kłania się Wojciech Dobrzyński, Narodowy Instytut Studiów Strategicznych i kanał NIS TV. Proszę Państwa, dzisiaj moim gościem. . . Będzie pan Marek Tomasz Chodorowski, matematyk, fizyk, autor książki Bestia. Cywilizacja nad przepaścią i założyciel salonu ludzi wolnych. Proszę Państwa, dzisiaj porozmawiam z Markiem na temat szans dla Polski i dla Polaków w kontekście obecnej sytuacji i tej, którą będziemy przewidywać w przyszłości. Dziękuję. Pozwólcie Państwo, że teraz się z Markiem połączę. Cześć Marku, Wojtek się kłania. Witaj Marku. Marku, my się kontaktujemy dosyć często, ale u nas w stacji NIS TV bardzo dawno Cię nie było. W związku z tym ja Cię przedstawiłem naszym telewizorom jako matematyka, fizyka, autora książki Bestia, cywilizacja nad przepaścią i założyciela salonu ludzi wolnych.

Czy chciałbyś? Czy masz coś jeszcze dodać osobie, czego nie powiedziałem, a chciałbym, żeby nasi widzowie wiedzieli? Moim zdaniem absolutnie to wystarczy. No to znakomicie, a ja będę drążył jeszcze jeden temat. Zanim przejdziemy do głównego tematu, który również zapowiedziałem naszym telewidzom, że będziemy rozmawiać o szansach dla Polski i Polaków, a nawet, że jest to dla Polski najlepsza epoka w dziejach. I będę chciał, bo już takie sformułowanie przedstawił w jednym ze swoich wystąpień, chciałbym, żebyś się z tego wytłumaczył. Ale najpierw bym chciał, żebyś trochę więcej powiedział o salonie ludzi wolnych, dlatego, że. . .

W naszej współpracy nie jest to bez znaczenia, bo robisz tam niesłychanie ważne rzeczy, a poza tym nazwa mi się niezwykle podoba, dlatego że rzeczywiście bycie wolnym człowiekiem jest czymś wyjątkowo ekskluzywnym w obecnej sytuacji i bycie wolnym człowiekiem jakby automatycznie przesuwa nas na pewne salony, więc przepiękna ta nazwa, która oddaje jak cenna jest ta wolność, jak cenne jest bycie wolnym, i jak w obecnych saszach jest to ekskluzywne. I ty w salonie ludzi wolnych, jakby to powiedzieć, rozwijasz to w sposób niezwykły. Mógłbyś troszeczkę o tym opowiedzieć? Nie opowiem, ale najpierw sprostuję. Nie żyjemy jeszcze w tej cudownej epoce.

Żyjemy w epoce na razie schyłkowej, natomiast stoimy przed zapaleniem się zielonego światełka. Przy czym to zielone światełko, jak ostatnio rozmawialiśmy w pewnym gronie, zapali się według największych optymistów w perspektywie od roku do trzech, według pesymistów w perspektywie sześciu, siedmiu lat. Ale sześć, siedem lat. w stali historycznej to jest bardzo, bardzo niewiele. No i temu zjawisku, czyli przygotowywania się do tego zielonego światełka dla Polski, które prędzej czy później się zapali, temu zjawisku towarzyszy projekt Salon Ludzi Wolnych. Założenia tego projektu były takie, żeby zacząć rozmowę od rzeczy nieantagonizujących i od takich, bym powiedział, zagadnień nieantagonizujących. Dziękuję. Myśmy się skoncentrowali w pierwszej fazie tej rozmowy na sprawcy.

Na sprawcy tego wszystkiego, co się wokół nas dzieje co najmniej od roku 2020, ale tak naprawdę tego wszystkiego, co się wokół nas działo po roku 1989 i oczywiście tego wszystkiego, co się działo wokół nas i wokół Polski wcześniej. No i zrozumienie tego pozwala. . . Pierwsze, pogłębić naszą świadomość i nasze zrozumienie czasów dzisiejszych. Bardziej precyzyjnie uda się ustalić, w którym punkcie jesteśmy. No i przede wszystkim świadomość i definicja sprawcy ułatwi nam wyjście z tej matki. Między innymi, gdy się analizuje na przykład epokę międzywojenną, obojętne czy początek tej epoki międzywojennej, czyli odzyskiwanie niepodległości, czy. . . Koniec epoki międzywojennej, czyli zbliżanie się do wojny i do strasznej wojny, to decydującym czynnikiem, który przesądził o polskiej porażce, był brak świadomości sprawcy.

Przypomnę tylko, że złoto, polskie złoto wywożone przez pułkownika Matuszewskiego z narażeniem życia, brawurowa akcja. W końcu bardzo szybko trafiło do Londynu. I w tym Londynie zarządzała tym struktura, którą ja nazywam bestią, czego chociażby. . . Taki wyraźny ślad mamy w postaci tego zamachu w Gibraltarze, zamachu na generała Sikorskiego. Ale nie tylko. Cała historia II wojny światowej pozostawia w całej tej historii, bestia pozostawiła po sobie ślady. No i nagle się okazuje, że przeciwnik nie był tylko ze wschodu i z zachodu. Przeciwnik, czyli z bezpośredniego zachodu, czyli z Niemiec, przeciwnik był niejako nad i wschodem i zachodem i nad Polską i świadomości tego. Jak wygląda struktura współczesnego świata? W okresie międzywojennym nie było, w tej chwili jest.

W związku z tym jesteśmy w stanie się zbliżać stopniowo do tego zielonego światełka, które wszystko wskazuje na to już niedługo, czyli w perspektywie lat, zapali się. Marku, bo ja bym chciał, widzisz, właściwie ty jesteś znany z tego, napisałeś książkę Bestia cywilizacja nad przepasią. Jesteś jednym z tych, który właśnie zdemaskował i ujawnił tą bestię, że tak powiem, rozciągłości. My pracujemy też na takim materiałem, którym chciałem powiedzieć w drugiej części audycji, bo najbardziej dla mnie fascynujące i to, co dla nas jest niesłychanie ważne i to, co uważam, że nas bardzo, że tak powiem, zbliżyło do siebie, to jest to, że my widzimy jeszcze jedną niesłychanie ważną rzecz. I o tym mówimy, że to się odbędzie tutaj w Polsce.

I dlaczego się odbędzie tutaj w Polsce? Dlaczego to my Polacy, mimo że jest cała pedagogika wstydu rzucana za nasze nieprzewinione winy, jest nienawiść do Polaków, a to. . . według ciebie i według mnie, świadczy właśnie o naszej wyjątkowości. O tym, że jesteśmy w szczególnym miejscu. Za chwilę o tym porozmawiamy, jak będziemy rozmawiać o pewnych strategiach dla Polski, że nasze położenie wcale nie jest przekleństwem, tylko jest właśnie naszą zaletą, jeżeli będziemy umieli to wykorzystać. I również potencjał drzemiący w Polakach jest niezwykle wyjątkowy. Nasza mentalność, nasz gen wolności, no mnóstwo rzeczy takich. I ty. . . to o tym mówisz. I nawet robisz takie krótkie filmiki, dzisiaj to powiedziałem, że one są dla mnie jednymi z ważniejszych przekazów do Polaków, żeby z tego kompleksu Polaka się wyleczyli.

Bo naprawdę jesteśmy wyjątkowi, dlatego jesteśmy atakowani. Chciałbym, żebyś ten wątek rozwinął, bo prawdę mówiąc, oprócz siebie nigdzie nie widzę w antysystemie kogoś, kto by w ten sposób mówił o Polakach, zachęcał ich do Właśnie porzucenia tej pedagogiki wstydu i odnalezienia w sobie tych najlepszych cech, które są absolutnie unikalne w świecie. Marku. Już odpowiadam. To jest pewien proces. I salon ludzi wolnych miał na celu uruchomienie tego procesu. Ten proces zaczyna dopiero kiełkować i nazwałbym go powrotem Polaków do korzeni, albo powrotem Polaków do polskości. Ale będzie to pewien proces i prawdę powiedziawszy bardzo trudno jest przewidzieć, jak długo potrwa. I co to znaczy powrót Polaków do korzeni? Ja bym to ujął w ten sposób, że jest to powrót Polaków do swojej korzeni. jego stanu psychofizycznego mniej więcej z XVII, XVI, XV wieku.

Brawo, o to chodzi. Przez ten okres musimy dokonać mentalnego przeskoku, przez ten okres ponad 300 lat demoralizacji i takiej naprawdę potężnej pracy nad Polakami, żeby wyprzeć z Polaków polskość. Oczywiście widać było, że to się nie udało w okresie międzywojennym, natomiast po roku 1945 przystąpiono do tego samego zadania z niesamowitą siłą. A po roku 1989, czyli w tak zwanej III RP, demoralizacja i rozkład polskiej świadomości jeszcze przyspieszył, co wydaje się dziwne i zaskakujące w porównaniu z czasami komunistycznymi. Czyli demoralizacja idzie pełną parą. Demoralizacja była eliminacja elit. Eliminacja elit też, prawda? Ja chcę to jeszcze inaczej powiedzieć, bo nie dokonywano tej eliminacji elit. . . . trzeciej RP fizycznie, natomiast wykonano ten sam manewr, który był wykonany przez Stalina. To znaczy zastąpiono elity, elitami w cudzysłowie.

W miejsce elit wprowadzono najczęściej agenturę i to agenturę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ale też często agenturę bezpośrednio moskiewską, która później przewerbowana była przynajmniej w pewnej części do rozmaitych służb zachodnich. No i ponieważ ten Establishment 3RF stanowiła agentura, no to w tym sensie byli to ludzie, którzy mieli najmniejszy tytuł do zajmowania tego typu funkcji, bo cała ich działalność była z jak najniższych pobudek. No bo czym zajmowała się agentura SB? No i z jakich pobudek ktoś zostawał agentem SB? No ale ci, którzy się splamili, ci zostawali później. . . establishmentem. W związku z tym ten establishment później odradzał się nawet w kolejnych pokoleniach, no bo już mamy za sobą ponad 30 lat. 35 lat tej trzeciej RP to odtwarzał się w sensie poszukiwania ludzi o miernych cechach.

Krótko mówiąc, gdy spojrzymy na obsadę stanowisk, ludzie o cechach wybitnych bardzo szybko te stanowiska tracą i jak gdyby wypadają z tego obiegu, w cudzysłowie powiem, establishmentu 3RP. Natomiast ci, którzy w tym establishmentzie się utrzymują, to są ludzie o cechach miernych, czyli tacy, którzy w normalnej strukturze społecznej zajmowaliby miejsca pośrednie i prawdopodobnie byliby to ludzie, no. . . O bardzo niskim statusie społecznym. Natomiast tutaj to z nich utworzono klasę polityczną, to z nich utworzono nadzór służb specjalnych itd. z ludzi bardzo, bardzo miernych. No i to powoduje w Polakach taką dezorientację i to powoduje i do tej pory powodowało w Polakach demoralizację. Tylko, że w momencie, w którym. . . Polacy zaczną to sobie uświadamiać, a tym momentem jest obecny rok.

Ten proces już się zaczął i będzie się dosyć szybko dokonywał. Polacy zauważą, kto nimi rządzi, czym jest Unia Europejska, jak to wszystko zostało skonstruowane. I od tego momentu zacznie się budzić świadomość. Zacznie też się budzić pewna ciekawość historyczna. Mianowicie, kim byliśmy. I myślę, że to w pewnym momencie zamieni się w proces eksplozyjny. Więc w tym sensie, tak, faktycznie. . . Pewne historie muszą się rozpocząć w Polsce, bo tutaj potencjał na wywołanie takiej eksplozji świadomości jest największy. Marku, właśnie ja bym ten wątek chciał jakby zakończyć taką klamrą pozytywną. Oczywiście absolutnie się zgadzam z Tobą, że szczególnie teraz w parlamencie każde posiedzenie to jest kompromitacja tych elit i to ludzie widzą. To już nie można tego nie widzieć.

co się dzieje, więc te elity się absolutnie dokompromitowują, ale przywrócenie tej świadomości XVII, XVIII wieku, właśnie tej pierwszej Rzeczypospolitej, tej cywilizacji absolutnie wyjątkowej, powiem więcej, ja bym to nawet podsumował, że świat czeka na tą naszą przywróconą cywilizację, żebyśmy ją pokazali całemu światu, żeby świat za nami poszedł. Natomiast przechodząc do drugiego wątku, Omówienia właśnie, od którego zaczął, bo co to znaczy odkrycie istnienia bestii? No nie odkryliśmy tych konkretnych ludzi. Oni są cały czas, że tak powiem, za zasłoną, ale odkryliśmy ich plan. Odkryliśmy ich plan, oni przez plan się demaskują, a właśnie nasze działania idą w kierunku tego, żeby na ich plan stworzyć kontrplan. ten pozytywny, właśnie zaczynając od kwestii świadomościowej, zaczynając właśnie od odbywania się do tej cywilizacji i przygotowania krok po kroku naszego planu.

Czy w związku z tym chwilę możemy nad tym się pochylić? Jak ty to widzisz, bo już czasowe ramy żeś zakreślił, jakie mogą być minimalne i maksymalne, ale ten plan. . . oprócz tych kwestii świadomościowych, czego według Ciebie powinien dotyczyć? Ja może znowu sprostuję, bo tam padło, że XVIII wiek był wiekiem bardzo intensywnej demoralizacji Polaków. Przepraszam, XVII. Так. Так. Były takie momenty, w których faktycznie pojawiały się wielkie postaci. polskiej historii i to wielkie w każdym rozumieniu tego słowa. To byli ludzie posługujący się wieloma językami, kończący uczelnie w rozmaitych takich najlepszych uczelniach w miejscach europejskich i to byli światowcy pełną gębą, ale też w rozumieniu swoich powinności czy swoich obowiązków. Nie ukrywam, że jedną z takich postaci, która jest jedną z moich ulubionych postaci historycznych, jest Jan Zamoyski.

I to jest przełom XVI i XVII wieku. To rzeczywiście wyjątkowa postać. Ja dlatego się zajątkowałem trochę tym XVIII wiekiem, bo pamiętasz, opowiadałeś, zresztą chyba w książce też jest Bestia Cywilizacja nad Przypaścią, ten przypadek, kiedy po powstaniu chyba listopadowym. . . Listopadowym, ale to już jest XIX. To jest jeszcze inna historia. No właśnie, kiedy oni na tym zamku się zatrzymują. . . w Niemczech i ich cywilizują. o tym bardzo trudnym wieku XVIII. Czyli to była już taka reakcja na tą lawinę demoralizacji, jaka lała się na Polskę w wieku XVIII. W wieku XIX okazało się, że byliśmy jeszcze w stanie odtworzyć bardzo, ale to bardzo sprawne i takie, bym powiedział, pomnikowe. . . Polskie elity, bo to wszystko było młode pokolenie, powstanie listopadowe, powstanie styczniowe, zwłaszcza powstanie listopadowe.

No i to najmłodsze pokolenie, może nawet to przypominało to pokolenie z powstania warszawskiego. Czyli to była taka reakcja na tą demoralizację, reakcja przede wszystkim dokonała się wśród ludzi młodych. Ale później to widać było w całej Europie. Jak oni po porażce tego powstania zaczęli się rozjeżdżać po Europie, to po prostu Polskę było widać. I wówczas z Polski, tej nieistniejącej, mogliśmy być dumni. No właśnie, przejdźmy, ja nie chciałbym, żebyś szczegółowo mówił o planie, tylko może w takich zarysach, w jakich obszarach my powinniśmy tutaj funkcjonować. My w Instytucie koncentrujemy się na tej geostrategii, pokazując, że nasze położenie rdzeniowe, głębia strategiczna. jest taką dla nas niesłychanie wielką szansą, że to miejsce, w którym teraz jesteśmy, jest tą najlepszą działką na świecie, którą trzeba wykorzystać i w kontekście bezpieczeństwa. dla nas i w kontekście gospodarczym.

Również jako gwaranta bezpieczeństwa europejskiego. Na naszej stronie był zamieszczony artykuł profesora Artura Śliwińskiego, który wskazuje, dlaczego to my powinniśmy być gwarantem bezpieczeństwa europejskiego, a nie Niemcy, które się teraz, Ameryka próbuje kreować, wycofując się teraz i Niemców jakby zostawiając na tego, kto ma zadbać o bezpieczeństwo europejskie. Wiemy, że Niemcy się do tego nie nadają. Mieliśmy I wojnę światową, II. Wiadomo, że oni do tego się nie nadają, że my jesteśmy tutaj najlepsi w tym obszarze. Ale czy widzisz jeszcze inne obszary, poza właśnie tymi świadomościowymi, na którymi powinniśmy się pochylić? Wiem, że zwracasz uwagę na kwestie edukacyjne itd. , itd. , bo ten salon ma gromadzić ludzi, którzy będą mieli coś ważnego do przekazania Polakom i będą. . . się tworzyły te prawdziwe elity. Ważna jest aktywność w każdym obszarze. To dotyczy dosłownie każdego obszaru gospodarczego.

usługowego, czy usług w zakresie edukacji, każdy obszar, czy usług w zakresie ochrony zdrowia, czy ochrony środowiska, każdy obszar jest ważny. Jeżeli chodzi o ich plan, to ten plan został bardzo szczegółowo i kompetentnie opisany przez Jana Białka w książce Tech. I książek, które opisywały ten plan, żeby już nie wskazywać na lepsze rzeczy, który Klausa Schwaba, który opisał swoje zamiary i swój sposób myślenia wprost w tej książce Wielki Reset. W każdym bądź razie o ich planach było wystarczająco dużo przez ostatnie cztery lata. żeby w tej chwili się pochylić nad tym, w którym punkcie jesteśmy.

Jesteśmy w takim punkcie, że wszystko wskazuje na to, że bestia będzie musiała przynajmniej na pewien czas z realizacji tego planu, to znaczy zniszczenia w pierwszej kolejności Zachodu, w tym Stanów Zjednoczonych, w drugiej kolejności prawdopodobnie całego świata, kompletnego zdemolowania i zniszczenia, bestia będzie musiała od tego planu odstąpić. No i teraz będziemy obserwowali, w jaki sposób bestia będzie od tego planu odstępowała. I to jest początek pewnego procesu, który może stanowić już niedługo szansę dla krajów takich jak Polska. Ale żeby taka szansa mogła być wykorzystana, no to niestety musi się odrodzić polskie społeczeństwo. I teraz w jaki sposób. . . Polskie społeczeństwo się odradza.

Otóż okazuje się, że nie tylko następują pewne ruchy i pewne działania w obrębie polskiej inteligencji, czy zalążków polskiej inteligencji, bo tak o tym trzeba w tej chwili mówić, to są zalążki przyszłej polskiej inteligencji. Ale działania takie prowadzące w dobrym kierunku, to są działania chociażby dzisiaj rolników. którzy, czy producentów branży rolnej, którzy zorientowali się, w jakim sposobem ma być wyeliminowana ta grupa producentów, czyli grupa warstwy średniej, ludzi, którzy do czegoś doszli ciężką pracą, no i konkretnymi metodami niesłychanie brutalnymi, między innymi poprzez dumping, ale też poprzez przemyt, czyli to, co obserwowaliśmy po roku 1989, znaczy gigantyczny przemysł. prawdopodobnie działający jeszcze pod osłoną rozmaitych odprysków służb specjalnych. Znaczy tych odprysków służb specjalnych izraelskich, amerykańskich i polskich, które zajmują się działalnością przestępczą.

No i teraz jak radzić sobie z działalnością przestępczą gangów osłanianych przez państwo? No i na to odpowiedź, dobrą odpowiedź dają polscy rolnicy. Na to być może jakąś odpowiedź albo swój głos dodadzą inni producenci. Ostatnio słyszałem o branży piwnej, która przeżywa też jakiś tam rodzaj kryzysu, może nawet załamania. W związku z dumpingiem organizowanym za pośrednictwem Czech. No i teraz na tego typu sytuacje najlepszą odpowiedzią jest po prostu protest. I bardzo dobrze, że są ludzie, którzy potrafią takie akcje protestacyjne zorganizować. I społeczeństwo na takie akcje powinno patrzeć co najmniej z życzliwością. Nawet jeżeli zakłóca to codzienny rytm. powiedzmy kogoś jakiegoś, czy przedsiębiorcy, czy urzędnika. Nasz interes jest wspólny. To znaczy warstwa w tej chwili jest zaatakowany.

Ten fragment warstwy średniej za chwilę innymi instrumentami będzie zaatakowany inny fragment. W związku z tym musimy nauczyć się po pierwsze takiej w pierwszym rzędzie tolerancji. Ja bym tą pierwszą fazę nawet nazwał fazą. zmniejszania podziałów między Polakami, bo przestaje być istotne, na którą partię kiedyś tam głosował. Bardziej jest istotne, gdzie są nasze interesy, konkretne polskie interesy. I nagle się okaże, że podziały się zmniejszają. A jak podziały się zmniejszą, to przejdziemy do fazy drugiej. To znaczy budowania jedności Polaków. Bo będzie taki moment. Tylko, że najpierw musimy. . . W jaki sposób przerobić to zmniejszanie podziałów? Jeden ze sposobów na zmniejszanie głębokości tych podziałów to jest sposób taki w obszarze narracyjnym.

Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW

Kiedy my podejmujemy dyskusje na tematy historyczne albo niby historyczne, tylko że te przykłady i te omówienia historyczne służą do opisania roku 2024 i służą do opisania tego, co się będzie w najbliższych latach działo wokół nas, jakie strategie będą stosowane i dlaczego mamy szansę się obronić. Marku poruszyłeś bardzo ważny temat, na którym myśmy się wypowiedzieli w ostatnim programie, właśnie w kontekście rolników. Szczególnie, że to rolnicy nas zwołali do tablicy, kiedy pod jednym z naszych materiałów zapytali, co powinniśmy robić. i robić. I poszliśmy dokładnie tym samym tropem, o którym ty mówisz, żeby właśnie nie antagonizować się. I my żeśmy odradzili rolnikom robienie protestów w dużych miastach, we Wrocławiu, w Warszawie, a sfokusowanie się na centrach logistycznych tych właśnie marketów międzynarodowych, które są przyczyną ich biedy. To jest po pierwsze.

I po drugie, powiedzieliśmy, że na. . . Na stronach Ministerstwa Rolnictwa wywieszona jest lista tych przedsiębiorstw, które sprowadzają te zatrute zboże z Ukrainy, rujnując naszych rolników. Mówię, to protestujcie przed ich firmami. I wtedy nie ma tego konfliktu, a jest to mocno sfokusowane. Tam się wydarzyła jeszcze jedna bardzo istotna rzecz. Nie wiem, czy pamiętasz, ja ci wysłałem już jakiś czas temu raport weba. Pewnie nie miałeś czasu się z tym porozmawiać. zapoznaj, bo to jest ponad 110 stron w dodatku po angielsku, ale on tam wskazuje i ujawnia, jak bestia za pomocą systemu prawnego robi zamach na własność. Po prostu robi takiego beneficjenta, który jest uprzywilejowany, który przejmuje wszystkie i akcje, obligacje. Tam jest to bardzo jasno wytłumaczone i pokazane, i ujawnione. To jest. . .

Niesłychanie ważne, że tu również zostali złapani za rękę. I my przygotowujemy również, niestety jeszcze bardziej obszerny materiał, bo on będzie liczył około tysiąca stron, razem z załącznikami, gdzie pokazujemy, w jaki sposób oni są na absolutnym nielegalu, jak nie mają naszej autoryzacji, w jaki sposób właśnie oni zamanipulowali całym systemem prawnym świata, po to, żeby ta bestia mogła się w tym swobodnie. . . poruszać. Potrzebujemy jeszcze, myślę, że do końca, że przed świętami jeszcze uda nam się ten materiał wydać, tylko ponieważ to jest tak obszerny dokument, a chcielibyśmy go dostarczyć każdemu, kto będzie chciał i wskazaniem, co powinien z nim zrobić, to jeszcze chwileczkę potrwa, będziemy zbierać fundusze, ale to są też działania, które dokumentują, opisują te łajdatstwo, które oni robią i pokazują, jak dalece oni nie mają naszej akceptacji.

i są, że tak powiem, poza prawem, poza naszą akceptacją, bo ta akceptacja jest absolutnie w państwie, które ma funkcjonować prawidłowo. Musi być to państwo nie prawa tylko, bo państwem prawa były faszystowskie Niemcy, tylko musi być to państwo sprawiedliwości. Tam, gdzie obywatel nie jest w konflikcie z państwem, tak jak to teraz. . . nie jest w konflikcie z tym parlamentem, który tworzy szkodliwe ustawy dla obywateli, to absolutnie trzeba odwrócić, tylko trzeba zrozumieć ten mechanizm, według jakiego oni działają, żeby go właśnie w odpowiednim momencie, kiedy przyjdzie ta godzina W, kiedy właśnie będzie, otworzy się to okno strategiczne dla nas, żeby właśnie prawidłowo i szybko zareagować. I po to potrzebne są właśnie takie salony ludzi wolnych, żeby właśnie ludzie myślący, wiedzący. Co trzeba zrobić w pięciu minutach, jak otworzy się to okno strategiczne.

Czytaj również:

Współczesne korzenie klimatyzmu. Część I: Neomaltuzjanizm
Współczesne korzenie klimatyzmu. Część II: Zieloni
Współczesne korzenie klimatyzmu. Część III: Globalizm

Zrozumieć globalną władzę. Cz. I: struktury
Zrozumieć globalną władzę. Cz. II: procesy

I do tego trzeba się bardzo dobrze przygotowywać. I bardzo dobrze, że właśnie ty między innymi też wokół siebie gromadzisz właśnie takich ludzi kompetentnych i sprawnych, którzy rozumieją, co trzeba zrobić i kiedy. Marto? Dla mnie najistotniejsze jest konkretne działanie. I bardzo mi się podobał materiał filmowy, w którym pokazywano, Składy wagonów wypełnionych po dach rzepakiem, później ci rolnicy, oczywiście odfotografowali to, pokazali jakie to są ilości, te składy stały w jakimś takim dzikim centrum logistycznym, nie wiadomo czy do końca zarejestrowanym. I rolnicy bardzo słusznie poszli ścieżką prawną, mianowicie czy to centrum logistyczne umiejscowione w leśniu. . .

jakieś takie dziwne, czy zostało zalegalizowane, to znaczy czy można tam faktycznie magazynować, chociażby przez zgromadzenie tych składów kolejowych, składować zboże i ewentualną przyszłą paszę czy żywność, ale poproszono też o dokumentację związaną z przewozem, z ewentualnym wywozem, no bo przecież ktoś musiał to przepuścić przez granicę to. . . Tak nie przefrunęło. No i nagle się okazało, że władze mają problem z pokazaniem dokumentów. Dlaczego władze lokalne, ale też i centralne nie chciały pokazać dokumentów? Nie jest wykluczone, że początek tej zagadki to jest taki, że główna firma, która zajmowała się importem do tej pory zbóż z Ukrainy, jej właścicielem jest obywatel Izraela. No i to nasuwa podejrzenie. Jeżeli to jest obywatel Izraela, to powinien w tej chwili jego podobizna i dane wisieć na wszystkich słupach oświetleniowych w Polsce.

Podobnie jak działo się to w czasach okupacji. Ale również to, że był to obywatel Izraela, przypomina aferę RDP, którą organizowały służby specjalne Izraela, która służyła do błyskawicznego okradzenia polskiego sektora. bankowego na gigantyczne kwoty. No i tutaj. . . Dokładnie to samo. W związku z tym być może ci urzędnicy nie pokazują dokumentów, bo za nimi stoją jakieś tam. . . Niby polskie, ale tak naprawdę nie polskie służby specjalne, które przyzwyczaiły się do zajmowania się działalnością przystępczą. No i ta prosta akcja w postaci sfotografowania tych składów węglowych, przepraszam, nie węglowych, tylko składów kolejowych z rzepakiem i później domaganie się pokazania dokumentów, żeby sprawdzić, kto przepuszczał przez granicę, w jaki sposób to się odbyło i czy pełna dokumentacja. dla tych składów węglowych, gdziekolwiek się znajduje. Nagle niczego nie można pokazać.

No niestety to wskazuje na trop pod tytułem służby specjalne. No i w tym momencie do Polaków trafia ta informacja, że takie coś jak służby specjalne służy do prowadzenia działalności przestępczej. To znaczy, że gangi całego świata posługują się tym towarzystwem do organizowania przestępstw. No i dlaczego to jest groźne? Dlatego, że to samo towarzystwo nadzoruje polski wymiar sprawiedliwości. To samo towarzystwo nadzoruje również kandydatów do rządu i tak dalej, i tak dalej. To samo towarzystwo nadzoruje de facto każdy ważny, na przykład świat naukowy, czyli każdy ważny sektor funkcjonowania w Polsce i nagle się okazuje, że jest to towarzystwo zajmujące się działalnością przestępczą. Jeszcze ukrywa to tajemnicą służby i tak dalej. Tylko odkrycie tego typu powoduje, że następuje kwantowy, czyli skokowy przeskok świadomości.

Nagle ludzie zaczynają się orientować, że to wszystko działa inaczej. Czyli ci, którzy są powołani do stanowienia porządku państwowego, znajdują się w rękach tych, których zadaniem jest kompletny rozkład państw. Są zorganizowaną grupą przestępczą. No tak, są zorganizowaną grupą przestępczą, ale równocześnie mają legitymację państwa, czyli działają w imieniu państwa. No i teraz zrozumienie tego, że grupy przestępcze mają, zorganizowane i uzbrojone grupy przestępcze, mają legitymację polskiego państwa i równocześnie kompletnie to państwo rozkładają, no to to powoduje. . . Natychmiastowy przeskok świadomości społecznej na inny poziom. W związku z tym obojętne, w którym sektorze ktoś nie podejmie działalności, każdy moim zdaniem podejmie działalność na swoim podwórku i każdy dokona obserwacji na swoim podwórku. Natomiast najważniejsze są obserwacje całościowe, a obserwacja całościowa jest taka, że zagrożeni jesteśmy wszyscy jako społeczeństwo.

Obojętne kto się gdzie nie znalazł. Urzędnicy, przedsiębiorcy, mniejsi przedsiębiorcy, bardzo więksi przedsiębiorcy, Zwolennicy Platformy, zwolennicy PiSu, zwolennicy PSL-u, wszyscy. Wszyscy są zagrożeni w tym samym stopniu, pod jednym warunkiem, bo przedłużona zostanie ta legitymacja na dokonywanie przestępstw. Czy też koncesja na dokonywanie przez polskie służby specjalne i nie tylko polskie na terenach Polski, ale. . . To też jest chwilowe. Krótko mówiąc, ci, którzy wykonują te przestępstwa, tak naprawdę kradną dla tych, którzy w pewnym momencie im to wszystko zabiorą. Krótko mówiąc, wykonują rolę głupiego Jasia, o czym kompletnie nie wiedzą. Czyli ci oficerowie służb specjalnych, którzy uczestniczą w zorganizowanej kradzieży i wydaje im się, że w ten sposób zabezpieczą swoją rodzinę, nawet nie zdają sobie sprawy, jak szybko stracą to wszystko, co udało im się tam gdzieś zgromadzić i na jakichś wyspach pochować.

Oni to wszystko będą tracić, bo to wszystko jest obserwowane przecież. Krótko mówiąc, te struktury stojące wyżej nie będą sobie brudziły rąk organizowaniem przemytu w Polsce, czy organizowaniem trucia ludności w Polsce. Odczekają i w pewnym momencie tym wykonawcom, czyli tym odpowiednikom kapo z obozów koncentracyjnych, w pewnym momencie te majątki zabiorą. Jeżeli te majątki zabiorą, to ci ludzie również stają się zbędni. bo oni są również zbędni z punktu widzenia bestii. Wcale nie będą potrzebni. Tu jest jeszcze śmieszne, bo nie dość, że dostaną pierwszy raz od bestii, a drugim razem dostaną od nas, bo ta bestia będzie rozliczona i oni jako najemnicy tej bestii również będą rozliczeni, więc dwa razy dostaną. To przypomnę i po to zacytowałem w pierwszym tomie bestii. Zacytowałem historię. . . . . .

Koskiego. Przywódcy żydowskiego KHA-u w getcie łódzkim, który doczekał się, oczywiście, że całe to getto przeżył w bardzo ładnym garniturze. Jego żona miała piękne sukienki na zdjęciach, to wszystko świetnie wygląda. W tym samym eleganckim garniturze, czy w tych samych garniturach. Grazie a tutti. Niech go rodzice. . . dzieci wcześniej z jego powodu wywożone były do obozów koncentracyjnych. Żydzi podobno go rozszarpali żywcem i jest taka, nie wiem czy prawda, czy legenda, że został przez Żydów wrzucony do pieca żywcem. No tak, taka wyjątkowo podły człowiek. Natomiast Marku, chciałbym, żebyśmy zakończyli takim pozytywnym wątkiem, bo audycja miała być o właśnie szansach dla Polski i Polaków i chciałbym, żeby ona tak się zakończyła, bo tak jak mówię, najbardziej cenię w Twoich audycjach, tych krótkich nawet takich spotach, które robisz, właśnie ten optymizm, ten taki jakby dobry duch mobilizujący Polaków.

Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW

Chciałbym, żeby nasza audycja też się zakończyła. Czy mógłbyś właśnie kilka takich pozytywnych wątków na zakończenie, bo już odmawiamy 40 minut. Na zakończenie wątek taki główny. Skończyła się, albo w tej chwili kończy się epoka. takiego narzekania, biadolenia, nie wiem jak to nazwać, pod tytułem, co oni nam zrobią, komu kręcą głowę, kogo zabiją itd. Ta epoka w tej chwili się kończy. Przechodzimy do epoki pod tytułem, co my możemy zrobić. I w tym sensie przywołałem to opowiadanie z panem Rumkowskim, które pokazuje mniej więcej. . . Co się może dziać z naszymi dzisiejszymi pomocnikami oprawcy? Oni jak najszybciej powinni te role opuszczać, bo niestety historia przyspieszyła. Niestety dla nich. Mają jeszcze szansę przejścia na dobrą stronę mocy. Mają szansę, ale to w tej chwili powinni przechodzić.

Dlatego, że kontynuowanie działalności przestępczej na rzecz tych gangów międzynarodowych po prostu. . . zakończy się dla nich zderzeniem ze ścianą. I sposób, w jaki Polacy XV, XVI czy XVII wieku o tym myśleli, no to to był, no nie chcę już przywoływać bitwy pod Kirchholmem itd. , ale bez względu na stosunek sił, każdy, no będziemy to sobie szczegółowo opowiadać, nawet jeżeli ten stosunek był 1 do 10, nawet jeżeli ten stosunek był 1 do 20, to zwyciężaliśmy w tych bitwach. bo mieliśmy świadomość zwycięzców. I dokładnie to samo, jeżeli wróci do Polski, a w tej chwili zaczyna wracać, świadomość zwycięzców, to bardzo szybko stosunki społeczne tutaj zmienią się o 180 stopni. To społeczeństwo będzie dyktować, czego chce, w jaki sposób chce, jak to ma być robione, w jaki sposób ma być egzekwowane prawo. Będzie ten postulat.

. . powrotu do praworządności, ale zbudowany w sposób przejrzysty, a nie taki, który umożliwia dokonywanie przestępstw w imieniu prawa. Ja bym jeszcze do jednego wątku, nie chcę, żebyśmy go rozwijali, bo już my długo na ten temat rozmawiali, to by było pewnie na osobne audycje, ale kiedy żeśmy się zdzwonili po wywiadzie Putina, to pierwsza nasza refleksja była, że facet nie rozumie, jakie są teraz czasy i że się pokłonił bestii, kiedy ona właśnie. . . Nie odchodzi i zdycha, więc że tutaj nie zauważył, że właśnie zmienia się, że przechodzimy do innej epoki. Więc warto, żeby inni się zreflektowali lepiej niż zrobił to Putin. Ale jak gdyby w trakcie tego projektu. Będziemy to stopniowo. . . Lecz może nawet oczywiste. Na pewno będziemy, Marku, razem współpracować. Jesteśmy w stałym kontakcie.

Cieszę się, że pojawiłeś się u nas na kanale. Myślę, że teraz będziesz już częściej się pojawiał, kiedy będzie coś nowego do powiedzenia Państwu. Bardzo Ci dziękuję za rozmowę. Będziemy w stałym kontakcie. No i jak zwykle Państwu życzymy miłego dnia. Prosimy subskrybujcie nas, wspierajcie. Bo jak widzicie Państwo, to co robimy. . . robimy właśnie dla Państwa. I jak zwykle Państwu mówimy miłego dnia. Dziękuję bardzo. .

Zainteresowany ? Przeczytaj również : 

Nie będziesz posiadał niczego i będziesz szczęśliwy - plan rządu światowego

Po co nam własne państwo

Okupacja unijna – i co dalej?

Jak odzyskać niepodległość

Zielone oszustwo, czyli Nowy Czerwony Ład

ETS 2 czyli nowy podatek dla wszystkich od 1560 do 7 000 zł

Centrum edukacyjne samouczek o CO2

Globalny wzorzec eurodebila

19 kwiecień 2024

... J esteśmy w takim punkcie, że wszystko wskazuje na to, że bestia będzie musiała przynajmniej na pewien czas z realizacji tego planu , to znaczy zniszczenia w pierwszej kolejności Zachodu, w tym Stanów Zjednoczonych , w drugiej kolejności...

20 marzec 2024

Ludzkość jest wstrząsana kryzysami egzystencjalnymi. Żaden obszar życia nie został oszczędzony. Czy to ekonomiczny, finansowy, polityczny, etyczny, medyczny, czy jakkolwiek chcesz to nazwać: wygląda to tak, jakby żaden kamień nie miał pozostać....

09 marzec 2024

Artykuł powstał pod wpływem książki Jan Białka „Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego” oraz filmu Szach-mat dla ludzkośc i z 2012 roku przetłumaczonym w listopadzie 2012 r. dla portalu WolneMedia.net. Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW...

17 luty 2024

Celem projektu „Salon Ludzi Wolnych” jest odblokowanie najpoważniejszych barier w społecznej komunikacji; związanych zarówno z treścią naszych dyskusji, jak i formą ich propagowania. Cywilizacyjne zagrożenia oraz największe społeczne problemy...

14 styczeń 2024

[ Tekst transkrypcji zachowany w tłumaczeniu automatycznym zgodnie ze stroną źródłową -AC] Kim są inspiratorzy stojący za WEF? Ten dokument Kla TV bezlitośnie ujawnia rzeczywiste plany WEF i całego poziomu zarządzania. Możesz również dowiedzieć...

14 styczeń 2024

Światowe Forum Ekonomiczne uważa wolność słowa za największe ryzyko dla ich globalnego programu Alex Jones wyjaśnia, w jaki sposób lista potencjalnych zagrożeń sporządzona przez WEF w nadchodzącym roku stawia wolność słowa bezpośrednio na...

30 grudzień 2023

Czy wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia została dosłownie powołana do działania jako jeden rząd światowy? Czy wiesz, że kiedy WHO ogłasza pandemię, prawa wszystkich narodów zostają unieważnione, a cały świat podlega tzw. „konstytucji” WHO? Czy...

02 grudzień 2023

Pod siedzibą ministerstwa zdrowia 1 grudnia odbyła się akcja protestacyjna wolnych ludzi sprzeciwiających się reżimowi sanitarnemu.w mediach głównego ścieku cisza - nic się nie działo :( Organizatorzy zaznaczają, że 1 grudnia stanowi ostatnią...

17 listopad 2023

W 2022 roku Polska wydała 30 miliardów złotych na zakup ETS za granicą. Według Pekao SA do 2030 roku dostosowywanie się do Fit for 55 będzie kosztować Polskę 190 miliardów euro, przy czym bank twierdzi, że korzyści przewyższą nakłady. .. Z tego...

17 listopad 2023

Kompendium wiedzy o planach tzw. globalistów przedstawione przez autora książki "Bestia. Cywilizacja nad przepaścią"Marka Tomasza Chodorowskiego - "komunizm światowy - czyli globalizm - musi upaść" Najważniejsze tezy pierwszego cyklu podane wersji...

10 listopad 2023

Dlaczego Deep State, czyli Głębokie Państwo ujawnia swoje plany? W ostatnich latach, szczególnie w trzech ostatnich, globalna mafia Deep State coraz bardziej otwarcie mówi o swoich planach. To powiedziawszy, nawet kilkadziesiąt lat temu każdy mógł...

14 październik 2023

“Bestia” to książka, dzięki której zrozumiesz, otaczającą nas rzeczywistość. Porusza tematy, o których nie dowiesz się w szkołach czy na uczelniach. Nigdy dotąd manipulacja i dezinformacja nie przybrały aż takiej skali – pełnej, niepowstrzymanej,...

13 październik 2023

Gdy zalecenia WEF spełnią się, ludzie musieliby wynajmować i pożyczać swoje artykuły pierwszej potrzeby od państwa, które byłoby wyłącznym właścicielem wszystkich towarów. Dostawy towarów byłyby reglamentowane zgodnie z punktami systemu zaufania...

29 wrzesień 2023

Kierowana przez Niemcy polityka Unii Europejskiej bezpardonowo niszczy polską gospodarkę, wysysa z niej soki i drenuje kieszenie polskich podatników i konsumentów, mocno uderzając przy tym w naszą wolność, bezpieczeństwo i suwerenność. Im szybciej...

28 wrzesień 2023

Gdy oczy się otworzą, staje się absurdalnie oczywiste, że wszystko, co dzieje się dzisiaj, jest wykalkulowanym spiskiem. Takim, który ma miejsce od dziesięcioleci, ale ostatnio dramatycznie przyspieszył, w miarę jak nowy porządek światowy i jego...

19 wrzesień 2023

Gdyby tylko świat przeczytał tyrady „ Mein Kampf ” Adolfa Hitlera i zareagował, moglibyśmy zapobiec drugiej wojnie światowej. Gdyby tylko świat podjął działania i wyrzucił Manifest Komunistyczny Karola Marksa na śmietnik, moglibyśmy oszczędzić...

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.