Ruch Obrony Polaków proponuje w Polsce  ustrój prezydencki , likwidację Senatu oraz Sejm tylko 100 osobowy. PS: Czyli mniej darmozjadów o 460 osób :)

Relacja filmowa oraz tramskrypcja najważniejszych tematów poruszonych  na spotkania z Witoldem Gadowskim w Słupsku z Ruchu Odbudowy Polski.

IMG 20240324 172515 Copy

... Chcemy likwidacji powiatu. sztucznej i nie sprawdzającej się służnego i nie sprawdzającego się szczebla samorządu.

Wystarczy jak będą sejmiki wojewódzkiej gminy z większymi uprawnieniami. Jak gminy wchłoną uprawnienia powiatów. Wszystko się uczymy. Musimy wiedzieć kto wydaje pieniądze i kogo za to powiesić. Także rozumiecie, to jest wielka rewolucja, do czego ja nam odbieram. To jest zmiana ustroju Polski

Transkrypcja maszynowa, czyli niedokładna 

... Kaczyński nawet nie miał godności, żeby wyjść po przegranych wyborach i przeprosić nami. Powiedzieć, że przegrałem, przepraszam, popełniliśmy takie, takie, takie, takie błędy. Wtedy być może byśmy mu wybaczyli. Ale on dalej chce nas pouczać. Dalej chce nami dowodzić. Dokąd nas zaprowadzi? A to czasem nie za rządów PiSu. Zgodzono się na wszystkie traktaty Światowej Organizacji Zdrowia. A to czasem nie za rządów PiSu podpisano zielony ład Fit for 55. A to czasem nie za zrób wpisu wprowadzono Polski Ład, który morduje polskich przedsiębiorców? To czasem nie za rządów PiS-u wpuszczono w niekontrolowany sposób zwłaszcza produkty rolne z Ukrainy do Polski? I oni teraz śmieją się stawać z rolnikami i krzyczeć przeciwko rządowi platformy? Przecież to teatrzyk.

Chcemy ustroju prezydenckiego. Prezydenta wybranego wolnych, powszechnych i bezpośrednich wyborach, który ma realną, prawdziwą władzę. A skoro tak.

. . To po co cenę?  I chcemy likwidacji Senatui oraz  300 miejsc w Sejmie. Razem 460 Prezydent powołuje premiera i rozwiązuje parlament, jak uzna, że działa na szkodę państwa. I tyle. I koniec. Prosta konstytucja. przesądzająca takie rzeczy, ale jakże zabierająca im robotę, pieniądze, możliwości knucia. Odcinamy 460 gęb od koryta. Tu będzie klik taki, że to się nie pozbieramy. 465 plus pociotki, urzędnicy, urzędy niepociotne i tak dalej. Bo jest za likwidacją bardzo wielu urzędów. którzy nie służą Polakom, a służą jedynie represjonowaniom Polaków. Na przykład chcemy zlikwidować utworzony przez Jaruzelskiego Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Bo on ślicznie brzmi jak guzik ropień. Po co taki ktoś? Nie ma narzędzi, jest to po prostu dekoracja, ale ile osób tam ma roboty? Na nasz koszt. Na nasz koszt.

IMG 20240324 151802 Copy

... Nie wiem jak to nazwać, ale ten materiał wykonawczy dla rozkazów Niemiec. Tak to dzisiaj wygląda. Ludzie, którzy nami rządzą to są zwykli zdrajcy. Powiedzmy coś szczerze, nie bojąc się tego słowa. Funkcjonują nie za polskie pieniądze, a jeżeli za polskie to za ukradzione. Czy spodziewacie się czegoś dobrego w po rządzie Tuska? Ja spodziewam się tylko kradzieży, obniżenia poziomu życia i wyrzucania kolejnego pokolenia młodych Polaków na emigrację. Bo tak się skończyły poprzednie rządy Tuska.  2,5 miliona Polaków młodych zostało wyrzuconych na emigrację.

Na ich miejsce wrzucono do Polski 2,5 miliona Ukraińców. Bardzo nam przyjemnego narodu, bardzo kochającego Polaków i Polski.  Wypadało mi się zastanowić czy to nie była Zaplanowana z góry gra. Czy tak nie miało się stać? Bo przecież piskowcy ostrzegali od dawna. Żeby zabiorą nam katolicyzm, a jak zabiorą nam katolicyzm, zabiorą nam polskość, a jak zabiorą nam polskość, zabiorą nam ziemię, zabiorą nam własność, na końcu zabiorą nam godność i każą pełz aż przed nimi. Bo uczą nas. .  Tylko wstydło, tylko mamy przepraszać. Za wszystko. Za wymyślone przez nich przewinienia, których Polacy nigdy nie dokonywali. A jednocześnie nie ma kątu przeprosić Polaków za prawdziwe zbrodnie popełnione na Polaków. Mówimy Auschwitz, pierwszy transport do Auschwitz z Parnowa w stu procentach składający się z Polaków.

A oni mówią nie teraz, nie mówcie o tym.  Oni mają prawo mówić kto tam zginął i kogo czcimy. Polaków czyścić nie będziemy, bo nie byli ofiarami. Do tego dochodzi ta narracja. Za chwilę będziemy szczyć antyfaszystów niemieckich bardziej niż Polaków. .

Musimy przepraszać Ukraińców za to, że nie jesteśmy dla nich dostatecznie gościnni. że pojawiają się głosy dość. Gospodarz ma swoje prawa. Natychmiast za to trzeba przepraszać. Gospodarz nie ma żadnych praw w tym wypadku. Gospodarz miał prawo, gdy Polacy wyjeżdżają na emigrację. Wtedy nam mówiono, siedźcie cicho i wypełniajcie rozkazy gospodarzy. Bo jesteście w obcym kraju. Ale teraz jesteśmy w swoim kraju, a dalej nam mówią siedźcie cicho.

IMG 7671 Copy

W czasie pandemii sami przyznali, że wydali 240 miliardów złotych. A dziś toczy się dyskusja czy wykonanie Centralnego Portu Komunikacyjnego to jest gigantomania i czy Polski na to nie stać. W maksymalnym wariancie inwestycyjnym z drogami kolejowymi do Jankowymi ten projekt będzie kosztował 200 miliardów złotych.

Stać nas było na rozstrzygnięcie 240 miliardów w czasie pandemii, nie stać nas na wybudowanie CPK. No tak, ale już nawet nas nie szanują, żeby nam to. . . . . . sprytniej podawano, żeby nam to sprytniej tłumaczono. Kompletnie nas nie szanują. I właśnie z powodu tego braku szafunków, właśnie z powodu tego, że czuję jak jesteśmy okradani codziennie, jak Ukraińcom wypłaca się pieniądze nienależne z naszych kieszeni. W czasie, gdy okazaliśmy się być najbardziej.

Pogłosowaliśmy na mniejsze zło jak chłopi pańszczyźni, przypisali do tego PiS-u, mówiąc, będzie tylko gorzej jak nie PiS. Głosowaliśmy, mieliśmy do wyboru zło i mniejsze zło. Zapomnieliśmy, że istnieje dobro. Że trzeba wybierać dobro, trzeba znaleźć dobro, a jak go nie ma w sferze politycznej, co podejrzewam, że może być faktem, to trzeba je stworzyć. Tak, żeby można z czystym sumieniem głosować na dobro. Zarzucano mi w tej kampanii wyborczej, że ja odebrałem władzę PiS-owi, ponieważ prosiłem, żeby głosować na Polska jest jedna. I latem 1,6% 350 tysięcy głosów przesądziło o tym, że PiS stracił władzę. Tak twierdzi PiS. Konfederacja twierdzi, że jestem winien temu, że Konfederacja nie zyskała większego rozgłosu, bo prosiłem, żeby głosować na PJJ. A ja po raz pierwszy postanowiłem głosować zgodnie z sumieniem. i głosować na to, co uważam za dobre, a nie na mniejsze zło.

 IMG 20240324 172440 Copy

... I skoro ani PiS, ani PO, ani żadna inna z tych partii nie gwarantuje nam tego, że będziemy doceniani, że będziemy posiadali godność, że nie będziemy upokarzani we własnym kraju, to trzeba się zbuntować.

I dlatego państwa namawiam. Do rebelii, do zbultowania się przeciwko odstawionemu życiu politycznemu. Po czym jest Patria Polska? W tym wszystkim. Łatwo jest pokazać partię niemiecką, ruską, ona się trochę ukryła, ale też znajdziemy bez problemu. Żydowską też znajdziemy bez problemu  A gdzie jest Polska?

Wszędzie tam, gdzie spotykam się z Państwem, chcemy budować gniazdo Ruchu Obrony Polaków. Gniazdo uczestników. . Ludzie sobie równi, działający dyskutujący. 

Co oni mówią? Co mówi taki Hołownia, który wykrzykuje wrednie o wdeptywaniu Putina w ziemię? Czym on chce to zrobić? O co się tam spojrzą? No ale mamy go. Proszę Państwa, jest marszałkiem polskiego sejmu. To postawia nam takie figury. Kto nas pycha w ręce takich durniów, szkodliwych, prowokatorów? Czym innym jest obrona naszej ojczyzny, obowiązek obrony naszej ojczyzny i to, że staniemy. . . Do wykonania tego obowiązku.

A czym innym jest wysyłanie polskich żołnierzy na Ukrainę, wmieszania się w obcą wojnę? Kto zapłacił odszkodowania za urwane ręce i nogi tych żołnierzy? Ukraina, tak jak zapłaciła za przewodów? Czy my, czy Polska? Czy kto? Czy Putin może zapłacić?

 

Będą prowokować, będzie cały sztab aż służb specjalnych, które nie służą Polsce i nigdy nie służyły. Dajmy sobie sprawę z tego, że polskie służby specjalne są tylko polskie znadby. Nigdy Polsce nie służyły, bo jak się coś krzywego urodzi, to krzywe urośnie. Jak się z SB zrobiło Urząd Ochrony Państwa, a z Urzędu Ochrony Państwa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. . . ¡Todo esto chungro, tosamos el espejo! To są ciągle te same paszywe korzenie, sowieckie korzenie. Bo trwa tzw.pamięć instytucjonalna.

Jak się nie złamy kręgosłupa instytucji, nie rozwiąże i nie zaolę. i nie wyegzorocyzmuje, to nic nie będzie z tego. Tam to trzeba zaorać i wyegzorcyzmować. żeby nie urosł żaden chwast postkomunistyczny po tym, co zostanie. Czerwone rody mają się doskonale. Widzimy. Każdy nas może pokazać w swoim otoczeniu, w Polsce, obchodzenie czerwonych rodów. Polska, czy też Polska, to nie jest kraj dla Polaków. To jest kraj dla komórków. A komuś, kto nigdy nie był Polakami, mogli się tutaj sami pokreślić. Pisz te słowa, jasne. Wstawiają wszystko z powrotem na ziemię. A zatem co musimy zrobić? Musimy skończyć dzieje czwartej Rzeczypospolitej. Skończyć, bo to jest Republika Odciągłego Stołu. Coś się poczęło. W nieprawym łożu Kiszczaka-Jardzelskiego.

IMG 20240324 151622 Copy

jak zapytacie o program gospodarczy, bo to jest ważne bardzo dla nas, szczególnie w takim czasie, w jakim pożąża się Europa. Tymczasem w drogach gospodarczych. . . Piszemy wraz z Panem Romanem Klusko. Czy człowiekiem, który na własnej skórze przerobił trzecią rzecz gospodarką? W gospodarce. Dobrze wie, kto w niej rządzi. Często w rozmowach mówi służby. Służby od lat 80. przez 90. do teraz rządzą służby, złodzieje ze służb. Gromadzący na biznesmenów, na przedsiębiorców kompromaty, czyli materiały kompromitujące, szantażujących, wynoszących dla swojej własnej prywaty tajemnice dla obcych, sprzedających obcemu biznesowi tajemnice polskich przedsiębiorstw. Bo dziś każdy polski przedsiębiorca jest klarowny i widoczny przed urzędem skarbowym i służbami. Ale nikt nie rozlicza oficerów służb, komu sprzedają materiał. Jak potem konkurencja wchodzi. Wsparcie z naszym przedsiębiorcą i go wykańczam.

Pierwszym postulatem ekonomicznym Z jakim wychodzimy to jest maksymalne podniesienie podatków dla korporacji przedsiębiorstw zagranicznych działających w Polsce. I maksymalne obniżenie podatków dla średnich i małych polskich przedsiębiorstw. To musi być podstawa, to musi być pierwotna idea całego ustroju podatkowego.

A od ustroju podatkowego zależy to, czy przedsiębiorca wierzy w swój sukces, czy nie. Jeżeli przedsiębiorca nie wierzy w swój sukces, a po polskim ładzie nie spotykamy już przedsiębiorców, którzy bierzą swój sukces, polskich przedsiębiorców. to nic z tego nie wyjdzie. Bez optymizmu przedsiębiorców nie ma rozwoju gospodarczego. A nie ma optymizmu, bo oni mówią, że czekamy aż nas zamordują.

IMG 7669 Copy

... 

Czekamy co wymyślą jeszcze, co Morawiecki zostawił Tuskowi, żeby nas dobić. Polski Ład sprawił, że najgorzej prowadziło się biznesy za PiS-u. Najgorzej. Praktycznie. Nie zależnie od poglądów. Wielu przedsiębiorców ma poglądy patriotyczne i prawicowe. Mówi z bólem powiem, najgorzej mi się żyło za czasów PiSu. Bo najbardziej nas niszczyli, największą podejrzliwość stosowali i Kaczyński sam wyszedł i powiedział, że każdy przedsiębiorca to kombinatorów. On wie co to jest prowadzenie przedsiębiorstwa

 ... 

Chciałem Państwu powiedzieć, że najwyższy czas, żeby zbuntować się przeciwko dyktatowi. Czerwonych. . . . eurokratów, którzy chcą stworzyć państwo europejskie i armię czerwoną europejską. To państwo to będzie Związek Sołtyski Republiki Europejskiej. Przecież wiem, ledwo wyszliśmy spod Moskwy i Moskwa wracał kuchennymi schodami przez Brukselę. Znowu sowieci, znowu komisarze. Meu nome é Justin Goldrich. To ma terror, Zielonego Ładu, Fit for 55, tego wszystkiego, to jest terror, umysłowy też. Bo tam stoi taka bieda umysłowa, że się nie da wytłumaczyć nawet. А я так. То. . . Ci zdarzą się wariacji, tworzą prądowy. I to my będziemy za to płacić.

Płacąc podatki za nasze domy, które trzeba będzie ocieplać, niedługo będziemy płacić podatki za oddychanie. Co się stanie w naszych uczuciach? Зажжусь, так и чалом и не выплачусь. Za ilość emitowanych gazów cieplarnianych. Nie będą mieli limity pożywienia, tylko to będzie przechowanie. I zaświat wodny. To, co jest niewygodne dla klimatystów, Nie jest podawane do wiadomości opinii publicznej. Na przykład to, że za większość pochłaniania dwutlenku węgla operuje pitoplankton oceaniczny. Nie mamy większego prośby. On jest i komie. Może być większym niż mniejszy. W zależności od tego jak tam. . . Globalne czynniki, makro. . . Zbiegają, a nie nasza działalność mrówek, które nasza działalność sięgają 10 metrów powyżej ziemi. Rzadko wyżej, no jak są molotypy, to ja mam dwustopnik ośmioczny. Ale my tutaj gdzieś przyjrzymy. A sama atmosfera ma głębokość 100 kilometrów.

Jak sobie zdamy sprawę z tego wszystkiego, to będzie nakłaniał. Jak nas manipulują, jak nas zastraszają. Oni chcą nas ciągle zastraszać, bo ludzie zostają straszeni, przestają być racjonalni. Zostanę się czerpać, zostanę musieć działać emocjonalnie. I o to im chodzi, żebyśmy nie myśleli. Stąd zmiany po świecie, które tępią myślenie, tępią indywidualność, tępią erudycję. Na rzecz wychowywania biednych, niejednych niewolników. Stąd wpuszczamy młodzieży coraz mocniej w ten wirtualny świat. To není na žádných letů. Ludzie rzeczywiście często patrzy w ekran bardziej niż słucha siebie, niż się spotyka ze sobą. To wszystko widzimy, ale żeby to wszystko zacząć porządkować także w świecie.

IMG 20240324 151756 Copy

Dodatek

Humorystyczne uzupełnienie 

Mój ulubiony serial 100 lat temu, za czasów jak Dinożarły chodziły po usteckiej plaży. Ile rzeczy się spełniło ? Obejrzycie całość .

27 marzec 2024

Chcesz zrozumieć dzisiejszy świat ? O co chodzi w Czerwonym, sorry Zielonym NieŁadzie ? Tudzież polskim Nowym Ładzie globalisty , bankstera Pinokia sorry Mateusza Morawieckiego Wszystkiego się dowiesz jak przeczytasz TYLKO pięć książek. Pięć...

24 marzec 2024

Ruch Obrony Polaków proponuje w Polsce ustrój prezydencki , likwidację Senatu oraz Sejm tylko 100 osobowy. PS: Czyli mniej darmozjadów o 460 osób :) Relacja filmowa oraz tramskrypcja najważniejszych tematów poruszonych na spotkania z Witoldem...

23 marzec 2024

Pobierz plik petycji Co to za dokument? Jest to dokument oddolny, ogólnonarodowy, więc jest skierowany do każdego obywatela Polski. Jest to dokument bezpartyjny!!! Jest to petycja ułożona przez Marka Jarzynę, w odpowiedzi na zagrożenia wynikające z...

18 marzec 2024

300 stron starannie zebranych i zweryfikowanych faktów dotyczących historii, która rozgrywa się na naszych oczach, ale której realne znaczenie znają tylko nieliczni. Historii, którą czyta się jak najlepszy thriller polityczny, niebywałej i...

16 marzec 2024

Znani publicyści i dziennikarze śledczy: Witold Gadowski i Wojciech Sumliński powołali wraz z urzędującym prezydentem Siemianowic Śląskich , Rafałem Piechem - Ruch Obrony Polaków. Nie są jeszcze bliżej znane szczegóły związane z powołaniem ROP-u,...

16 marzec 2024

Koniec Polski? - Ile nam jeszcze zostało czasu? Niemcy grają swoją rolę, Unia Europejska swoją rolę, wojna na Ukrainie. Jakbyś mógł powiedzieć, co właściwie jest myślą przewodnią najnowszej książki i czemu jest to taki apokaliptyczny tytuł? W...

01 marzec 2024

Społeczeństwo polskie słysząc o zagrożeniach dla polskiej suwerenności i niepodległości instynktownie spogląda na wschód. Mało kto tymczasem zdaje sobie sprawę z tego, że Państwo Polskie nieustannie i konsekwentnie ograbiane jest z kolejnych swoich...

01 marzec 2024

Dzień dobry, nie bądź obojętny, podaj dalej, wyślij do znajomych, jest bardzo ważna sprawa. Polskim rolnikom protestującym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. I to nie jest przenośnia, tylko bardzo poważna sprawa. Stąd moja prośba o takie...

01 marzec 2024

" Jeżeli globaliści uznali, że już czas, aby przerwać rolnicze protesty i zapobiec skokowemu wzrostowi liczby przebudzonyc h, najlepszym rozwiązaniem będzie odwrócenie uwagi i przekierowanie zainteresowania mas w zupełnie innym kierunku. Wojna jest...

29 luty 2024

JUDEJCZYKOWIE FALĄ NA NAS WALĄ - 24 stycznia 2023, w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie w sprawie wyłączenia lasów z kompetencji krajowych i przeniesienie do wspólnej polityki leśnej. Media rządowe biły na alarm: Berlin chcą położyć łapę...

29 luty 2024

" Poniższy tekst będzie o szczepionkach, głównie tzw. „obowiązkowych”. Ten tekst nie ma w żadnym stopniu zniechęcić kogokolwiek z Państwa do szczepień. Nie jest jego celem również zachęcanie. Chcę jedynie, abyście Państwo zapoznali się z...

22 luty 2024

... trzeba zużyte ukraińskie mięso armatnie zastąpić nietkniętym polskim. I taki właśnie interes ma prezydent Józio Biden do pana prezydenta Dudy: wiecie, rozumiecie Duda; wy chcieliście przeprowadzić unię z Ukrainą...

19 luty 2024

Napływ produktów rolnych z Ukrainy, ograniczenia narzucone rolnikom przez Zielony Ład, czy zbyt wyśrubowane wymogi środowiskowe we Wspólnej Polityce Rolnej - to przyczyny kryzysu, który zagraża przetrwaniu gospodarstw rolnych - wskazuje Federacja...

15 luty 2024

W dniu 29 stycznia na kanale Centrum Edukacyjne Polska Krzysztof Baliński, były ambasador w Syrii i Jordanii, omawiał swoją nową książkę Polska czy UkroPolin . Ta prezentacja skłania do refleksji, czym tak naprawdę jest Polska i czy to jeszcze...

01 luty 2024

KIM SĄ DYRYGENCI WSPÓŁCZESNEJ EUROPY 🇪🇺 CZY JESTEŚMY ZARZĄDZANI PRZEZ SIŁY ZEWNĘTRZNE ? KALENDARZ SPOTKAŃ RUCHU OBRONY POLAKÓW - GADOWSKI, PIECH, SUMLIŃSKI więcej na Ruchu Obrony Polaków " Jak to jaki 37 czy tam 33 miliony ludzi. Trzeci czy...

26 styczeń 2024

Znani publicyści i dziennikarze śledczy: Witold Gadowski i Wojciech Sumliński powołali wraz z urzędującym prezydentem Siemianowic Śląskich a zarazem liderem partii Polska Jest Jedna, Rafałem Piechem - Ruch Obrony Polaków. Nie są jeszcze bliżej...

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.