Sporo słyszymy o globalizmie. Jedni go wypierają, inni – widzą wszędzie. Ma to jakiś polor albo słynnej teorii spiskowej, czyli dyskredytującego kontekstu, że węszą tam jacyś paranoicy, albo przyznania, że coś takiego istnieje, jednak bez większego wpływu na rzeczywistość. Ot, spotkają się tam gdzieś jakieś pierniki i myślą, że sterują światem. No niby śmieszne, ale dlaczego i do czego pielgrzymują na takie konwektykle władcy świata, którzy zdają się słuchać tych pierników co do pożądanego kierunku rozwoju świata? Czemu ich manifesty spełniają się w wyznaczonych terminach, jakby nie były wizją, ale projektem do wykonania?

https://dziennikzarazy.pl/26-04-teoria-spiskowa-w-pigulce-i-lista-globalista

pielaklimat

Dużo jest tego o tym w każdym kontekście i lekceważącym, i alarmistycznym. Tu natrafiłem na artykuł, który bardzo skrótowo opisuje cały mechanizm zinstytucjonalizowanego globalizmu, w dodatku podpierając się jego, globalizmu, materiałami. Pan Kamil Osięglewski opublikował swój tekst na Substracku, obok wielu swoich wartościowych wpisów. Daje to jakieś pojęcie o działaniu World Economic Forum, które dowodzi tym całym interesem, ale najciekawsze są „polskie ślady” w tej instytucji, pokazujące jak wpływowy może być (jeśli zechce, ale na pewno nie zechce) zinstytucjonalizowany globalizm. Poczytajmy:  

Na stronie MaloneInstitute.org założonej przez doktora Roberta Malone, tego samego, który poddał pod wątpliwość metodę eksperymentalnej terapii genowej mRNA, której był współtwórcą, możemy przeczytać bardzo ważne informacje. Strona spisała przedstawicieli świata mediów, czy polityki, którzy zostali wyhodowani przez Światowe Forum Ekonomiczne, po czym zaimplementowani na poszczególne stanowiska w większości państw świata.

Światowe Forum Ekonomiczne

Światowe Forum Ekonomiczne jest niezależną organizacją międzynarodową, której celem jest poprawa sytuacji na świecie poprzez angażowanie przywódców biznesowych, politycznych, akademickich i innych przywódców społecznych w kształtowanie programów globalnych, regionalnych i branżowych. “Założone jako fundacja non-profit w 1971 roku, z siedzibą główną w Genewie w Szwajcarii, Forum nie jest powiązane z żadnymi interesami politycznymi, partyjnymi ani narodowymi” – czytamy na ich stronie.

--- ***  ---

Dawid Mysior Podsumowane - prawda o lewactwie, korporacjach,
pseudo oci...pieniu klimatu CO2 i wprowadzanym Wielkim Resecie

--- ***  ---

1971

[…] od samego początku organizacja ta była zakorzeniona w Graubünden (Gryzonia), górzystym kantonie po drugiej stronie Szwajcarii, gdzie znajduje się miasto Davos. Europejskie Forum Zarządzania zostało początkowo utworzone jako fundacja z nominalną siedzibą w Chur, stolicy kantonu, pod nadzorem Konfederacji Szwajcarskiej w dniu 8 lutego 1971 r. na mocy oficjalnego dokumentu datowanego zaledwie 10 dni wcześniej.

Od samego początku to, co miało stać się znane i cenione jako Duch Davos – koncepcja wielostronnego uczestnictwa, współpracy i sympatycznej wymiany była podstawą Forum. W tym samym roku Klaus Schwab nakreślił ideę w swojej książce (Nowoczesne Zarządzanie przedsiębiorstwem w inżynierii mechanicznej), która została opublikowana we Frankfurcie. Twierdził, że zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem musi służyć wszystkim interesariuszom, działając jako ich powiernik odpowiedzialny za osiągnięcie długoterminowego, trwałego rozwoju i pomyślności firmy.

--- ***  ---

NOWY WSPANIAŁY FEUDALIZM-  - “Schwab i reszta jego kohort z ONZ, WHO, MFW, BIS, Banku Światowego, CFR, NIH, CDC, NIAID, Johns Hopkins Imperial College, DARPA, CIA, G30, Rockefeller Foundation itd. są bezpośrednio odpowiedzialni za wszystkie samobójstwa, które były wynikiem lockdownów i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej za utratę dochodów, majątku oraz cały ból i cierpienie, które nastąpiło z powodu tego gigantycznego oszustwa, które nazwali Wielki Reset, a które jest jedynie publiczną twarzą Agendy 21. Agenda 21 to nic innego jak masowe zawłaszczanie ziemi na całym świecie oraz eliminacja i kontrola ludności w ramach nielegalnie wszczętego medycznego stanu wojennego udającego środki nadzwyczajne przed nieistniejącą pandemią.

https://ekspedyt.org/2023/05/20/idealny-swiat-klausa-szwaba-czyli-nowy-wspanialy-feudalizm-kliki-z-davos/

--- ***  ---

Klaus Schwab

Klaus Schwab, jest niemieckim inżynierem, ekonomistą i założycielem Światowego Forum Ekonomicznego. Pełnił funkcję przewodniczącego WEF od założenia organizacji w 1971 roku. W swoich książkach spisał wszystkie swoje zamiary dotyczące najnowszego porządku świata, który sprowadza się do jednego, ujętego w reklamie WEF, komunistycznego sloganu: “Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy”.

Klaus Schwab niedawno zasugerował, że stoimy u progu czwartej rewolucji przemysłowej. Zjawisko to, które rozgrywa się na naszych oczach, może być w rzeczywistości znacznie bardziej mroczne niż tylko „kolejna” rewolucja przemysłowa. Po rewolucji rolnej (neolitycznej) i rewolucji przemysłowej możemy obecnie przeżywać trzecią wielką rewolucję gospodarczą ludzkości: rewolucję informacyjną. Chociaż termin ten istnieje już od kilku dekad, rewolucja informacyjna tak naprawdę dopiero się zaczęła.

Zaczynają mówić o niej rządy, jak czytamy na rządowej stronie w Wielkiej Brytanii: “Czwarta rewolucja przemysłowa zmieni rodzaje miejsc pracy potrzebnych w przemyśle. Jesteśmy przekonani, że jako naród musimy tworzyć miejsca pracy przyszłości. Rewolucja cyfrowa niesie ze sobą zakłócenia. A jak RSA tak mocno określiła w zeszłym miesiącu, ryzyko nie polega na tym, że przyjmiemy nowe technologie, które zniszczą miejsca pracy. Zagrożenie dla miejsc pracy wynika z nieprzyjmowania nowych technologii. Naszym zadaniem jest wspieranie przesiedleń, a nie bezrobocia. Naszym celem musi być automatyzacja pracy, ale i jej humanizacja. Pozwólmy maszynom robić to, co niebezpieczne, nudne i powtarzalne, i upewnijmy się, że my, ludzie, mamy zdolność do robienia rzeczy kreatywnych, empatycznych i interaktywnych”.

W dalszej części artykułu ukażę związek z WEF byłego prezydenta III RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Tego samego który nadałKrzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej nie komu innemu, jak Klausowi Schwabowi.

Manifest z Davos

Jeśli ktoś myśli, że celem organizacji jest dobro obywateli, musi przeczytać manifest komunistycznej jej myśli. Celem tej zorganizowanej grupy wpływów jest służenie akcjonariuszom, czyli tym, którzy mają największe udziały w interesie. Zatem na pewno nie obywatelom. […]

Wielki Reset

Nowy Porządek Świata to fake news, szczepionki mają niepożądane odczyny poszczepienne to fake news, Wielki Reset … fake news… .Tego samego dnia, w którym Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło „Wielki Reset” jako pozytywny sposób budowania „przyszłej metody na globalne zagrożenia”, New York Times ogłosił, że całość jest „teorią spiskową”. Gazetę najwyraźniej zdenerwowało, że „Wielki reset” zyskiwał na popularności na Twitterze i opublikowała artykuł, w którym ogłosiła, że jest to „bezpodstawna teoria spiskowa dotycząca koronawirusa”.

W rzeczywistości WEF, organizacje pozarządowe i światowi przywódcy od miesięcy wyrażali chęć wykorzystania „szansy”, jak powiedział Justin Trudeau, dostarczonej przez pandemię, aby osiągnąć „Wielki Reset”. Raport NYT wspomniał o Trudeau, ale ukrył fakt, że otwarcie nazwał on COVID-19 „okazją” podczas telekonferencji ONZ. Tego samego dnia the New York Times zapewnił, że sprawa była wymarzoną sytuacją „skrajnie prawicowych komentatorów internetowych”, a samo Światowe Forum Ekonomiczne obchodziło „Wielki Reset” jako sposób na zbudowanie „przyszłej odporności na globalne zagrożenia”.

Raport NYT nazywa „plotkami” to, że elity wykorzystują pandemię do „narzucenia masom swojej globalnej kontroli ekonomicznej”, pomimo faktu, że globalista z Davos Klaus Schwab nazwał w swojej ostatniej książce ten właśnie program tytułem „COVID-19: The Great Reset”. Schwab również otwarcie popiera dyktaturę technokratyczną, zgodnie z którą ludzie akceptują wszczepialne mikroczipy, które mogą czytać ich myśli, a także przymusowe skany mózgu, aby móc podróżować.

Zastanawiające, że „Times” w ogóle nie wspomniał o książce Schwaba. NYT skontaktował się zarówno z Twitterem, jak i Facebookiem, próbując usunąć informacje o „Wielkim Resecie”, ale Twitter odmówił, a Facebook nie odpowiedział. Innymi słowy, usiłując przekonać ludzi, że elita nie dąży do nikczemnego „Wielkiego Resetu”, gazeta elity lobbowała za usunięciem informacji o tym „spisku” (który nie istnieje) z przestrzeni publicznej. Więcej o mrocznych planach Klausa Schwaba na platformie bitchute i dzięki uprzejmości użytkownika Georginia Orwell PL w wideo z napisami w języku polskim tu.

--- ***  ---

„Demaskowanie integracji europejskiej” - Czy znamy prawdę o kulisach integracji europejskiej? Czy rzeczywiście współczesna Unia to realizacja marzeń Roberta Schumana? A może jesteśmy oszukiwani?
Na te pytania i wiele więcej odpowiada cykl reportaży „Demaskowanie integracji europejskiej” wyprodukowany dla Telewizji Trwam. Reżyserowie Robert Zawadzki i Damian Krzal tym razem wybrali się w podróż po Europie Zachodniej, aby przekonać się, czy proces ideologizacji tamtejszych społeczeństw rzeczywiście zaszedł już tak daleko.

--- ***  ---

Jedna klika

Zapewne nie raz przychodziło ci do głowy, że to wszystko jest “jedna klika”, że nie może być aż takim zrządzeniem losu, iż za każdym razem, kiedy przychodzi ktoś nowy, okazuje się być tym samym głosem w grze przeciwko swoim obywatelom. Otóż, jak się okazało, właśnie tak jest i to od wielu lat! A czy nie przyszło ci nigdy do głowy, jakim cudem wszystkie obostrzenia antykowidowe mogły być wdrożone w tak symultaniczny, prężny i efektowny sposób?

Właśnie tak doszło do zaplanowania plandemii podczas eventu 201, o którym pisałem w artykule: Światowe Forum Ekonomiczne, Bill Gates i Johns Hopkins. Czyli zaplanowanie pandemii COVID-19 w 2019 podczas Event 201 w Davos. Na stronie MaloneInstitute.org założonej przez doktora Roberta Malone, tego samego, który został zniszczony w przestrzeni publicznej po negatywnych słowach względem eksperymentalnej terapii genowej mRNA, której sam był współodkrywcą, pojawiła się lista nazwisk wychowanków Światowego Forum Ekonomicznego. Nazwiska, które się tam pojawiły mogą wprowadzić niejednego w osłupienie, aczkolwiek powinny dać do myślenia i pozwolić wreszcie połączyć wszystkie kropki w jedną całość.

Przemiana systemowa, która się dokonała w „wolnej” Polsce w latach 1989/93 dawała Polakom nadzieję na lepsze jutro. Oto dusząca Polskę komuna od wielu dekad odeszła w zapomnienie, a przy symbolizującym równe szanse okrągłym stole, dokonała się dająca nowy, świeży start transformacja. Nowe twarze dziennikarzy i polityków naprzemiennie rotowane w telewizji nadawały przeświadczenia o odejściu od starych czerwonych mord minionego okresu. Nic bardziej mylnego.

Nowe stare

Jak mawiał redaktor Stanisław Michalkiewicz “jak wiele musiało się zmienić, by zostało po staremu”. I tak właśnie było. Jak się bowiem okazuje, począwszy od tłumaczących jedną i właściwą rzeczywistość dziennikarzy, po tę rzeczywistość mącących polityków nowej Polski, wszyscy posadzeni na nowych stołkach „wyzwoliciele” wyhodowani zostali pod skrzydłami założonego dekadę wcześniej Światowego Forum Ekonomicznego.

Lista

Ta lista zawiera Globalnych Liderów Jutra Światowego Forum Ekonomicznego (roczny program, który trwał od 1993 do 2003) i Młodzi Globalni Liderzy (pięcioletni program, który rozpoczął się w latach 2004/2005 i nadal trwa). Lista została opracowana przez Malone Institute i Stiftelsen Pharos, Szwecja.

Aby utworzyć tę listę, korzystano przede wszystkim z opublikowanych list i wyszukiwarek Światowego Forum Ekonomicznego (niektóre za pośrednictwem Wayback Machine). Uwaga: wydaje się, że niektórzy uczestnicy zostali usunięci ze strony internetowej WEF lub nigdy nie zostali wymienieni, ale zostali wymienieni przez samego Klausa Schwaba. Malone Institute przeprowadził wiele ręcznych badań, aby zidentyfikować i zweryfikować te GLT i YGL, które mają bardzo mało informacji podanych na listach WEF. “Próbowaliśmy znaleźć brakujące informacje, a także dodaliśmy dodatkowe interesujące informacje. Lista jest otwarta na poprawki i uzupełnienia, jeśli ktoś zauważy błąd lub będzie miał więcej informacji” – czytamy w opisie pliku do pobrania.

Podstawieni Polacy

Pośród dygnitarzy, głów organizacji rządowych, pozarządowych, prezydentów, premierów światowych, jak Sarkozy, Bezos, znaleźć można tych, którzy zostali posadzeni na stołkach w Polsce.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (na stronie NBP można przeczytać wiele informacji o jej dorobku. Brak natomiast choćby jednej wzmianki o członkostwie WEF.)

Aleksander Kwaśniewski (na jego stronie internetowej możemy przeczytać wiele ciekawych wątków z jego życia, jednak wyhodowaniem jego osoby przez komunistyczną organizację WEF chwalić się nie chciał.)

Wojciech Kostrzewa (będący prezesem Polish Business Roundtable, figuruje w aktach World Economic Forum jako Prezes i Dyrektor Naczelny Oficer, Grupa ITI Corporation Sp. z o.o., wtedy właściciela m.in. stacji TVN.)

Cezary Stypułkowski (polski prawnik, bankowiec, w latach 1991–2003 prezes Banku Handlowego, w latach 2003–2006 prezes Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, od 2010 prezes BRE Banku, po zmianie nazwy – mBanku.)

Jan Maria Rokita (polski polityk i publicysta, w latach 1992–1993 Minister-szef Urzędu Rady Ministrów, poseł na Sejm w latach 1989–2007.)

Waldemar Pawlak (na stronie biografie24 przeczytać możemy wszystko o jednym z liderów obrotowej partii PSL, prócz tego, ze wyhodowano go w 1995 roku w środowisku Światowego Forum Ekonomicznego.)

Paweł Piskorski (był prezydentem Warszawy od 30 marca 1999 do 14 stycznia 2002. W 1997 został wybrany do Sejmu z listy wyborczej Unii Wolności, a w 2001, po udziale w secesji z tej partii, z powodzeniem kandydował pod szyldem Platformy Obywatelskiej.)

Arkadiusz Nowak (bardzo ciekawą postacią na liście WEF z 2001 roku jest Arkadiusz Nowak będącyprezesem Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Kolejną niespodzianką jest to, iż Arkadiusz Nowak ma pod sobą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, co widać na TEJ grafice.)

Jacek Szwajcowski (założyciel i Prezes Zarządu Pelion S.A., spółki z 32-letnią historią działalności w sektorze ochrony zdrowia. Absolwent Politechniki Łódzkiej.)

Katarzyna Pisarska (prof. Katarzyna Pisarska jest założycielką Europejskiej Akademii Dyplomacji i przewodniczącą Rady Dyrektorów EAD.)

Mateusz Morawiecki

Donald Tusk

Andrzej Duda

Rafał Trzaskowski

Jerzy Buzek

Marek Belka

Tomasz Lis (nliście World Economic Forum Young Global Leaders hodowany w dziale “Sztuka i Kultura”, które urabiał na polskiej ziemi przez wiele lat.)

Globalna sieć YGL

“Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) stworzyło globalną sieć elit zwaną Young Global Leaders (YGL), która ma znaczący wpływ na wielkie korporacje, politykę, środowisko akademickie i media. Niniejszy artykuł analizuje koncepcję, że poprzez tę sieć WEF miał znaczący wpływ na skalę i zakres niefarmakologicznych interwencji (NPI) wdrożonych w odpowiedzi na kryzys COVID-19. Sprawdziliśmy, czy istnieje związek między rozmieszczeniem YGLs na poziomie krajowym a intensywnością i czasem trwania wdrożonych NPIs, podsumowanych przez Government Response Severity Index (GRSI)” – pisze na swoim koncie twitterowym  Mariusz Jagóra.

A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ileż to nazwisk czeka jeszcze na dodanie do wyżej wymienionych list, które są na bieżąco aktualizowane?

Jerzy Karwelis

Wszystkie wpisy na moim blogu „Dziennik zarazy”.

09 marzec 2024

Artykuł powstał pod wpływem książki Jan Białka „Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego” oraz filmu Szach-mat dla ludzkośc i z 2012 roku przetłumaczonym w listopadzie 2012 r. dla portalu WolneMedia.net....

17 luty 2024

Celem projektu „Salon Ludzi Wolnych” jest odblokowanie najpoważniejszych barier w społecznej komunikacji; związanych zarówno z treścią naszych dyskusji, jak i formą ich propagowania. Cywilizacyjne zagrożenia oraz największe społeczne problemy...

14 styczeń 2024

[ Tekst transkrypcji zachowany w tłumaczeniu automatycznym zgodnie ze stroną źródłową -AC] Kim są inspiratorzy stojący za WEF? Ten dokument Kla TV bezlitośnie ujawnia rzeczywiste plany WEF i całego poziomu zarządzania. Możesz również dowiedzieć...

14 styczeń 2024

Światowe Forum Ekonomiczne uważa wolność słowa za największe ryzyko dla ich globalnego programu Alex Jones wyjaśnia, w jaki sposób lista potencjalnych zagrożeń sporządzona przez WEF w nadchodzącym roku stawia wolność słowa bezpośrednio na...

30 grudzień 2023

Czy wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia została dosłownie powołana do działania jako jeden rząd światowy? Czy wiesz, że kiedy WHO ogłasza pandemię, prawa wszystkich narodów zostają unieważnione, a cały świat podlega tzw. „konstytucji” WHO? Czy...

02 grudzień 2023

Pod siedzibą ministerstwa zdrowia 1 grudnia odbyła się akcja protestacyjna wolnych ludzi sprzeciwiających się reżimowi sanitarnemu.w mediach głównego ścieku cisza - nic się nie działo :( Organizatorzy zaznaczają, że 1 grudnia stanowi ostatnią...

17 listopad 2023

W 2022 roku Polska wydała 30 miliardów złotych na zakup ETS za granicą. Według Pekao SA do 2030 roku dostosowywanie się do Fit for 55 będzie kosztować Polskę 190 miliardów euro, przy czym bank twierdzi, że korzyści przewyższą nakłady. .. Z tego...

17 listopad 2023

Kompendium wiedzy o planach tzw. globalistów przedstawione przez autora książki "Bestia. Cywilizacja nad przepaścią"Marka Tomasza Chodorowskiego - "komunizm światowy - czyli globalizm - musi upaść" Najważniejsze tezy pierwszego cyklu podane wersji...

10 listopad 2023

Dlaczego Deep State, czyli Głębokie Państwo ujawnia swoje plany? W ostatnich latach, szczególnie w trzech ostatnich, globalna mafia Deep State coraz bardziej otwarcie mówi o swoich planach. To powiedziawszy, nawet kilkadziesiąt lat temu każdy mógł...

14 październik 2023

“Bestia” to książka, dzięki której zrozumiesz, otaczającą nas rzeczywistość. Porusza tematy, o których nie dowiesz się w szkołach czy na uczelniach. Nigdy dotąd manipulacja i dezinformacja nie przybrały aż takiej skali – pełnej, niepowstrzymanej,...

13 październik 2023

Gdy zalecenia WEF spełnią się, ludzie musieliby wynajmować i pożyczać swoje artykuły pierwszej potrzeby od państwa, które byłoby wyłącznym właścicielem wszystkich towarów. Dostawy towarów byłyby reglamentowane zgodnie z punktami systemu zaufania...

29 wrzesień 2023

Kierowana przez Niemcy polityka Unii Europejskiej bezpardonowo niszczy polską gospodarkę, wysysa z niej soki i drenuje kieszenie polskich podatników i konsumentów, mocno uderzając przy tym w naszą wolność, bezpieczeństwo i suwerenność. Im szybciej...

28 wrzesień 2023

Gdy oczy się otworzą, staje się absurdalnie oczywiste, że wszystko, co dzieje się dzisiaj, jest wykalkulowanym spiskiem. Takim, który ma miejsce od dziesięcioleci, ale ostatnio dramatycznie przyspieszył, w miarę jak nowy porządek światowy i jego...

19 wrzesień 2023

Gdyby tylko świat przeczytał tyrady „ Mein Kampf ” Adolfa Hitlera i zareagował, moglibyśmy zapobiec drugiej wojnie światowej. Gdyby tylko świat podjął działania i wyrzucił Manifest Komunistyczny Karola Marksa na śmietnik, moglibyśmy oszczędzić...

31 sierpień 2023

Miasta 15-minutowe – czy są po prostu kolejnym naturalnym etapem w rozwoju miast, który ma służyć wygodzie mieszkańców, czy też za tym pomysłem stoi jakaś szersza ideologia dążąca do utopi sprzecznej z ludzką naturą? cz. 1 - 15 Minutowe Miasta, czy...

26 sierpień 2023

W tym artykule chciałbym podjąć wysiłek, aby jasno zidentyfikować ludzi stojących za tymi „wszechmocnymi” grupami, które twierdzą, że narzucają nam swój Nowy Porządek Świata. Zanim jednak dowiemy się, kto co robi, kto stoi za tą czy inną...

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.