Piętnastominutowe miasta pojawiają się wszędzie, a Światowe Forum Ekonomiczne podchodzi do nich z ogromnym entuzjazmem. W zeszłym roku ogłoszono, że we Francji to Paryż stanie się miastem 15-minutowym, a teraz brytyjski Oksford okazuje się następny. Jednak oburzeni Brytyjczycy walczą.

https://ekspedyt.org/2023/01/12/zez-em-czyli-nocny-demontaz-obledu/

Tłumaczenie artykułu z serwisu RAIR Foundation USA na temat narastających protestów w Wielkiej Brytanii spowodowanych próbami lokalnych władz wprowadzenia tzw. 15 minutowych miast. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

15 min city scheme ac

Brytyjczycy protestują przeciwko 15-minutowym miastom, w których staną się więźniami państwa  Aby przejąć dalszą kontrolę nad życiem ludzi, globaliści forsują fałszywą ideę, że te miasta „uratują planetę” i pomogą całej ludzkości.

---

Jan Białek 2. RELIGIJNE WYMIARY WIELKIEGO RESETU. Analiza w świetle źródeł.

---

Piętnastominutowe miasta pojawiają się wszędzie, a Światowe Forum Ekonomiczne podchodzi do nich z ogromnym entuzjazmem. W zeszłym roku ogłoszono, że we Francji to Paryż stanie się miastem 15-minutowym, a teraz brytyjski Oksford okazuje się następny. Jednak oburzeni Brytyjczycy walczą.

Jak informowaliśmy wcześniej na stronach RAIR Foundation USA, rada miejska ogłosiła, że ​​podzieli Oksford na 15-minutowe dzielnice lub na małe 15-minutowe miasteczka określane jako „bardziej ekologiczne, czystsze i bezpieczniejsze”. Aby jeszcze bardziej przejąć kontrolę nad życiem ludzi, globaliści forsują fałszywą ideę, że te „zielone” miasta, które udostępniają usługi mieszkańcom w odległości 15 minut od ich domów, „uratują planetę” i pomogą całej ludzkości.

Zamiast tego są dla nich niczym więcej niż sposobem na ograniczenia, przymus, grzywny, karanie, inwigilację i ograniczania podstawowego prawa do swobodnego przemieszczania się mieszkańców. Na przykład mieszkańcy nie mogą opuszczać swojego 15-minutowego miasta samochodem częściej niż wyznaczona ilość razy w roku. W przeciwnym wypadku będą ukarani grzywną. Ponadto rząd będzie śledził i kontrolował każdy twój ruch za pomocą smartfonów i technologii rozpoznawania twarzy.

Czytaj również:

 

Inteligentne i „odporne”. Czy „15-minutowe miasta” mają stać się gettem?

Już wkrótce: blokady klimatyczne i „15-minutowe miasto

Oksford: miażdżąca krytyka projektu miasta 15-minutowego. Pomysły radnych tylko spotęgowały istniejące problemy

World Economic Forum

Lockdown klimatyczny

Koncepcja „15-minutowego miasta” ma kluczowe znaczenie dla Agendy 2030 ONZ i ich zielonemu programowi Net Zero [zeroemisyjność]. Światowe Forum Ekonomiczne również forsuje tę nową koncepcję. Oksford, który ogłosił „kryzys klimatyczny”, ma nadzieję, że ich 15-minutowe miasta pomogą do 2040r. osiągnąć wizję „Net Zero Carbon Oxford” tamtejszej Rady Miasta.

Już w 2024r. Oksford planuje nałożyć „lockdowny klimatyczne” na mieszkańców, aby pomóc w realizacji wizji Rady „Net Zero Carbon Oxford” do 2040r. Koncepcja „15-minutowego miasta” ma również kluczowe znaczenie dla Agendy 2030 ONZ. Nic dziwnego, że Światowe Forum Ekonomiczne również forsuje ten pomysł.

Oksford zostanie podzielony na sześć stref „aby uratować planetę” przed „globalnym ociepleniem”. Na drogach dojazdowych stawiane są elektroniczne ogrodzenia, aby upewnić się, że mieszkańcy pozostają we własnej strefie.

Mieszkańcy mogą opuścić swoje 15-minutowe miasto maksymalnie 100 razy w roku, ale wtedy muszą najpierw zarejestrować swój samochód, który jest śledzony w całym mieście za pomocą inteligentnych kamer.

Podczas gdy początkowy przydział pozwoleń [escape tickets] może niektórym wydawać się rozsądny, to gdy opinia publiczna zaakceptuje, że państwo ma prawo cię zamknąć [confine], można być pewnym, że doda kolejne ograniczenia i zmniejszy liczbę zezwoleń na opuszczenie twojej strefy. W ciągu ostatnich kilku lat zostało to już ugruntowane bardzo jasno i sprawnie w wielu krajach zachodnich w ramach ograniczeń covidowych.

 -----------  ***  ------------

Bardzo rzadko zdarza mi się  prosić o wsparcie ... ale czasami nie mam wyjścia ... Potrzebuję minimum 5 000 zł, aby dalej prowadzić stronę www.nie-wierze-nikomu.pl i w spokoju przeżyć 2023 rok.

Muszę  zmodernizować moją stronę, do najnowszego programu Joomla 4, a że sam tego nie zrobię, to muszę to komuś zlecić. Wpadłem również niestety w pewne kłopoty finansowe, o których nie chce pisać. Z uwagi na to, że jestem osobom niepełnosprawną O2-P, nie mam za bardzo możliwości dodatkowego zarobkowania. PROSZĘ O WSPARCIE :)

http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/dotacje      https://www.paypal.com/pools/c/8QTC5ZxBib 

 -----------  ***  ------------

Protesty

Plany rady miejskiej, aby zamienić miasto w „15-minutowe” strefy kontrolowane wywołała wściekłość mieszkańców Oksfordu. Zostali odtrąceni [brushed away] przez Radę, która zignorowała ich niezadowolenie.

Medialne milczenie

Mieszkańcy Oksfordu wyszli na ulice. „Media oczywiście milczą”, pisze brytyjska dziennikarka Sophie Corcoran. Błagała ludzi, aby stanęli po stronie mieszkańców Oksfordu przeciwko tego typu totalitaryzmowi.

Oto mieszkańcy Oksfordu protestujący przeciwko 15-minutowej strefie, która uniemożliwi im swobodne poruszanie się we własnych miastach.

Media milczą oczywiście. Musimy do nich dołączyć, a więc nie dla tego typu totalitaryzmu
pic.twitter.com/nq67TfRGrf
— Sophie Corcoran (@sophielouisecc) January 8, 2023

.

Konferencja globalistów w Davos

„Pod koniec tego tygodnia tysiące ze światowej elity będą odlatywać do Davos prywatnymi odrzutowcami, podczas gdy ludzie na całym świecie zaczynają być ograniczani do 15-minutowych stref w swoich miastach i potrzebują pozwolenia na przejechanie przez nie – powiedziała Corcoran.

Corcoran nawiązuje do przyszłotygodniowej konferencji globalistów w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos, na której ma się spotkać 52 szefów państw i rządów. Zaproszono także blisko 600 dyrektorów firm. Odbywają się tam sesje publiczne, ale to głównie miejsce, gdzie globaliści ubijają zakulisowe targi, na tajnych zapleczach.

Podczas gdy ludzie na całym świecie są zmuszani wybierać między jedzeniem obiadu a ogrzewaniem domów, elity będą latać do Davos prywatnymi samolotami, nocować w eleganckich hotelach, jeść drogie jedzenie i planować, jak zamknąć nas w naszych „15-minutowych” więzieniach.

Holenderska partia Forum na rzecz Demokracji (FvD) wcześniej nakręciła anglojęzyczny film ujawniający niebezpieczny i miażdżący wolność program wymyślony przez globalistów, którzy uczestniczyli w dorocznym spotkaniu w Davos w maju:

__________________

British Protest 15-Minute Cities Where They Will Become Prisoners of the State, Amy Mek, January 11, 2023

−∗−

BONUS:

 

Mieszkańcy Oksfordu stawiają opór przeciwko podziałowi ich ulic

Mieszkańcy Oksfordu biorą sprawy w swoje ręce i niszczą bariery oddzielające strefy uliczne.

Niedawno aktywiści zorganizowali dzień akcji, aby rozpocząć rok walki. Przewidywaliśmy, że Wielka Brytania dopiero zaczyna stawiać opór i oto mamy to. Biorąc sprawy w swoje ręce, mieszkańcy Oksfordu niszczą uliczne bariery strefowe.

Teraz widać to doskonale.

Ponieważ rząd próbuje manipulować zachowaniami, aby nakłonić do ulegania tym absurdalnym środkom kontroli, nic dziwnego, że Wielka Brytania ponownie daje odpór. Jesteśmy zbuntowaną grupą i bardzo trudną do kontrolowania.

Dalsze działanie

Planowane są dalsze terminy wyjść aktywistów na ulice w różnych formach protestu.
Piers Corbyn wraz z przyjaciółmi wychodzą na ulice w piątek 13 stycznia. Począwszy od stacji metra Southwark w Londynie.

 

Następnie wydarzenie, które może przyciągnąć tłumy, a jak wskazują doniesienia, przyjadą ludzie aż z Manchesteru, odbędzie się w Oksfordzie 18 lutego.

To bardzo inspirujące widzieć, jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii biorą sprawy w swoje ręce. Ten rok zapowiada się na pełen sprzeciwów wobec szwindlu klimatycznego.

Więcej materiałów, w tym filmowych poniżej:

UK Protestors Take To The Streets In A Day Of Action Fighting Against The Climate Con

UK Government Wants To Change Your Behaviour To “Save The Planet”

________________

Oxford Residents Mount Resistance Against The Sectioning Of Their Streets, January 11, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Nowy reżim nadzoru czyli skąd mutuje transhumanizm
Cała ta idea, że ludzie mają duszę lub ducha i nikt nie wie, co się w nich dzieje, i że mają wolną wolę. To wszystko się skończyło. Innymi słowy, transhumanizm […]

________________

Kapitalizm nadzoru czyli elektroniczny pastuch w praktyce
Podobnie jak kamery CCTV, również urządzenia należące do Internetu Rzeczy (IoT) łatwo ulegają włamaniom. Urządzenie IoT to dowolne urządzenie, które w celu działania może łączyć ludzi z siecią bezprzewodową, w […]

________________

Poczekamy, zobaczymy czyli tu zawsze chodziło o kontrolę
Jak moglibyśmy przeciwstawić się przymusowemu leczeniu, jeśli kiedyś poddaliśmy się eksperymentalnej terapii genowej? Jak możemy walczyć z programowalną cyfrową walutą, jeśli już zaakceptowaliśmy kasy z płatnościami „tylko kartą” i dostosowaliśmy […]

________________

‘Musimy kontrolować człowieka’ czyli ‘TECH’ spotkanie z Janem Białkiem
Współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska, które jest coraz bardziej dynamiczne, ekspansywne i staje się w coraz większym stopniu realnym środowiskiem i kontekstem życia człowieka. Środowisko to […]

19 kwiecień 2024

... J esteśmy w takim punkcie, że wszystko wskazuje na to, że bestia będzie musiała przynajmniej na pewien czas z realizacji tego planu , to znaczy zniszczenia w pierwszej kolejności Zachodu, w tym Stanów Zjednoczonych , w drugiej kolejności...

20 marzec 2024

Ludzkość jest wstrząsana kryzysami egzystencjalnymi. Żaden obszar życia nie został oszczędzony. Czy to ekonomiczny, finansowy, polityczny, etyczny, medyczny, czy jakkolwiek chcesz to nazwać: wygląda to tak, jakby żaden kamień nie miał pozostać....

09 marzec 2024

Artykuł powstał pod wpływem książki Jan Białka „Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego” oraz filmu Szach-mat dla ludzkośc i z 2012 roku przetłumaczonym w listopadzie 2012 r. dla portalu WolneMedia.net. Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW...

17 luty 2024

Celem projektu „Salon Ludzi Wolnych” jest odblokowanie najpoważniejszych barier w społecznej komunikacji; związanych zarówno z treścią naszych dyskusji, jak i formą ich propagowania. Cywilizacyjne zagrożenia oraz największe społeczne problemy...

14 styczeń 2024

[ Tekst transkrypcji zachowany w tłumaczeniu automatycznym zgodnie ze stroną źródłową -AC] Kim są inspiratorzy stojący za WEF? Ten dokument Kla TV bezlitośnie ujawnia rzeczywiste plany WEF i całego poziomu zarządzania. Możesz również dowiedzieć...

14 styczeń 2024

Światowe Forum Ekonomiczne uważa wolność słowa za największe ryzyko dla ich globalnego programu Alex Jones wyjaśnia, w jaki sposób lista potencjalnych zagrożeń sporządzona przez WEF w nadchodzącym roku stawia wolność słowa bezpośrednio na...

30 grudzień 2023

Czy wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia została dosłownie powołana do działania jako jeden rząd światowy? Czy wiesz, że kiedy WHO ogłasza pandemię, prawa wszystkich narodów zostają unieważnione, a cały świat podlega tzw. „konstytucji” WHO? Czy...

02 grudzień 2023

Pod siedzibą ministerstwa zdrowia 1 grudnia odbyła się akcja protestacyjna wolnych ludzi sprzeciwiających się reżimowi sanitarnemu.w mediach głównego ścieku cisza - nic się nie działo :( Organizatorzy zaznaczają, że 1 grudnia stanowi ostatnią...

17 listopad 2023

W 2022 roku Polska wydała 30 miliardów złotych na zakup ETS za granicą. Według Pekao SA do 2030 roku dostosowywanie się do Fit for 55 będzie kosztować Polskę 190 miliardów euro, przy czym bank twierdzi, że korzyści przewyższą nakłady. .. Z tego...

17 listopad 2023

Kompendium wiedzy o planach tzw. globalistów przedstawione przez autora książki "Bestia. Cywilizacja nad przepaścią"Marka Tomasza Chodorowskiego - "komunizm światowy - czyli globalizm - musi upaść" Najważniejsze tezy pierwszego cyklu podane wersji...

10 listopad 2023

Dlaczego Deep State, czyli Głębokie Państwo ujawnia swoje plany? W ostatnich latach, szczególnie w trzech ostatnich, globalna mafia Deep State coraz bardziej otwarcie mówi o swoich planach. To powiedziawszy, nawet kilkadziesiąt lat temu każdy mógł...

14 październik 2023

“Bestia” to książka, dzięki której zrozumiesz, otaczającą nas rzeczywistość. Porusza tematy, o których nie dowiesz się w szkołach czy na uczelniach. Nigdy dotąd manipulacja i dezinformacja nie przybrały aż takiej skali – pełnej, niepowstrzymanej,...

13 październik 2023

Gdy zalecenia WEF spełnią się, ludzie musieliby wynajmować i pożyczać swoje artykuły pierwszej potrzeby od państwa, które byłoby wyłącznym właścicielem wszystkich towarów. Dostawy towarów byłyby reglamentowane zgodnie z punktami systemu zaufania...

29 wrzesień 2023

Kierowana przez Niemcy polityka Unii Europejskiej bezpardonowo niszczy polską gospodarkę, wysysa z niej soki i drenuje kieszenie polskich podatników i konsumentów, mocno uderzając przy tym w naszą wolność, bezpieczeństwo i suwerenność. Im szybciej...

28 wrzesień 2023

Gdy oczy się otworzą, staje się absurdalnie oczywiste, że wszystko, co dzieje się dzisiaj, jest wykalkulowanym spiskiem. Takim, który ma miejsce od dziesięcioleci, ale ostatnio dramatycznie przyspieszył, w miarę jak nowy porządek światowy i jego...

19 wrzesień 2023

Gdyby tylko świat przeczytał tyrady „ Mein Kampf ” Adolfa Hitlera i zareagował, moglibyśmy zapobiec drugiej wojnie światowej. Gdyby tylko świat podjął działania i wyrzucił Manifest Komunistyczny Karola Marksa na śmietnik, moglibyśmy oszczędzić...

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.