Nie wstydzę się pisać propagandy. Prawie wszystko, co widzisz i czytasz w Internecie, w gazetach, w telewizji, w podręcznikach i powieściach, na billboardach reklamowych i gdziekolwiek indziej, to propaganda. Nie ma nic złego w propagandzie. Pytanie brzmi, kto to robi i po co.

W menu na dziś znów danie propagandowe. Tym razem druga część felietonu CJ Hopkinsa Nowa Normalność – instrukcja buntu, o sposobach tworzenia własnej propagandy jako środka do zwalczania otaczającej nas nienormalności. Czy ma to sens i jakie są szanse powodzenia?

Przeczytajcie również :

Nowa Normalność – instrukcja buntu

Nowa Normalność – droga do totalitaryzmu

Nowa Normalność – jak ujawnić potwora

Wyobraz sobie jak musieli miec sprane mozgi

Felieton, który właśnie zamierzasz przeczytać, to propaganda. Tak, zgadza się… propaganda. Nie jest to satyra polityczna ani komentarz, obiektywne wiadomości lub informacje, ani też obiektywne, zweryfikowane fakty naukowe. To propaganda, czysta i prosta.

To nie jest przyznanie się do winy, zastrzeżenie czy ostrzeżenie. Nie wstydzę się pisać propagandy. Prawie wszystko, co widzisz i czytasz w Internecie, w gazetach, w telewizji, w podręcznikach i powieściach, na billboardach reklamowych i gdziekolwiek indziej, to propaganda. Nie ma nic złego w propagandzie. Pytanie brzmi, kto to robi i po co to robi. Oto definicja w słowniku Cambridge:

„informacje, idee, opinie lub obrazy, często przedstawiające tylko jedną część argumentacji, które są transmitowane, publikowane lub w inny sposób rozpowszechniane z zamiarem wpływania na opinie ludzi”

To właśnie felieton, który czytasz, jest… próbą wpływania na opinie ludzi. Oczywiście to nie wszystko. Nic nigdy nie jest tylko pojedynczą rzeczą. Ale to absolutnie propaganda. Podobnie jak wszystko inne, co dziś przeczytasz.

Strasznie przepraszam, jeśli to wywołuje szok, ale nie ma „obiektywnej” krainy fantazji, w której nikt nie próbuje Cię do niczego przekonać, naciskać lub w inny sposób wpływać na zrobienie czegoś. To nie istnieje. Ten „obiektywny” świat marzeń, w którym „autorytatywne źródła” podają „fakty”. Gdzie „fakty” są „weryfikowane” przez „neutralnych” „kontrolerów faktów”. Gdzie upiory, kiedyś w NSA i CIA, teraz są zatrudniane jako komentatorzy MSNBC i CNN, ponieważ zależy im na „prawdzie”, gdzie „nauka” jest odporna na manipulację. Ta fantazja stanowi alibi autorytarystów, przywódców sekt i innych maniaków kontroli oraz ludzi, którym wyprano mózgi i w to uwierzyli.

Każdy — i mam na myśli dosłownie każdego — próbuje cię do czegoś przekonać lub nakłonić. Twoi przyjaciele, rodzina, koledzy, szef, reklamodawcy, lobbyści, urzędnicy państwowi, media, artyści, nauczyciele, lekarze, dziennikarze, blogerzy, boty na Twitterze itp. To nie jest powód do paranoi. To naturalna część ludzkich zachowań społecznych. To się dzieje właśnie teraz, kiedy czytasz to zdanie. Próbuję cię do czegoś przekonać. A za chwilę zaczynam nalegać, abyś coś zrobił.

W ten sposób tworzymy „rzeczywistość” kolektywnie, przekonując się i wpływając na siebie nawzajem lub dając się przekonywać i wpływać na siebie. Głównie potężnym siłom ideologicznym, które nie przejmują się nami, a po prostu chcą nas kontrolować, ale także wzajemnie, co chwilę, każdym słowem, które wypowiadamy i każdym działaniem, które podejmujemy.

Każdy dokonany przez nas wybór jest reklamą, deklaracją polityczną, wyznaniem wiary… małym wkładem w dzieło sztuki, które wspólnie tworzymy, czyli tym czym jest „rzeczywistość”. Ty i ja robimy to teraz. Robię co w mojej mocy, aby wpłynąć na ciebie, a ty decydujesz, czy pozwolić mi to zrobić, czy mi zaufać… czy dzielimy tę samą „rzeczywistość”.

Ten proces (lub negocjacje, jeśli wolisz) nigdy się nie kończy i nie ma od niego ucieczki. Udawanie, że tak się nie dzieje — że nie tworzymy „rzeczywistości” wraz z każdym dokonywanym przez nas wyborem — jest dziecinne i szczególnie niebezpieczne w czasach takich jak te, gdy na całym świecie rozwija się nowa forma totalitaryzmu. To nie czas na zamykanie się w fantazjach. Jak zauważyłem w części I tego artykułu, prowadzimy wojnę propagandową i przegrywamy. GloboCap [globalny kapitalizm] tworzy nową „rzeczywistość”, patologiczno-totalitarną „rzeczywistość”. Albo ją akceptujesz i dostosowujesz do niej, albo się jej sprzeciwiasz. Taki jest wybór. Innego nie ma.

No, dobrze. Teraz, gdy już to wyjaśniliśmy, przejdźmy do propagandy, którą widzimy i czym jest to, do czego cię namawiam.

♦ ♦ ♦

Nazywam się CJ Hopkins. Żyję w Niemczech. Nie wolno mi jeść w restauracjach, podróżować samolotem i pociągiem, uczestniczyć w ceremoniach religijnych, uczęszczać do szkoły, na wydarzenia kulturalne i w inny sposób uczestniczyć w życiu społecznym, ponieważ odmawiam przejścia na nową oficjalną ideologię. #NewNormal pic.twitter.com/QJlHdKdooM
— CJ Hopkins (@CJHopkins_Z23) August 11, 2021

♦ ♦ ♦

Myślę, że młodzi ludzie nazywają to „memem”. To jest coś, co każdy może zrobić. Zrób tweet lub post podobny do tego powyżej, podając swoje imię i nazwisko, twarz, kraj i szczegóły, niezależnie od ograniczeń, które Cię dotyczą. Użyj hashtagu. Roześlij to. Zachęć innych do robienia tego samego. Nawet nie wspominaj o wirusie ani „szczepionkach”. Skup się na totalitaryzmie. Uczyń to widocznym. Spraw, by było to osobiste. Konieczne jest, aby Nowi Normalsi zobaczyli twarze ludzi, których demonizują, ponieważ nie nawrócimy się do ich nowej „rzeczywistości”.

Nie, fanatykom nie zrobi to najmniejszej różnicy, ale większość z nich nie jest fanatykami. Większość z nich jest po prostu przestraszona i zdezorientowana, i ma całkowicie ‘zryte berety’… ponieważ ich mózgi nie działają. Dosłownie. Nie są już w stanie myśleć. Rzuć im jakieś wyzwanie, to albo staną się agresywni, albo zaczną robotycznie rzucać w ciebie propagandą, jak członkowie jakiejś ogromnej sekty. Każdy, kto miał z nimi kontakt (a mam wrażenie, że prawdopodobnie mieliście takowy), wie, że nie docierają do nich żadne fakty, argumentacje i podstawowe rozumowanie, nie wspominając o zdrowym rozsądku. Dlatego w większości z tego zrezygnowałem i skupiam się na propagandzie.

Propaganda zaprogramowała tych ludzi i propaganda może ich przeprogramować… a przynajmniej może zaingerować w ich obecne zaprogramowanie, choćby na chwilę. Może nawet na tyle, by zaczęli myśleć, co może doprowadzić ich do zakwestionowania oficjalnej „rzeczywistości”… co, jak powie ci każdy ‹deprogramista› sekty, jest pierwszym krokiem w kierunku oderwania się od kultu.

Tak, to tylko obraz i kilka słów, ale jeśli wątpisz w siłę propagandy wizualnej, zastanów się, co GloboCap osiągnął w stosunkowo krótkim okresie 17 miesięcy. Narzucili nową oficjalną ideologię (innymi słowy, nową „rzeczywistość”) społeczeństwom na całym świecie.

Poważnie, pomyśl o tym przez chwilę… dosłownie wdrożyli nową globalną „rzeczywistość”. Zrobili to przede wszystkim za pomocą propagandy, w dużej mierze propagandy wizualnej, która funkcjonuje na pierwotnym, instynktownym poziomie. Zasypywali publiczność obrazami chorób, szpitali, pacjentów korzystających z respiratorów, worków na ciała układanych w ciężarówkach śmierci, masowych pochówków i ludzi ginących na ulicach. Zmusili wszystkich do noszenia masek o wyglądzie medycznym i wykonywania ciągle zmieniających się serii bezsensownych, paranoidalnych rytuałów podporządkowania się, aby stworzyć atmosferę „śmiertelnej zarazy”. Zasadniczo przekształcili całą planetę w pandemiczną produkcję teatralną, od której nie można uciec, a w której sterroryzowani wykonawcy są również publicznością. Robili to głównie za pomocą wizualnej propagandy, obrazów i obserwowanych zachowań. (Bzdury, które robotycznie recytują nam Nowi Normalsi, nie są po to by w wierzyć. Mają być zapamiętane i powtarzane dosłownie, jak dogmat religijny lub pismo przedstawiciela obsługi klienta).

A jeśli uważasz, że twój tweet lub post nie ma znaczenia… No, cóż. Minęło już około 48 godzin od opublikowania mojego [11 sierpnia -tłum.], a tysiące ludzi na całym świecie dołączyło ze swoimi tweetami i postami. (OffGuardian zbiera niektóre z nich i zaprasza ludzi do dodawania swoich głosów). Twitter tłumi hashtag #NewNormal i umieszcza ostrzeżenia o „wrażliwych treściach” w tweetach. Fanatyczni Nowi Normalsi, wściekli, że pokazano im twarze ludzi, których demonizują, wykrzykują obelgi, życzenia śmierci, groźby, kpiny i inne jadowite lżenia wobec nas, domagając się od władz cenzury i desperacko próbując nas zagłuszyć przez dodawanie hashtagu do jakiegoś losowego bełkotu.

To by się nie wydarzyło, gdyby nasze głosy nie miały znaczenia.

To, co robimy, to w zasadzie internetowa wersja klasycznego nieposłuszeństwa obywatelskiego bez użycia przemocy. Zaburzamy nową oficjalną narrację, oficjalną ideologię, oficjalną „rzeczywistość”, nawet jeśli tylko marginalnie i tylko na chwilę. Dołącz do nas. Zignoruj fanatycznych Nowych Normalsów wykrzykujących na nas swoją nienawiść w Internecie. Przerwij przedstawienie „teatru pandemicznego”. Ujawnij nowy totalitaryzm. Niech będzie to coś osobistego… dla nich i dla nas.

Jeśli potrzebujesz przypomnienia, o co toczy się gra, oto ostatnie zdjęcie pięknego graffiti z nieznanej lokalizacji gdzieś w Nowo Normalnych Niemczech. Dla tych z Was, którzy nie czytają po niemiecku, przekłada się to na… „NIEZASZCZEPIENI DO GAZU”.

 Zaciekawiony? Przeczytaj również :

  1. Czym jest wprowadzany Wielki Reset i Nowy Ład - poradnik w prostych słowach.
  2. Wielki Reset, czyli kiedy teoria spiskowa staje się rzeczywistością cz.1 
  3. Operacja psychologiczna COVID-19 , czyli Wielki Reset.

__________________

The Propaganda War (Part II), CJ Hopkins, August 13, 2021

Uzupełnienia:

Pierwsza część artykułu pod adresem

Nowa Normalność – instrukcja buntu

◊ ◊ ◊

Przedostatni tekst autora, zawiera również odnośniki do kilku innych felietonów CJ Hopkinsa, w tym tłumaczonych na łamach Portalu

Nowa Normalność – droga do totalitaryzmu

◊ ◊ ◊

Nowa Normalność – jak ujawnić potwora

Strona w serwisie Off-Guardian, o której mowa w felietonie, a która zawiera wpisy internautów w odpowiedzi na apel autora. Aktualizowana (wybrane wpisy).

UPDATED! “my name is…& I refuse”: voices of resistance to the New Normal

Ewentualna pomoc w tłumaczeniu

Translator

◊ ◊ ◊

Ignorancja i strach czy świadomość i bunt?

Pozdrowienia z Nowej Normalności czyli co tam w Niemczech

C19 czyli jak rozbroić ‘brudną bombę’

Czy jesteście gotowi na (ideologiczną) wojnę totalną?

Spytajcie Niemców czyli… oni wrócili

 

 

28 sierpień 2023

Witryna internetowa firmy APC, zawiera jedno z najbardziej szczegółowych archiwów artykułów na temat ochrony praw własności, Agendy 21, Agendy 2030, Zielony Nowy Ład i Wielki Reset i wielu innych...

16 sierpień 2023

F ałszyzm jako zjawisko nie jest czymś nowym. Jest realny i szkodliwy i jako taki był rozpoznawalny i opisywany w systemach totalitarnych XX wieku. Samo słowo jest neologizmem stworzonym przez...

29 czerwiec 2023

W naszym odkrywczym poście „ Kim są ukryci władcy świata? ” ujawniamy niektóre z ukrytych podmiotów, które potajemnie kontrolują większość rządów na świecie i których celem jest realizacja planu...

29 czerwiec 2023

CO MOŻESZ ZROBIĆ? Globaliści są zdeterminowani poddać całą ludzkość bezprecedensowej tyranii poprzez Wielki Reset, Agendę 21, Agendę 2030 i Nowy Porządek Świata. Czy jest coś, co normalni obywatele,...

29 czerwiec 2023

Kiedy patrzymy na szalone plany Światowego Forum Ekonomicznego, Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych, zastanawiamy się, kto wymyśla tego rodzaju szaleństwo? Zwłaszcza...

29 maj 2023

Poniższy kompleksowy raport dowodowy został przygotowany we współpracy z prawnikami, lekarzami i naukowcami z całego świata. Autor niniejszego raportu ma osobisty kontakt z większością naocznych...

18 maj 2023

Na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej znalazłem zwięzłą, w istocie aprobatywną wielce – choć udającą próbę alternatywy – prezentację “filozofii transhumanizmu Harariego”....

18 marzec 2023

Technokracja zdefiniowała się w 1938 roku jako „nauka inżynierii społecznej”. Ten artykuł rzuca trochę światła na mechanikę zaangażowaną w ten mroczny świat celowej i starannie zaplanowanej...

17 luty 2023

Okno Overtona to niezwykle interesująca koncepcja polityczna, która opisuje sposób, w jaki można stopniowo zmienić opinię publiczną na dany temat. Stwierdza ona, że idee, które wcześniej uważano za...

16 luty 2023

W jaki sposób działać w obliczu coraz ostrzejszej kontroli i coraz mocniejszych ograniczeniach naszej wolności. Wszystkie filmy w linku https://www.youtube.com/@RadoslawPogoda Wszy Nagranie...

01 styczeń 2023

Wygląda na to, że wojna hybrydowa, jaką Niemcy od początku 2016 roku prowadzą przeciwko Polsce, w ostatnim czasie doznała eskalacji. Już nie wystarczyło zablokowanie Funduszu Odbudowy, ale za...

18 listopad 2022

Kredyt społeczny wchodzi tylnymi drzwiami Kiedy we wrześniu 2020 roku napisałem tekst „ Wielka GAFA i zamordyzm ”, pewnie wielu Czytelników uznało mnie za szura i płaskoziemcę. Teoria spiskowa? Choć...

27 październik 2022

22 października 2022 już po raz dziewiętnasty odbył się Kongres Konserwatywny organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Spotkanie miało miejsce na Zamku...

07 październik 2022

Polska kraj suwerenny tylko z nazwy Tajemnicą poliszynela jest to, iż Polska nie jest krajem, który decyduje o swoim losie . Fałsz narracji medialnej omamił jednak część społeczeństwa, którzy...

28 sierpień 2022

Na łamach polskiej edycji „The Epoch Times” przedstawiamy w częściach adaptację książki „Jak diabeł komunizmu rządzi naszym światem” , opublikowanej oryginalnie w języku chińskim, autorstwa tego...

21 sierpień 2022

Jan Białek jest autorem intrygującej publikacji, która porusza jedne z najważniejszych problemów XXI wieku . Rozwój technologiczny przełamuje kolejne granice, a tym samym coraz częściej budzi silne...

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.