WEF uważa, że cena twojego domu lub budynku komercyjnego jest zawyżona z powodu wyimaginowanej „bańki węglowej” i powinna być równa ZERO. Jeśli WEF postawi na swoim, twój budynek może stać się „zasobem osieroconym” — czyli porzuconym z powodu zmian w przepisach — chyba że przeprowadzisz kosztowną i często niemożliwą modernizację — oczywiście na swój koszt! 132

Tłumaczenie tekstu Igora Chudova na temat planów WEF w zakresie wprowadzania tzw. zeroemisyjności budynków i jaki wpływ będzie to miało na nasze domy i miejsce zamieszkania. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

Nie protestowaliśmy gdy przyszli po psy – nie byliśmy psami,
nie protestowaliśmy gdy przyszli po samochody – nie byliśmy samochodami,
nie protestowaliśmy gdy przyszli po domy – nie byliśmy domami,
gdy przyszli po nas, nie miał nas kto bronić, nie mieliśmy czym uciekać, nie mieliśmy się gdzie zabarykadować.

WEF chce, aby twój dom był wart ZERO, aby osiągnąć „zerową” emisję dwutlenku węgla

Większość domów i budynków stanie się „osieroconymi aktywami”

https://ekspedyt.org/2022/12/17/dekarbonizacja-nieruchomosci-czyli-w-oczekiwaniu-na-eksmisje/

Przeczytaj również:

Czy twój dom wygląda jak jeden z poniższych?

Czy Twój dom (jednorodzinny lub wielorodzinny) NIE został zbudowany ZGODNIE z 10 Zasadami Zielonego Budownictwa WEF opublikowanymi w 2021 roku? Czy twój dom NIE wygląda jak „zeroemisyjna konstrukcja przyszłości”, jak pokazano poniżej:

Jeśli nie, to pamiętaj, że WEF uważa, że cena twojego domu lub budynku komercyjnego jest zawyżona z powodu wyimaginowanej „bańki węglowej” i powinna być równa ZERO. Jeśli WEF postawi na swoim, twój budynek może stać się „zasobem osieroconym” [stranded asset] — czyli porzuconym z powodu zmian w przepisach — chyba że przeprowadzisz kosztowną i często niemożliwą modernizację — oczywiście na swój koszt!

-----

 Cejrowski: to jest walka o naszą wolność 2023/7/31 Radio WNET

-----

Czytaj również   Czeka nas węglowa masakra i obowiązkowe remonty budynków

„Bańka węglowa” a ceny nieruchomości

Ważny artykuł programowy odnoszący się do zatwierdzonych przez WEF „wytycznych zarządzania ryzykiem cenowym” i „zasad ekologicznego budownictwa” wyjaśnia:

ULI ostrzega przed możliwą „bańką węglową”, w przypadku której ciągły brak wyceny tego ryzyka związanego z przekształceniem utrzymuje sztucznie zawyżone wartości aktywów i dodatkowo utrwala szansę, że ostatecznie modernizacja stanie się zbyt kosztowna, co spowoduje powszechne porzucanie aktywów.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do czytania biznesowego bełkotu, wyjaśnię to, ponieważ mam tytuł magistra zarządzania.

WEF ostrzega nas: domy i budynki komercyjne mogą być warte ZERO, ponieważ koszty przyszłych modernizacji wymaganych do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla mogą przewyższać ich wartość. W ten sposób twój dom lub nieruchomość komercyjna może zostać osierocona. Termin osierocony składnik aktywów oznacza, że nie nadaje się do użytku w obecnej formie ze względu na zmianę przepisów.

Powszechne porzucanie aktywów” to język biznesowy, gdzie mowa jest o wielu opuszczonych budynkach.

Abyście nie myśleli, że czepiam się tylko jednego akapitu w przypadkowym artykule WEF, pozwólcie, że pokażę wam cytaty z czterech oddzielnych dokumentów WEF, CRREM, UNEP i ULI, które mówią to samo:

(1) Dekarbonizacja nieruchomości: jak wycenić przekształcenie na zerową emisję, aby uniknąć „bańki węglowej”

(2) Ocena ryzyka przekształcenia ULI – wytyczne do konsultacji

Oto kim są:

 

Ostrzegają nas przed tym, że duże części miast staną się niezdatne do zamieszkania z powodu zasad zeroemisyjności [Net Zero], które spowodują, że budynki będą opuszczone:

 

(3) Łączenie sił w celu dekarbonizacji nieruchomości: w ten sposób miasta mogą osiągnąć zerową emisyjność na drodze przymusu

 

(4) Zarządzanie ryzykiem przekształceniowym w sektorze nieruchomości: dostosowanie do porozumienia klimatycznego z Paryża – CRREM i raport UNEP FI

Pokazuje przykład, w jaki sposób WSZYSTKIE istniejące aktywa (budynki) mogą zostać porzucone [stranded] do 2050r.:

Widać więc, że WEF i jego partnerzy całkiem poważnie uważają, że w przyszłości większość nieruchomości będzie „osierocona” lub porzucona z powodu kosztów modernizacji.

Pożar wieży Grenfell

Wielka Brytania przoduje w wymaganiach wobec istniejących właścicieli nieruchomości mieszkaniowych w zakresie modernizacji ich budynków w kierunku zerowej emisyjności. Na przykład wiele budynków zostało niedawno pokrytych specjalną „okładziną klimatyczną”, aby zmniejszyć straty ciepła. Niestety, jeden z tych budynków, niesławny Grenfell Tower, zapalił się pod okładziną.

Budynek spłonął w ciągu kilku minut, pochłaniając liczne ofiary, które nie mogły się ewakuować.

Dlaczego możesz nie być w stanie zmodernizować swojego domu

/>

Spójrz na cechy „zeroemisyjnego domu przyszłości”. Porównaj to ze swoim domem.

Instalacja wykładzin [dywanów] na bazie kukurydzy i odmalowanie wnętrza farbą na bazie soi to łatwa część. Niektóre pomysły są szalone, jak podlewanie ogrodu wodą płynącą z pryszniców i pralek. Przejście na pompy ciepła i ogrzewanie geotermalne lub pokrycie domu niestandardowymi panelami w celu uzyskania lepszej izolacji prawdopodobnie będzie kosztować więcej niż wartość twojego domu – powodując konieczność wyburzenia lub porzucenia domu.

Zainstalowanie turbiny wiatrowej na dachu to „wisienka na torcie”. Pomyśl tylko o całym hałasie z turbiny przenoszonym do twojego domu i o dachu, który ostatecznie zawali się pod ciężarem

 • Paneli słonecznych [elektryczność]
  _
 • Paneli słonecznych do ogrzewania
  _
 • Ciężarem, momentem obrotowym i wibracjami turbiny wiatrowej zamontowanej na dachu

Jak dojdzie do osierocenia [stranding]

Jeśli myślisz, że twój dom lub budynek handlowy nigdy nie zostanie opuszczony, pomyśl jeszcze raz. Może się to zdarzyć w bardzo łatwy sposób, a nawet wydawać się naturalne i niezaplanowane.

 • Dostawy paliw węglowodorowych na świecie mogą zostać ograniczone z powodu pozornie incydentalnych problemów geopolitycznych oraz ograniczeń w finansowaniu poszukiwań ropy naftowej i podatku od dochodów nadzwyczajnych, co uniemożliwiłoby uzupełnienie kapitału wewnętrznego spółek naftowych i gazowych. Ceny węglowodorów mogą drastycznie wzrosnąć.
  _
 • Oprócz już wysokich cen gazu ziemnego, oleju opałowego i energii elektrycznej mogą zostać nałożone dodatkowe podatki węglowe.
  _
 • Jeśli wzorem większości ludzi żyjesz z ograniczonych dochodów, to koszty ogrzewania i chłodzenia domu oraz płacenia kar za nieprzestrzeganie przepisów mogą przekroczyć twoje możliwości finansowe.
  _
 • Twój przyjazny dla klimatu bank może odmówić refinansowania twojego domu lub budynku komercyjnego, jeśli nie jest on zgodny z polityką zeroemisyjności.
  _
 • Sprzedaż budynku może okazać się problematyczna, ponieważ kupujący mogą nie być w stanie otrzymać finansowania z banku i nie będą chcieli płacić wygórowanych kosztów mediów i kar.

Zwłaszcza domy jednorodzinne wymagają znacznie więcej energii na mieszkańca niż domy wielorodzinne i są znacznie droższe w modernizacji. Stanowią przeszkodę w rozwiązaniu problemu zmian klimatycznych.

Jeśli tak się stanie, co jest całkiem możliwe, twoja zdolność do zajmowania budynku skończy się i będziesz musiał się przenieść. Gdzie byś się przeprowadził? Kto wie! Może w takim momencie pomyślisz o Zielonym Mieście Przyszłości [Green City of the Future].

 

Żaden z wyżej wymienionych aktorów nie został wybrany

Dziękuję za przeczytanie mojej opowieści o tym, jak ważni aktorzy na światowej scenie mogą sprawić, że twój dom lub kamienica staną się przestarzałe czy „osierocone”. Chociaż żywię nadzieję, że moje obawy okażą się bezpodstawne, jednak możliwe jest, że się spełnią.

Jeśli tak, pamiętaj, że żaden z wyżej wymienionych graczy — WEF, ULI, CRREM Global, ONZ itp. — nie został wybrany. Twoje głosowanie czy twój głos nie mają wpływu na wynik.

Należy pamiętać, że taki rozwój wydarzeń jest mile widziany przez niektórych zwolenników zmian klimatycznych, podczas gdy inni się ich obawiają. Część z nich może akurat czytać ten artykuł. Ale nawet orędownicy zmian klimatycznych mogą zauważyć, że ich własne domy w końcu też zostaną „osierocone”.

Do której grupy należysz? Zamontujesz turbinę wiatrową na swoim dachu czy przeprowadzisz się do inteligentnego miasta przyszłości?

_____________

WEF chce, aby Twój dom był wart ZERO, aby osiągnąć „zerową” emisję dwutlenku węgla , Igor Chudov, 9 grudnia 2022 r.

−∗−

Powiązane tematycznie:

Great Zero Carbon czyli od wirusa do ubóstwa
„W bardzo cyniczny sposób jest to triumf nauki, ponieważ w końcu coś ustabilizowaliśmy – a mianowicie szacunki dotyczące nośności planety, czyli poniżej 1 miliarda ludzi” W menu na dziś danie… […]

_____________

Przedsmak nowych limitów czyli pilnuj śladu węglowego
Jako przedsmak potencjalnych przyszłych limitów „uprawnień do emisji dwutlenku węgla”, duży bank w Australii wprowadził nową funkcję, która łączy zakupy ze śladem węglowym klientów i ostrzega ich, gdy przekroczą średnią. […]

_____________

Toksyczna triada czyli jak nam służą korporacje
Nawet ciężarne matki otrzymują leki na receptę, które powodują przerażające skutki uboczne, problemy z krwią, problemy z białymi krwinkami, nieprawidłowe działanie układu odpornościowego, ciężkie alergie i wiele innych. […]

 

 -----------  ***  ------------
Historia klimatycznego zamordyzmu CO2 w pigułce .

 -----------  ***  ------------

Przeczytaj również:

 

14 marzec 2024

- Powiedz mi, po co jest ten miś? - Właśnie, po co? - Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta . Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwośc i....

12 marzec 2024

Mamy teraz do czynienia z jakąś obsesją, z zieloną religią - zamiast z wiedzą, dbaniem o interesy własnego kraju i pragmatyzmem - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Roman Kluska, przedsiębiorca, twórca i były prezes Optimusa, obecnie m.in....

08 marzec 2024

Ilekroć słyszymy słowo “zrównoważony”, dobrze by było, byśmy krytycznie przyjrzeli się temu, co kryje się za ładnie brzmiącymi określeniami. W przypadku globalistycznej Agendy 2030 – z jej 17 zrównoważonymi celami zaplanowanymi do roku 2030, ten...

02 marzec 2024

Adolf Hitler chciał zjednoczyć Stary Kontynent pod „socjalistycznym przywództwem narodu niemieckiego”. Jego plan do złudzenia przypomina założenia, które legły u podstaw Unii Europejskiej. „Własność prywatna ma być zniesiona lub rozszerzona” głoszą...

01 marzec 2024

Niniejszy tekst stanowi uzupełnienie publikowanego na łamach naszego portalu cyklu „Współczesne korzenie klimatyzmu”. W cyklu tym skupialiśmy się na przedstawieniu historycznego zarysu rozwoju eko-klimatystycznej agendy. Tym razem rozważamy jej...

01 marzec 2024

Czerwony ład unijny Miesiąc miodowy z Unią Europejską już dawno za nami, a teraz rozwija się szara codzienność związku. Okazuje się więc, że związek ten nie jest ani z miłości, ani z rozsądku. Nie jest również małżeństwem, to bowiem zakłada równość...

03 listopad 2023

Klimat = kryzys zdrowia publicznego. Odpowiedź ma związek z traktatem pandemicznym i lockdownami klimatycznymi. Globalna elita planuje wprowadzić niemal stały „globalny stan wyjątkowy” poprzez przemianowanie zmian klimatycznych na „kryzys zdrowia...

23 październik 2023

Ciągle słyszymy o nadchodzącym poważnym kryzysie związanym ze zmianą klimatu. Jak niszczymy naszą planetę, nieświadomie przyczyniając się do potencjalnych katastrofalnych klęsk głodu, powodzi i fal upałów… poprzez nasze zaniedbanie w kwestii zmian...

16 wrzesień 2023

Od lata 2022 roku obowiązuje Karta Sieci Dziennikarstwa Klimatycznego umożliwiająca odpowiednio alarmistyczne raportowanie klimatyczne. Podpisało się pod nią wielu dziennikarzy, w tym Özden Terli i kilku dziennikarzy z ARD (pierwszy program...

05 wrzesień 2023

Zielony Nowy Ład to po prostu dawna frakcja czerwonych przebrana za zielonych. Nie dajcie się oszukać, bo to nic innego jak Nowy Czerwony Ład. "Książka Marca Morano Zielone oszustwo to zbiór faktów naukowych i politycznych dotyczących Zielonego...

02 wrzesień 2023

Wprowadzenie ETS 2 sprawi, że właściciel przeciętnej wielkości średnio ocieplonego domu opalanego węglem może spodziewać się nawet 1000 - 1700 zł rocznej opłaty. ETS to unijny system handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Obowiązuje od...

01 wrzesień 2023

Odwiedź nasze NOWOŚĆ Centrum edukacyjne CO 2 Aktualności Publikacje Całość https://co2coalition.org/fact_category/temperature-through-time/ Fakt nr 1 Trwający 140 milionów lat trend niebezpiecznie malejącego poziomu emisji CO2. Fakt nr 2 Efekt...

29 sierpień 2023

TOM HARRIS , 21 GRUDNIA 2015 - Słuchając przedstawicieli ONZ i rządu ogłaszających porozumienie paryskie mające na celu „uratowanie planety” przed katastrofą klimatyczną spowodowaną przez człowieka, nie można powstrzymać się od zastanawiania, czy...

29 sierpień 2023

Tę pilną wiadomość przygotowała grupa 1609 naukowców i specjalistów z całego świata. Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, natomiast polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa. W swoich prognozach globalnego ocieplenia, naukowcy...

29 sierpień 2023

Do 2009 r. „32 000 naukowców podpisało „Projekt petycji”, z czego ponad 9 000 posiadało doktoraty, głosząc, że człowiek nie jest główną przyczyną ocieplenia i że ocieplenie to nie będzie katastrofalne”. Dziś nie usłyszycie wielu naukowców...

28 sierpień 2023

W tym artykule dokonano przeglądu najnowszej bibliografii dotyczącej szeregów czasowych niektórych ekstremalnych zdarzeń pogodowych i powiązanych wskaźników reakcji, aby zrozumieć, czy wykrywalny jest wzrost intensywności i/lub częstotliwości....

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.