Moim zdaniem , Pinokio Morawiecki to człowiek globalistów, Klaus Schwaba, Yuval N. Harari z Światowego Forum Ekonomiczne.

ZADANIEM Morawieckiego jest osłabiane Polski poprzez dodruk pieniądza, zadłużanie i w końcu bankructwo państwa.  Celowo i perfidnie rozkręcana,  potęgowana  inflacje ma zabrać, okraść Polaków z oszczędność. Następnym krokiem będzie  następnie sprzedaż za grosze naszych dóbr ziem, lasów, strategicznych przedsiębiorstw zagranicznym koncernom za nakręcone długi, czyli dokończenie dzieła Balcerowicza,  kolonizacji naszego kraju . 
PS: Grupa Trzymająca Władzę w Polsce  cieszy się,  że Polacy podzieleni na 2 plemiona Tutsi i Hutu, sorry PIS i PO, które  nawzajem się "wyrzynają".
PS2: Dzięki temu, ONI robią w ciszy wspaniałe interesy, rozkradają nasz kraj oraz uczestniczą w przygotowaniach do Wielkiego Resetu. NWO. 
PIS, PO, PSL,Polska 2050 , Czaskowski ( po wyborach założy nową partię ) KONFEDERUSJA i reszta partii TYKO ich MARIONETKI,  Naprawdę rządzą ludzie stojący za ich plecami, czyli globaliści i banksterzy jak Morawiecki

Idzie jesień ...  

pielawiaderka

-- * --

-- * --

-- * --

Największym przestępstwem ery fałszywej pandemii było blokowanie hospitalizacji w przypadku pacjentów mających schorzenia o poziomie śmiertelności od kilku do kilkunastu procent na rzecz pacjentów z pozytywnym wynikiem testu PCR na tzw. covid-19 o śmiertelności 0,15 %. Szacuje się, że z powodu zablokowania dostępu do placówek medycznych umarło w Polsce ok. 200 tys. osób mających inne schorzenia niż infekcje grypowe z których część była diagnozowana jako covid-19. Drugim tragicznym aspektem jest nieskuteczność i szkodliwość preparatu określanego jako szczepionka mRNA (na covid), której użycie w wielu przypadkach jest obarczone większym ryzykiem od potencjalnych korzyści. Jak oszukano nas na pandemii! Czy Biała Księga coś zmieni w Polsce? dr Piotr Witczak

https://banbye.com/watch/v_Aj6fpGYlar8x

-- * --

Dane pokazują, że szczepionki przeciw COVID są o 7.402 procent bardziej śmiertelne niż wszystkie inne szczepionki razem wzięte. Historycznie rzecz biorąc, szczepionki przeciw COVID powodowały 5,5 razy więcej zgonów niż wszystkie inne licencjonowane szczepionki ŁĄCZNIE w ciągu ostatnich DWUDZIESTU JEDEN LAT

https://dziennikzarazy.pl/8-09-zimny-lokiec-czyli-kowidki-zjazdowe-na-powrot-z-urlopu/

-- * --

-- * --

-- * --

 -- * --

Zacznijmy od Europy, bo to nią się opiekuje EMA„Europa oficjalnie odnotowuje szokujący wzrost liczby zgonów dzieci o 691% od czasu, gdy EMA po raz pierwszy zatwierdziła szczepionkę COVID dla dzieci”. ...  Brytyjski rząd ujawnił, że wśród kowidowych śmierci 9 na 10 zgonów to są osoby w pełni zaszczepione. A zgony w ogóle, bez naszego bohatera? W Wielkiej Brytanii mamy zgonów ponadnormatywnych 1.000 tygodniowo, co stanowi wzrost o ponad 10% w stosunku do średniej z ostatnich pięciu lat.

https://dziennikzarazy.pl/7-09-opozycji-2-0/

-- * --

Jak zagraniczne koncerny, chcą przejąć Polske złoża naturalne, w tle Orlen.

-- * --

Chociaż pojawia się coraz więcej badań odnośnie błędnej reakcji na tzw. pandemię COVID-19 i katastrofalnych skutków lockdownów, a w USA czy Wielkiej Brytanii mówi się o konieczności pociągnięcia do odpowiedzialności rządzących i szefów instytucji kierujących polityką covidową, WHO oraz instytucje europejskie wydają się być jeszcze bardziej zdeterminowane w narzucaniu „biopolityki” jako sposobu zarządzania kryzysowego, zmierzającego do tworzenia „inteligentnego” państwa nadzoru.

https://pch24.pl/panoptyczne-spoleczenstwo-traktat-who-i-nowe-wytyczne-w-sprawie-covid-19/

-- * --

Zarządzanie strachem to taktyka inżynierii społecznej. Opiera się na sprawdzonym założeniu, że jedna z najsilniejszych ludzkich emocji może posłużyć do kontrolowania mniejszymi czy większymi grupami, a wręcz także całymi narodami. Władza – w zależności od aktualnej potrzeby – za pomocą mediów, wysyłanych komunikatów, generuje masowy strach bądź uspokaja nastroje, stawiając siebie w roli zbiorowego opiekuna i wybawiciela.

... Prowokacja na skalę światową pod kryptonimem 'World Trade Center’ z 2001 roku była tajną operacją przeprowadzoną pod „Fałszywą Flagą” lub inaczej mówiąc „Obcą Banderą”. Operacja została przeprowadzona przez agentów CIA oraz Mosadu, mnóstwo na ten temat jest dokumentów i informacji. Innymi przeprowadzonymi wywrotowymi akcjami podobnymi do tej były „Operacja Northwoods” z 1962 roku, „Operacja AJAX” w 1953 roku i wiele innych z których nawet sobie większość ludzi nie zdaje sprawy.

https://pch24.pl/strasz-i-rzadz-wladza-i-wygaszanie-spolecznych-aspiracji/

-- * --

Komentarz Tygodnia: Pułapki pięknych kobiet

-- * --

Wojciech Sumlinski  Ostrzeżenie! Polska w strefie zgniotu globalnego konfliktu? Zagrożenie nie tylko ze wschodu!

-- * --

Rafał Ziemkiewcz - Jak Polska jest kolonzowana. Stwierdzenie faktu, iż Polska jest kolonizowana, przyprawia o wściekłość przedstawicieli obozu lewicowo-liberalnego; co nie może dziwić, gdyż to oni właśnie są tymi "compradores" którzy ochoczo kolonizatorom pomagają. Ale ich argumenty nie tylko są nonsensowne, wskazują także trop ku wyjaśnieniu, na co kolonizatorzy liczą i dlaczego może im się udać.

-- * --

SZOK! Ardanowski UJAWNIA CAŁĄ PRAWDĘ! Komu służy klimatyczne szaleństwo? [WŁADCY ŚWIATA. BILL GATES]

-- * --

Piątka z psychologii czyli jak nas kontrolują

Tłumaczenie tekstu z serwisu Off-Guardian na temat pięciu najbardziej kluczowych eksperymentów z zakresu psychologii. Jaki był ich cel, w jaki sposób zostały skonstruowane i czy nadal ktoś je przeprowadza…

https://www.ekspedyt.org/2022/09/05/piatka-z-psychologii-czyli-jak-nas-kontroluja/

-- * --

-- * --

„Debata: Co osiągnęliśmy i dokąd zmierzamy?”z udziałem m.in. dr Katarzyny Bross Walderdorff z Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, dr Anny Martynowskiej, psycholog Jolanty Toporowicz, dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, dr Mariusza Błochowiaka z pozaparlamentarnej komisji śledczej Ordo Medicus oraz osób z poselskiej komisji śledczej Norymberga 2.0.

-- * --

-- * --

-- * --

-- * --

-- * --

Bezmyślni obrońcy wszystkich istot żywych nie chcą przyjąć do wiadomości, że taki program jest po prostu niewykonaln.Może nie powstałyby wówczas równie utopijne i nonsensowne ustawy jak „ piątka dla zwierząt”. Może wilki nie byłyby tak bezwarunkowo chronione, niezależnie od szkód, które wyrządzają. Pani Dora, o której jakiś czas temu pisałam, zrezygnowała z hodowli owiec po tym gdy wilki wypatroszyły w jej obejściu kotne samice. To nieprawda, że szlachetne wilki zabijają tylko tyle ile są w stanie zjeść. Pani Dora zbierała resztki owiec i ich martwe płody po całym podwórzu. W Gładyszowie wilki zagryzły ostatnio starego, łagodnego psa znajomej i wałęsają się bez przeszkód po wsi.

https://www.ekspedyt.org/2022/09/03/zielone-pieklo-i-gra-w-zielone/

-- * --

Każdego dnia zabijamy prawie 10 000 osób (ostatni wskaźnik wynosił około 8,46 mln dawek dziennie).

Co ciekawe, to się samoistnie nie ograniczy, ponieważ każdego dnia rodzi się 385 000 dzieci, więc  zabijanie może trwać w nieskończoność, nawet jeśli wskaźnik urodzeń spadnie z powodu „strzałów” o 90%.”

Cóż można począć, jeśli w 2009 roku wystarczyło 27 zgonów po szczepionce przeciwko świńskiej grypie, żeby zatrzymać zabijanie ludzi niebezpiecznym preparatem i pytano czemu tak późno, a dziś, gdy sam Pfizer przyznaje, że produkt powoduje 1291 rodzajów NOP-ów, każdego dnia znika z powierzchni Ziemi niewielkie miasteczko? Czy to wyłącznie zidiocenie i konformizm milionów obywateli wielu państw? A może jednak coś więcej?  Znieczulica? Chciwość? Strach przed utratą pracy, pozycji, przyjaciół?

„Zabijamy strasznie dużo ludzi, ale światowi przywódcy odwracają wzrok i nic nie mówią, podczas gdy wszyscy widzimy w mediach bardzo wiele doniesień o śmierci osób, które zmarły „nieoczekiwanie” i nie słyszymy żadnych wyjaśnień od środowiska medycznego lub CDC.

(…) Szczepionka nigdy nie jest wymieniona w żadnym z tych niewyjaśnionych doniesień o śmierci. Jednak ludzie na całym świecie zauważyli, że te niespodziewane zgony zdarzają się TYLKO zaszczepionym. Hmmmm…. Zastanawiam się dlaczego?

https://naodlew.pl/2022/08/19/zidiocenie-czy-konformizm/  

-- * --

Kryminał dla bandytów?

To by było chyba jednak zbyt mało! Otóż, zaledwie kilka miesięcy później EMA zaaprobowała „eliksirowanie” dzieci w przedziale wieku 5-11. To „szczepionkowe eldorado” dla producentów stało się równoznaczne z wydaniem wyroku śmierci na kolejne blisko, a może ponad 1000 dzieci,

https://naodlew.pl/2022/09/03/umiera-o-691-procent-wiecej-dzieci/

-- * --

 Przygotowano ramy (bez)prawne, umożliwiające ubezwłasnowolnienie nas wszystkich i oddanie każdego sanitarystycznej woli władzy. 26 lipca pojawiło się rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, które oddaje całkowitą władzę władzy. To kolejny bękart prawny, dziecko poczęte w Dniach Pierwszych Kowidowych, kiedy złamano konstytucję, odbierając nam prawa na podstawie aktów niższej rangi niż to przewidziano w Konstytucji.

Przypomnijmy, że wprowadzenie takich ograniczeń jakich jesteśmy świadkami możliwe jest w porządku prawnym jedynie w ramach któregoś ze stanów nadzwyczajnych. Wyłącznie. Takowego nie ogłoszono. Ale nawet te stany zawieszające swobody obywatelskie można ogłosić tylko na ściśle określony okres czasu. By je odnowić potrzebna jest następna ustawa, a więc debata. Obecny stan (bez)prawny funkcjonuje poza tym porządkiem, co oznacza, że może trwać w nieskończoność i nawet nie wymaga formalnego przedłużania.

W sumie, przy takim układzie, polityka polska jest to tylko walka o dostęp do coraz bardziej nieograniczonej władzy, którą zapewniła trzydziestoletnia erozja praw obywatelskich. Tym razem na poziomie rozporządzeń jednego resortu.

No, bo co możemy zrobić? Podpisać petycję, do czego swoją drogą namawiam.

Taką nam zgotowali Polskę.Jerzy Karwelis

https://dziennikzarazy.pl/2-09-wladza-moze-juz-wszystko-ciekawe-czy-skorzysta/

  -- * --

Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19

Oddajemy do Państwa rąk Białą księgę pandemii koronawirusa, w której, w oparciu o setki artykułów naukowych (w większości opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych), zostały omówione najbardziej istotne kwestie związane z wielkim kryzysem zdrowotno-polityczno-ekonomicznym, jaki ma miejsce od marca 2020 roku do dzisiaj, a którego fatalne skutki będą odczuwane przez co najmniej dziesięciolecia. Uwzględnione w niej zostały takie zagadnienia jak:

https://ordomedicus.org/produkt/biala-ksiega-pandemii-koronawirusa/

  -- * --

– Edukacja włączająca jest wprost ideologicznym pomysłem miksowania wszystkich ze wszystkimi w imię źle pojętej równości, która sprowadza edukację do tygla niemożliwych do zrealizowania sprzecznych interesów różnych dzieci – powiedziała Hanna Dobrowolska.

– Już teraz obecność jednego nadpobudliwego ucznia dezintegruje społeczność, zastrasza pozostałe dzieci. Są świadectwa, że przestają pisać klasówkę na skutek jakiegoś szału, w które wpada dziecko, które powinno być objęte wyjątkowo ścisłą opieką, a nie towarzyszyć prawdzie 30-tce dzieci w klasie.

Następnie Hanna Dobrowolska mówiła o problemie edukacji zdalnej i jej fatalnych skutków. Red. Jan Pospieszalski zauważył, że rząd nie przygotował żadnych analiz tych skutków. Są jednak badania innych ośrodków.

– Opracowania instytutów badawczych jednoznacznie wskazują, że o 77 proc. wzrosła liczba zachowań samobójczych wśród dzieci – w ciągu ostatniego roku. W ciągu TEGO roku szkolnego, nie w ciągu dwóch lat! Różnica jest szokująca. To eskalacja najbardziej negatywnych zjawisk – mówiła.

https://pch24.pl/ideologia-rownosci-wchodzi-do-polskich-szkol-co-na-to-minister/

  -- * --

Zaczynamy od Niemiec – pełny odjazd. Od dawna mówi się, że minister zdrowia Niemiec ma odchylenia umysłowe. Ostatnio mamy następującą tezę, w jego wykonaniu, która uzasadnia szczepienia, choć te, jak sam przyznaje, nie ratują przed zakażeniem. Cytat: „Lauterbach, twierdzi, że szczepienia ograniczają pandemię C-19 ponieważ osoby zaszczepione szybko rozwijają objawy i pozostają w domu, podczas gdy osoby nieszczepione rozwijają objawy wolniej i chodzą po ulicach.” Rozbierzmy to na chwilkę na czynniki pierwsze. Trzeba się szczepić, bo… szybciej się zakazisz. Nie to co nieszczepy, które czasem podstępnie, bo bezobjawowo przejdą to później. Ale – przestrzega minister, to oni zakażą tych zaszczepionych. To jaki jest sens szczepień, oprócz tego, że szybciej zachorujesz? I co to za szczepionka, która to przyspiesza?

Niemcy, Niemcy… „Kolejny tygodniowy raport Instytutu Kocha nt. hospitalizacji pacjentów covidowych na oddziałach intensywnej opieki medycznej pod względem ich statusu szczepiennego. 16,2% to osoby niezaszczepione, reszta otrzymała 1, 2, 3 lub 4 dawki szczepionki (55% jest po 3 dawkach)”. I żeby mi nie było, że skoro prawie wszyscy są tam zaszczepieni, to nie dziwota, że w szpitalach przeważają. Ale dlaczego wśród chorych na kowid? Może chcieli, jak sugeruje minister, szybciej to przechorować? Ale w szpitalach?

https://dziennikzarazy.pl/1-09-ryby-spiewaja-w-testowni-czyli-kowidki-konca-wakacji/

  -- * --

Przerywnik muzyczny 

 -- * --

O “algorytmach” i “sztucznej inteligencji” w korporacjach

Wczoraj [31.08.2022] obejrzałam w Planete+ film dokumentalny “Clickworkers – wyzysk nowej generacji”. Zrobił on na mnie wielkie wrażenie i zmienił moje wyobrażenia o cyfrowym świecie. Żyłam bowiem w przeświadczeniu, że w takim np. Facebooku czy Google rządzą nowoczesne algorytmy i sztuczna inteligencja, stanowiące cuda cyfrowej techniki. Film ten pokazał prawdę o metodach działania wielkich korporacji [nie tylko społecznościowych]. W rzeczywistości tzw. moderacja tekstów opiera się na pracy dziesiątek tysięcy źle płatnych pracowników, rekrutowanych na całym świecie.

https://www.ekspedyt.org/2022/09/01/o-algorytmach-i-sztucznej-inteligencji-w-korporacjach/

  -- * --

Prezydent Rafał Piech ujawnia niecne plany globalistów dotyczące budowy tzw. "nowego ładu światowego", wszystko w oparciu o książkę "Wielki Reset", będącą zbiorem dokumentów z których jednoznacznie wynika, że pandemia była skrupulatnie zaplanowana aby doprowadzić do zniewolenia całe narody... więcej na http://nie-wierze-nikomu.pl/index.php/wiedza/100-piec-ksiazek-ktore-wprowadza-cie-w-depresje-albo-obudza

  -- * --

Vera Sharav, Żydówka ocalała z Holokaustu, założycielka Alliance for Human Research Protection, udała się do Niemiec, aby upamiętnić 75. rocznicę Kodeksu Norymberskiego. Tam wygłosiła przemówienie, w którym stwierdziła, że tym razem zwolennicy eugeniki zamiast hitlerowskiego cyklonu B stosują inną broń biologiczną, którą jest genetycznie zmodyfikowana broń masowego rażenia, podszywająca się pod szczepionki.

To jest nowa eugenika. Reprezentują ją najpotężniejsi technokraci świata-miliarderzy gromadzący się w Davos: Big Tech, Big Pharma, oligarchowie finansowi, naukowcy, przywódcy rządowi i kompleks wojskowo-przemysłowy. Ci megalomaniacy utorowali drogę do nowego holokaustu. Tym razem zagrożenie ludobójstwem ma wymiar globalny.

Każdy kto zakazuje na terenie RP wydobycia węgla, każdy kto chce nam założyć maski na twarz, zakazuje korzystania z żywego ognia, ogranicza hodowlę zwierząt, roślin, uprawę ziemi, każdy jest rodowodem spokrewniony z bestialskimi ideologiami III Rzeszy Niemieckiej

Poglądy Very Sharav, która wymieniła również cele programu, pokrywają się z opiniami wielu niezależnych środowiska próbujących od pewnego czasu wybudzić ludzi z letargu, a także pokrywają się z publicznymi deklaracjami degeneratów.

  • Obalić demokrację i cywilizację zachodnią;
  • Wyludnić światową populację;
  • Wyeliminuj państwa narodowe i utwórz jeden rząd światowy;
  • Wyeliminuj gotówkę i stwórz jedną cyfrową walutę;
  • Wprowadzanie cyfrowych identyfikatorów i możliwości sztucznej inteligencji do każdego człowieka /wszczepianie implantów- przypis red./

https://www.ekspedyt.org/2022/09/01/ocalala-z-holocaustu-nazywa-szczepionki-nowym-cyklonem-b/

 -- * --

 -- * --

 -- * --

15 czerwiec 2024

Najnowsze wiadomości na twitter.com/Artur_Nobody63 facebook.com/ArtTurek44 Ponieważ napisałem już wszystko na temat Ściemo Pandemii, Ściemo szczepionkach , programie zniewolenia ludzkości , pod hasłem WIELKI RESET, oraz związanym z tym, do jego...

10 czerwiec 2024

Uśmiechnięci obrońcy demokracji, praw człowieka, praw kobiet, praw zwierząt, klimatu, równości, różnorodności dorwali się wreszcie do tych, których nienawidzą najbardziej – białych, chrześcijańskich mężczyzn, Polaków, broniących narodu i państwa –...

07 czerwiec 2024

KIM TRZEBA BYĆ, BY GŁOSOWAĆ NA TUSKA i jego środowisko? Trzeba być nowoczesnym, europejskim, otwartym umysłem, tolerancyjnym, niebinarnym, normalnym, obywatelem świata, samodzielnie myślącym, kochającym różnorodność, wolnomyślicielem,...

05 czerwiec 2024

"Mają rozmach skurwesyny." W weeked aktualizacja https://www.youtube.com/watch?v=Ud3tiiGmWPY https://www.youtube.com/watch?v=2UKH6b70FRI Witold Gadowski o Januszu Rewińskim. https://www.youtube.com/watch?v=WBlOjZiYFfg

01 czerwiec 2024

W centrum niemieckiego miasta podczas publicznego spotkania doszło do ataku na blogera i krytyka islamu Michaela Stürzenbergera. Wspaniała akcja, poprawna politycznie niemieckiego policjanta w Mannheim . Policjant nie pomógł osobie zaatakowanej !!!...

31 maj 2024

To proste i banale. Nie mają szans przekroczyć progu 5 %. Podsumujmy: Jeszcze 3 lata temu Jarosław Kaczyński popierał Europejski Zielony Ład, PiS-owski komisarz ds. rolnictwa w UE, Janusz Wojciechowski, nagrywał nawet spoty wychwalające te...

25 maj 2024

Jeśli ktoś mówi, że dzięki dotacjom unijnym szybciej się rozwijamy, to po prostu plecie wierudne bzdury. I ci, co niektórzy wiedzą, że to jest plan i po prostu realizują ten plan. a inni uważają, że to jest tak dobrze, wierzą w propagandę i po...

20 maj 2024

To bardzo proste. Wystarczy zagłosować na pozycję czwartą KOMITETU WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. https://www.youtube.com/watch?v=2wmmt3wtKGc Wszyscy odpowiedzialni za wdrażanie w...

27 marzec 2024

Chcesz zrozumieć dzisiejszy świat ? O co chodzi w Czerwonym, sorry Zielonym NieŁadzie ? Tudzież polskim Nowym Ładzie globalisty , bankstera Pinokia sorry Mateusza Morawieckiego Wszystkiego się dowiesz jak przeczytasz TYLKO pięć książek. Pięć...

24 marzec 2024

Ruch Obrony Polaków proponuje w Polsce ustrój prezydencki , likwidację Senatu oraz Sejm tylko 100 osobowy. PS: Czyli mniej darmozjadów o 460 osób :) Wspieraj RUCH OBRONY POLAKÓW Relacja filmowa oraz tramskrypcja najważniejszych tematów poruszonych...

23 marzec 2024

Pobierz plik petycji Co to za dokument? Jest to dokument oddolny, ogólnonarodowy, więc jest skierowany do każdego obywatela Polski. Jest to dokument bezpartyjny!!! Jest to petycja ułożona przez Marka Jarzynę, w odpowiedzi na zagrożenia wynikające z...

18 marzec 2024

300 stron starannie zebranych i zweryfikowanych faktów dotyczących historii, która rozgrywa się na naszych oczach, ale której realne znaczenie znają tylko nieliczni. Historii, którą czyta się jak najlepszy thriller polityczny, niebywałej i...

16 marzec 2024

Znani publicyści i dziennikarze śledczy: Witold Gadowski i Wojciech Sumliński powołali wraz z urzędującym prezydentem Siemianowic Śląskich , Rafałem Piechem - Ruch Obrony Polaków. Nie są jeszcze bliżej znane szczegóły związane z powołaniem ROP-u,...

16 marzec 2024

Koniec Polski? - Ile nam jeszcze zostało czasu? Niemcy grają swoją rolę, Unia Europejska swoją rolę, wojna na Ukrainie. Jakbyś mógł powiedzieć, co właściwie jest myślą przewodnią najnowszej książki i czemu jest to taki apokaliptyczny tytuł? W...

01 marzec 2024

Społeczeństwo polskie słysząc o zagrożeniach dla polskiej suwerenności i niepodległości instynktownie spogląda na wschód. Mało kto tymczasem zdaje sobie sprawę z tego, że Państwo Polskie nieustannie i konsekwentnie ograbiane jest z kolejnych swoich...

01 marzec 2024

Dzień dobry, nie bądź obojętny, podaj dalej, wyślij do znajomych, jest bardzo ważna sprawa. Polskim rolnikom protestującym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. I to nie jest przenośnia, tylko bardzo poważna sprawa. Stąd moja prośba o takie...

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.