Serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte z dr. Reinerem Fuellmichem (w ramach projektu Norymberga 2.0). Podczas spotkania nasz gość specjalny prowadzi konferencje na temat sytuacji w Polsce i w Niemczech, a także w Europie w czasie pandemii.
.
PS: Pierwsze 18 min za cicho niestety.
Kim jest nasz gość?
Dr Reiner Fuellmich jest niemieckim prawnikiem, który zasłynął z sukcesywnego prowadzenia międzynarodowych procesów, w których pozwano duże nieuczciwe korporacje, takie jak Volkswagen i Deutsche Bank. Dr Reiner Fuellmich ma stanąć na czele ponad 1000 prawników i 10 000 specjalistów medycznych, pozywając CDC, WHO i Davos Group o zbrodnie przeciwko ludzkości.
Czym jest projekt Norymberga 2.0?
Projekt Norymberga 2.0 jest inicjatywą obywatelską, powołaną z konieczności chwili i potrzeby serca.
Jakie są cele projektu?
Celem projektu jest aktywizacja świadomych i odpowiedzialnych Polaków do zebrania dokumentacji historycznej i prawnej opisującej akty bezprawia, nadużyć i zaniechań władzy publicznej oraz opisu dzisiaj nieznanych szerszej opinii publicznej dramatów indywidualnych, tych którymi będą chcieli się Państwo z nami dobrowolnie podzielić.
Jak zamierzamy realizować cele projektu?
Na podstawie zebranej dokumentacji zostaną przygotowane indywidualne akty prawne służące sformułowaniu zarzutów i postawienia w stan oskarżenia konkretnych osób odpowiedzialnych bezpośrednio lub pośrednio za popełnione czyny. Jednocześnie powstanie profesjonalna dokumentacja archiwalna, w oparciu o którą zostaną wydane zeszyty historyczne pod zbiorczą nazwą „Dzienników Norymberskich 2.0”.
Co było przyczyną powołania projektu?
W konsekwencji decyzji rządu polskiego, a w szczególności Ministerstwa Zdrowia i podległych mu agend, doprowadzono do wielu krzywd i tragedii ludzkich, których ofiarami padli przede wszystkim Polacy – obywatele Rzeczpospolitej.
Skąd nazwa naszego przedsięwzięcia?
Projekt Norymberga 2.0 nawiązuje do znanego z historii procesu, w którym osądzono narodowo – socjalistyczny system III Rzeszy, dokonane przez niego zbrodnie oraz tych, za sprawą których zbrodnie te popełniano. Nazwa naszego projektu ma charakter czysto symboliczny.