Wspieranie przedsiębiorczości i polskich przedsiębiorców i rolników, a także gospodarka oparta na węglu, to główne postulaty ugrupowania Polska Jest Jedna. Założenia programowe partii przedstawił podczas spotkania w Kielcach lider ugrupowania, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Jak podkreśla, Polska Jest Jedna to ugrupowanie prawicowe, dla którego najważniejszymi wartościami są Bóg, Rodzina, Ojczyzna. – Te wartości są dla nas najważniejsze. Nasz program to przede wszystkim wspieranie polskich przedsiębiorców i przedsiębiorczości, a także rolnictwa. Od 1989 roku aż do dziś polskie rolnictwo jest niszczone, co obserwowaliśmy między innymi poprzez napływ żywności i zbóż z Ukrainy. Chcemy dać pełną swobodę działania polskim rolnikom – dodaje.

pjjkonwencja

Kolejnym priorytetem partii Polska Jest Jedna to obrona suwerenności energetycznej kraju, która zdaniem Rafała Piecha jest zagrożona.

– Polska ma największe złoża węgla w całej Europie, co potwierdzają eksperci nie tylko krajowi, ale także zagraniczni. Nasza energetyka i prąd pochodzi z pracy 19 elektrowni węglowych. Obecnie w Polsce 82 proc. energii elektrycznej pochodzi z przetwarzania węgla, a my niszczymy nasze górnictwo mówiąc Polakom o tym, że cały świat odchodzi od węgla, co jest kłamstwem. Okazuje się, że świat i państwa, które mają zasoby węgla z roku na rok zwiększają wydobycie – dodaje.

Rafał Piech podkreśla, że Polska Jest Jedna chce inwestować w wykorzystanie energii geotermalnej, a także wspierać politykę społeczną, w tym m.in. wspierać świadczenia dla osób niepełnosprawnych.

Ugrupowanie zamierza wpisać do Konstytucji zapisy dotyczące obrony gotówki, a także zapisania w ustawy zasadniczej, że złoża naturalne są własnością narodu oraz zapisów dotyczących demokracji bezpośredniej.

Rafał Piech w trakcie spotkania z mieszkańcami w Kielcach podkreślał, że jego ugrupowanie sprzeciwia się nielegalnej migracji i postuluje ograniczenie unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji spalin.

 28 czerwiec 2023

KANDYDACI DO SEJMU I SENATU PJJ ORAZ ICH OKRĘGI WYBORCZE KLIKNIJ
PROGRAM PJJ

Przewodniczący partii Polska Jest Jedna, podkreślił, że jego ugrupowanie liczy na uzyskanie poparcia na poziomie 9-11 proc. w skali całego kraju.

W wywiadzie dla „Super Expressu”, urzędujący prezydent Siemianowic Śląskich przekonywał, że jako Polska posiadamy „największe w Europie złoża węgla, do którego wraca dziś cały świat, ale również potężne złoża geotermalne – występujące na ponad 82 proc. powierzchni naszego kraju, a tego potencjału kompletnie nie wykorzystujemy”, podczas gdy dzięki temu „możemy być naprawdę bardzo, bardzo bogatym państwem”.

„Musimy wspierać polski kapitał i polską przedsiębiorczość. Obecnie, jeśli popatrzymy na Niemcy to tam 70 proc. stanowi kapitał niemiecki, a pozostałe 30 proc. kapitał zagraniczny. W Polsce te proporcje są diametralnie odwrócone: 30 proc. to kapitał polski, a 70 proc. kapitał zachodni. Musimy wspierać polskie rolnictwo i dać polskim rolnikom pełną swobodę działania. To jest fundament naszego bezpieczeństwa żywnościowego, bo za chwilę staniemy się uzależnieni od obcych rynków w tym zakresie” – mówił lider PJJ.

Zdaniem Rafała Piecha działając zgodnie z tym programem, w perspektywie „6-10 lat możemy odbudować Polskę”.

pjjkonwent2

Jednocześnie założyciel ugrupowania Polska Jest Jedna oznajmił, że program 500+ powinien być skierowany „głównie do rodzin wielodzietnych oraz takich, które nie przekraczają pewnego progu finansowego”.

„Dla mnie jest trochę nielogiczne to, że również osoby o bardzo wysokim statusie materialnym też otrzymują to 500+” – stwierdził prezydent Siemianowic Śląskich, dodając, że „nie wolno tego rodzaju programów finansować z obligacji czy z kredytów, jak robi to obecny rząd, który zaciągnął 302 miliardy długu poza budżetem, nie informując o tym nikogo i z niego finansuje tego rodzaju programy”.

„Wreszcie na horyzoncie pojawiła się prawdziwa prawica, która jest spójna, która stawia na najwyższe wartości: Bóg, Rodzina, Ojczyzna. W naszym programie mocno akcentujemy zarówno wspieranie polskiej przedsiębiorczości, górnictwa czy rolnictwa, ale zarazem ludzi chorych i słabych. W sposób otwarty, głośny i odważny mówimy również o bezwzględnej ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – przekonywał do PJJ jej założyciel.

Piech oświadczył także, iż 15 października wielu Polaków będzie „zaskoczonych”, gdy okaże się, że blokowana prze media głównego nurtu Polska Jest Jedna, której oficjalne sondaże nie dawały szans na wejście do Sejmu, przekroczy próg wyborczy.

Polska Jest Jedna to partia polityczna założona przez Rafała Piecha, prezydenta Siemianowic Śląskich. Ugrupowanie zarejestrowało listy wyborcze we wszystkich okręgach w całym kraju.

 https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wybory-2023-konwencja-wyborcza-partii-polska-jest-jedna-w-targach-kielce-pojawil-sie-lider-rafal-piech-czytaj-relacje/ar/c1-17917377

 PJJ | Spotkanie Rafała Piecha w Białej Podlaskiej 15 września 2023

Redaktor Rafał Otoka - Frąckiewicz o Rafale Piechu, Partii Polska Jest Jedna i ich szansach w wyborach

Polska Jest Jedna - cuda stają się rzeczywistością?
W.Gadowski - Komentarz Tygodnia 13.09.2023 r.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.