13 kwietnia 2022  AlterCabrio

Jakakolwiek wiara w siłę wyższą zagraża państwu. Jeśli istnieje „wyższe prawo”, które ma pierwszeństwo przed nakazami rządowymi, to moralność osobista jest uzasadnioną przyczyną nieposłuszeństwa państwu.

W menu na dziś danie przewodnikowe. Artykuł o dziesięciu etapach na drodze do totalitaryzmu. Chociaż tekst pochodzi od autora amerykańskiego, to posiada uniwersalny charakter. Każdy może samodzielnie sprawdzić ile już takich ‘kroków’ za nami. Zapraszam do lektury.

Dziesięć kroków do totalitaryzmu

Czy ktoś nadal uważa, że ​​totalitaryzm nie może się tutaj zdarzyć? To zadaj sobie pytanie, ile z tych kroków już przeszliśmy.

(1) Zniszczenie religii

Jakakolwiek wiara w siłę wyższą zagraża państwu. Jeśli istnieje „wyższe prawo”, które ma pierwszeństwo przed nakazami rządowymi, to moralność osobista jest uzasadnioną przyczyną nieposłuszeństwa państwu. Utworzenie Ameryki było wytworem oświeceniowego zrozumienia, że ​​naturalne prawa i wolności istnieją niezależnie od edyktów państwowych i nad nimi górują. Te prawa dane przez Boga, z których niektóre zostały zapisane w pierwszych dziesięciu poprawkach do Konstytucji Stanów Zjednoczonych jako Karta Praw, nie mogą być skracane ani podlegać uzurpacji państwa. Aby indywidualna suwerenność i wolność osobista nie zostały wygaszone, duchowa wiara w wyższą moc musi przeciwstawić się celom apodyktycznego rządu.

(2) Konfiskata broni

Wybitny angielski prawnik William Blackstone zwięźle zauważył: „Wolni ludzie mają broń, niewolnicy nie”. Amerykanie, gotowi bronić swojego życia, są gotowi bronić swojej wolności. To, że Demokraci uczynili z kontroli broni i jej konfiskaty jedną z najbardziej palących kwestii, mówi wszystko o kierunku, w jakim zmierzamy.

(3) Kontrola energii

Niezależnie od tego, czy uważasz, że antropogeniczna zmiana klimatu jest nieuchronnym zagrożeniem, czy nie, jedno jest bezdyskusyjne: energia jest podstawą wszelkiej działalności gospodarczej. Wszystko, od produkcji rolnej i przemysłowej po transport dostaw, wysyłkę i zakupy konsumenckie, zależy od stałych dostaw energii. Gdyby wszystko kupowane i sprzedawane na całej planecie było postrzegane jako piramida z najbardziej luksusowymi przedmiotami znajdującymi się na szczycie, energia węglowodorowa, we wszystkich jej formach, stanowi podstawę tej piramidy. Ponieważ rządy przejmują coraz większą kontrolę nad energią węglowodorową, przejmują też całkowitą kontrolę nad światową gospodarką.

(4) Kontrola komunikacji

Istnieje powód, dla którego zachodnie rządy zaczęły agresywnie atakować wolność słowa jako „dezinformację”: możliwość przekazywania idei szerszej publiczności zagraża ich monopolowi na „oficjalne” prawdy. Tradycyjne formy komunikacji masowej — gazety, audycje radiowe i programy telewizyjne — są obsługiwane przez tak niewiele korporacji, że państwo nie ma problemu z wpływaniem, jeśli nie wręcz kontrolowaniem, informacji rozpowszechnianych wśród opinii publicznej. W przeciwieństwie do tego, platformy mediów społecznościowych i niezależne witryny wydawnicze pozwalają obywatelom (teoretycznie) ominąć cenzorów państwowych, regulatorów i innych strażników informacji w celu bezpośredniego komunikowania się z dużą liczbą innych obywateli. Widzisz dlaczego rządy poświęcają tyle czasu na walkę z wolnością słowa jako „mową nienawiści” lub „szkodliwymi informacjami”, które muszą być zakazane? Widzisz dlaczego rządy naciskają na ideologicznie powiązane firmy technologiczne, aby cenzurowały wolność słowa w ich imieniu? Widzisz dlaczego „wolność słowa” jest wyśmiewana jako niezdrowa obsesja obywatelska?

(5) Kontrola pieniądza

Tak jak energia węglowodorowa podtrzymuje wszelką działalność gospodarczą, tak działalność gospodarcza jest sercem wszystkich relacji międzyludzkich. Na prawdziwie wolnym rynku ludzie wymieniają się towarami i usługami zgodnie ze swoimi pragnieniami i potrzebami. Kiedy te interakcje stają się częstsze, pieniądze o ustalonej wartości (zwykle w postaci złota lub srebra) są wykorzystywane do usprawnienia wymiany i zapewnienia trwałego poziomu wartości, który nie istnieje w przypadku handlu wymiennego uprawami lub żywym inwentarzem. Kiedy jednak rządy zastępują złote monety (z nieodłączną wartością zmagazynowaną) pieniędzmi papierowymi, wartość waluty zależy wyłącznie od dekretu państwa. Podobnie, jeśli rządy nadal drukują pieniądze, wartość tych pieniędzy w naturalny sposób spada. W efekcie użycie walut fiducjarnych [fiat currencies] pozwala rządom opodatkować swoją populację bez głosowania. Kontrolując jedyny legalny środek wymiany, rząd włącza się w cały handel. Wolne rynki stają się kontrolowane.

(6) Straszenie zagładą

Władza rządu opiera się na zaakceptowaniu przez obywateli idei, że tylko państwo może rozwiązać wielkie problemy. Dlatego rząd ma naturalną motywację do wymyślania wielkich problemów swoim obywatelom. Jednoczenie się wokół przywódców nie ogranicza się do czasów wojny. Rządy wykorzystały COVID-19 do nałożenia obowiązku osobistego leczenia, wprowadzania lockdownu dla całych gospodarek, cenzurowania odmiennych punktów widzenia i kontrolowania ludzi lub nakładania aresztu domowego. Rządy wykorzystywały apokaliptyczne opowieści o zmianach klimatycznych, aby naciskać na jeszcze większą kontrolę państwa nad przemysłem. Rządy ogłaszały sytuacje kryzysowe w związku z „rasizmem systemowym” i „prawami osób transpłciowych”, aby zapewnić kontrolę nad prywatnymi firmami. Rządy twierdzą, że „dezinformacja” jest tak śmiertelna, że ​​należy przyjąć cenzurę. Strach jest narzędziem do utrzymywania kontroli, więc rządy masowo produkują strach dla własnej korzyści.

(7) Indoktrynacja szkolna

Lenin oświadczył: „Dajcie mi cztery lata na nauczanie dzieci, a ziarno, które zasiałem, nigdy nie zostanie wykorzenione”. Czy można się zatem dziwić, dlaczego szkoły są na pierwszej linii wszystkich bitew kulturowych? Kiedyś w Ameryce powszechnie rozumiano, że rodzice odgrywają kluczową rolę w określaniu, czego naucza się w lokalnych szkołach. Teraz Departament Sprawiedliwości bierze na cel rodziców niezadowolonych z lewicowej indoktrynacji programów szkolnych ich dzieci. Sprzeciwianie się wprowadzaniu przez państwo marksizmu kulturowego do edukacji może sprawić, że ktoś zostanie nazwany „domowym terrorystą”. Sprzeciw wobec rosnącego narażania szkół na „transpłciowość” i drastyczne treści seksualne może sprawić, że ktoś zostanie uznany za „bigota”. Sprzeciw wobec uczenia małych białych dzieci poczucia winy z powodu koloru ich skóry jest ironicznie określany jako „rasistowski”. I na domiar złego, podczas gdy większość Amerykanów zrezygnowała z masek jako stosunkowo nieskutecznych narzędzi ograniczania rozprzestrzeniania się chorób, zbyt wiele szkół wciąż jest zaangażowanych we wpajanie na stałe do tych małych rozwijających się umysłów pod ich kontrolą, że państwo może wymusić stosowanie masek (i uległość) w każdej chwili.

(8) Eliminacja rodziny

W wolnym społeczeństwie rodzina jest podstawową jednostką niezależności. W kontrolowanym społeczeństwie rodzina jest bezpośrednim zagrożeniem dla nauki państwa. Znowu Lenin: „Dajcie mi tylko jedno pokolenie młodzieży, a przemienię cały świat”. Czy jest zatem niespodzianką, że małżeństwo między mężczyzną a kobietą jest atakowane od dziesięcioleci? Czy można się dziwić, że macierzyństwo i rodzenie wielu dzieci są wyśmiewane jako zagrożenie dla wyzwolenia kobiet, podczas gdy aborcja na żądanie jest celebrowana? Czy to dziwne, dlaczego nasza kultura krytykuje mężczyzn za ich „toksyczną” męskość? Czy może to dziwić, dlaczego nauczyciele tak często ingerują w nienaruszalną niegdyś relację rodzic-dziecko lub dlaczego dzieci są uczone polegania na służbach państwowych, a nie na swoich rodzinach w budowaniu własnego szczęścia?

(9) Eliminacja samochodów

Samochód osobowy zrewolucjonizował świat, uwalniając jednostkę od fizycznej i intelektualnej izolacji. Stosunkowo niedrogie pojazdy w połączeniu z nowo utwardzonymi drogami otwierały możliwości pracy, poszerzały możliwości życiowe i promowały wolną wymianę pomysłów na całym kontynencie. Czy jest zatem niespodzianką, że państwo tak mocno naciska na masowy transport publiczny i eliminację posiadania samochodów? Czy może być zaskoczeniem, że rządowe standardy bezpieczeństwa i przepisy paliwowe utrudniły Amerykanom zakup pojazdu, podczas gdy ceny większości innych nowoczesnych technologii spadły na przestrzeni dziesięcioleci? Swoboda przemieszczania się, podobnie jak wolność słowa, stanowi zagrożenie dla rządowej kontroli.

(10) Śledzenie tożsamości cyfrowej

To, co zaczęło się od Obamacare i państwowej opieki zdrowotnej, a szybko rozszerzyło się dzięki eksperymentom z cyfrowymi paszportami COVID-19 w miastach pod rządami Demokratów, nabierze tempa wraz z wprowadzeniem waluty cyfrowej banku centralnego. Jeśli emitowane przez rząd cyberpieniądze zastąpią względną anonimowość fizycznej gotówki, żaden zakup, darowizna ani inwestycja nie będą wolne od wścibskich oczu państwa. W połączeniu z kontrolą rządu nad opieką zdrowotną i wprowadzeniem obowiązkowych identyfikatorów cyfrowych, państwo stworzy doskonały system nadzoru. Kiedy cała ludzka aktywność jest monitorowana, a system oceny kredytu społecznego jest normą, osobisty wybór znika.

Strach + Zależność = Zniewolenie

Kiedy państwo określa, co posiadasz, co mówisz, w co możesz wierzyć i dokąd możesz się udać, stajesz się niewolnikiem pod jego całkowitą kontrolą. Zastraszanie obywateli, aby się podporządkowali i zmuszanie ich do zależności, aby móc przeżyć, są cechami charakterystycznymi wszystkich reżimów totalitarnych. Zareagujcie właściwie.

_______________

Ten Steps to Totalitarianism, J.B. Shurk, April 13, 2022

 

Uzupełnienia:

Great Reset czyli co szykują ludzkie paniska
Nadzór na każdym kroku, powszechny dochód gwarantowany powiązany z oceną kredytu społecznego, likwidacja własności prywatnej, masowa cenzura, zamrożenie i zajęcie rachunków bankowych, technologie wdrożone w celu przeprogramowania ludzi — ten […]

_______________

Kto nam zbudował plac zabaw czyli czytajcie Suttona
Sutton nie zajmował się jakimiś nierealnymi spekulacjami. Był wybitnym badaczem akademickim, który w kilku pracach nienagannie udokumentował swoje wnioski. Nie będąc w stanie przeciwstawić się jego badaniom, establishment (w tym […]

_______________

Wszystko dla naszego dobra czyli tyrania szczerze praktykowana
Pytanie brzmi: dlaczego traktuje się nas jak głupie dzieci, które nie mogą tak po prostu wybrać, ale muszą zrobić sobie „szczepienie”, a następnie dostać „zielone przepustki” na podróż, pracę lub […]

_______________

„Jeśli się zastosujesz, jesteś współwinny”
Ten rząd czerpie swoją władzę ze zgody tych, którzy ulegają wymaganiom i używają ‘paszportów’ w swoich smartfonach. Jeśli się zastosujesz, jesteś współwinny. Może i jest to kuszące, aby „być normalnym” […]

_______________

Nasza Nowa Normalność: inflacja, ubóstwo, głód, faszyzm, marksizm, komunizm, morderstwa…
Tylko naród żałosnych tchórzliwych głupców pozwoliłby, aby taki odrażający los dotknął ich własne bezbronne potomstwo. Tego typu zachowanie wskazuje na całkowity brak intelektu i masową nieznajomość rzeczywistości. Wskazuje również na […]

Zaloguj się, aby komentować
Eric Jones odpowiedział w temacie: #143 20 godzin 32 minut temu
Hi, Eric here with a quick thought about your website nie-wierze-nikomu.pl...

I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

Like yours, many of them have great content.

But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

Here’s a solution for you…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nie-wierze-nikomu.pl
Eric Jones odpowiedział w temacie: #142 2 dni 18 godzin temu
Hey there, I just found your site, quick question…

My name’s Eric, I found nie-wierze-nikomu.pl after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

You know, strike when the iron’s hot!

CLICK HERE jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

Strike when the iron’s hot!

CLICK HERE jumboleadmagnet.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

Thanks and keep up the great work!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
It even includes International Long Distance Calling.
Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
CLICK HERE jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nie-wierze-nikomu.pl
Eric Jones odpowiedział w temacie: #141 5 dni 8 godzin temu
Hi, Eric here with a quick thought about your website nie-wierze-nikomu.pl...

I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

Like yours, many of them have great content.

But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

Here’s a solution for you…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nie-wierze-nikomu.pl

Komentarze do artykułu

INFO: You are posting the message as a 'Guest'