3 września 2022 zabela brodacka falzmann

Bezmyślni obrońcy wszystkich istot żywych nie chcą przyjąć do wiadomości, że taki program jest po prostu niewykonaln.Może nie powstałyby wówczas równie utopijne i nonsensowne ustawy jak „ piątka dla zwierząt”. Może wilki nie byłyby tak bezwarunkowo chronione, niezależnie od szkód, które wyrządzają. Pani Dora, o której jakiś czas temu pisałam, zrezygnowała z hodowli owiec po tym gdy wilki wypatroszyły w jej obejściu kotne samice. To nieprawda, że szlachetne wilki zabijają tylko tyle ile są w stanie zjeść. Pani Dora zbierała resztki owiec i ich martwe płody po całym podwórzu. W Gładyszowie wilki zagryzły ostatnio starego, łagodnego psa znajomej i wałęsają się bez przeszkód po wsi.

Dwa tygodnie sierpnia spędziłam na „bezludnej wyspie” czyli na Czaplaku. Czaplak jest niewielką niezamieszkałą wysepką na Jezioraku.  Przebywają na nim z rzadka i krótko tylko żeglarze. Bywałam na Czaplaku w różnych warunkach, między innymi w listopadzie przy sztormowej pogodzie i ze złamanym jarzmem steru mojej żaglówki ale nie będę państwa męczyć tymi opowieściami (dosłownie) z mchu i paproci. Choć warunki biwakowania na Czaplaku w połowie sierpnia nie są zbyt surowe, ciekawa jestem czy wytrzymałaby taki biwak którakolwiek z gorących obrończyń wszystkich istot żywych czy gwałconych krów, a także którykolwiek ze zwolenników zielonego ładu, zielonej energii czy innej postaci gry w zielone. Czy atakowany przez stada komarów odnosiłby się do tych istot z niesłabnącą miłością?  Czy zrezygnowałby z tłuczenia kąsających go w lesie ślepaków?  Jak zareagowałaby na spotkanie z larwą kałużnicy, która wcale nie jest sympatycznym ani ładnym zwierzątkiem albo z rzęsorkiem  (nie mylić z rzęsistkiem) drobnym jadowitym ssakiem, który pogryzł kiedyś boleśnie na Czaplaku znajomego żeglarza.

https://www.ekspedyt.org/2022/09/03/zielone-pieklo-i-gra-w-zielone/

 

Zaloguj się, aby komentować

Światowa Deklaracja Klimatyczna z 27 czerwca 2022 podpisana przez 1107 naukowców i specjalistów mówi wprost -  "Nie ma zagrożenia klimatycznego. Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, podczas gdy polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa"

Całość pod linkiem https://clintel.org/wp-content/uploads/2022/06/WCD-version-06272215121.pdf

niejestemgotowa

Nie ma kryzys klimatyczny.
Nauka o klimacie powinna być mniej polityczna, a polityka klimatyczna bardziej
naukowy. Naukowcy powinni otwarcie odnosić się do niepewności i przesady w
ich prognozy globalnego ocieplenia, podczas gdy politycy powinni beznamiętnie
policzyć rzeczywiste koszty, a także wyimaginowane korzyści z ich środków politycznych


To czynniki naturalne i antropogeniczne powodują ocieplenie

Zaloguj się, aby komentować

Przez dosłownie dziesięciolecia podsycali publiczny strach przed „nową epoką lodowcową”, kwaśnymi deszczami i dziurą w warstwie ozonowej oraz niezliczonymi innymi rzekomo rozpoczynającymi się katastrofami klimatycznymi, i nigdy nawet nie otarli się o jedną dziesiątą poziomu histerii wywołanej przez “pandemię” Covid19.

W menu na dziś danie klimatyczne. Felieton zawierający analizę w co prawdopodobnie przerodzi się obecna ‘pandemia’. Tekst wskazuje pojawiające się wyraźnie pierwsze symptomy powiązań między szeroko pojętym ‘zdrowiem’, a ‘zmianami klimatycznymi’, ale też opisuje podwaliny dla trwającego ‘kryzysu klimatu’.

Zapraszam do lektury.

https://www.ekspedyt.org/2021/11/10/poza-pandemie-czyli-co-dalej-z-klimatem/

‘Zmiany klimatu to kryzys zdrowotny’

Pierwsza diagnoza z powodu „zmian klimatu” już jest. Nie będzie ostatnią.

Lekarz z Kolumbii Brytyjskiej zrobił już ten bezprecedensowy krok i faktycznie zdiagnozował starszą pacjentkę jako „cierpiącą z powodu zmian klimatycznych”. Ale dlaczego? I co to oznacza dla przyszłości?

Doktor Kyle Merritt, lekarz prowadzący na oddziale ratunkowym w Nelson BC, dodał „zmiany klimatyczne” jako element przyczyniający się do problemów medycznych jednej z swoich pacjentek. I w ten sposób jako pierwszy wkroczył do tego niezwykłego i niepokojącego świata.

Pierwsza w historii medycyny diagnoza z powodu „zmian klimatu”.

Dr Merritt powiedział w wywiadzie dla Glacier Media:

Jeśli nie patrzymy na przyczynę leżącą u podstaw i tylko leczymy objawy, będziemy po prostu coraz bardziej pozostawać w tyle” – powiedział lekarz z izby przyjęć Glacier Media. […] Ja próbuję po prostu… przetworzyć to, co widzę”.

Cała sytuacja rodzi interesujące pytania.

Czy to ma sens z medycznego punktu widzenia?

Oczywiście, że nie.

Zaloguj się, aby komentować

Jeżeli premier pojedzie i odda polską suwerenność, Polska będzie skończona .

Robert Bąkiewicz odniósł się do ostatnich napięć między Polską, a Unią Europejską. Lider stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” zaapelował do premiera Morawieckiego, by wypowiedział umowę o zasobach własnych oraz pakiet klimatyczny.

  • Robert Bąkiewicz zaapelował do polskich władz, by te wypowiedziały umowę o zasobach własnych i pakiet klimatyczny
  • Szef stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” wskazuje, że zgoda na wyrok TSUE i dalszy szantaż organów unijnych doprowadzi do zrzeknięcia się polskiej niepodległości
  • Bąkiewicz stwierdził, że rząd nie może dalej płaszczyć się przed niemieckimi politykami

Robert Bąkiewicz: Wzywam polski rząd

Lider stowarzyszenia zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, w którym wezwał polskie władze do stanowczego oporu wobec działań eurokratów.

Proszę państwa, wzywam polski rząd, polskie władze, polskiego premiera do tego, żebyśmy wypowiedzieli umowę o zasobach własnych. – zaapelował.

Umowa o zasobach własnych i pakiet klimatyczny to są narzędzia przymusu, terroru, szantażu w stosunku do państwa polskiego. Panie premierze, nie ma takich pieniędzy za które moglibyśmy oddać polską suwerenność i niepodległość. Nie ma co się płaszczyć przed tymi niemieckimi politykami, którzy mówią o tym, że Polskę trzeba zagłodzić. – ocenił.

Zaloguj się, aby komentować