Jurij Bezmienow to były oficer KGB. Należał do sowieckiego elitarnego zespołu propagandowo-dywersyjnego, kiedy w 1970 roku, będąc na placówce w Indiach zbiegł do Stanów Zjednoczonych. Już pod nową tożsamością – jako Tomas Schuman zamieszkał w Kanadzie i zaangażował się w  odkrywanie przed zachodnimi społeczeństwami prawdziwego obrazu komunistycznego działania. Znał anatomię zła  – nie tylko teoretycznie. Sam wiele lat spędził czynnie jako dziennikarz – propagandysta w strukturach sowieckiego komunizmu. Ekspert w dziedzinie technik dezinformacyjnych i dywersji ideologicznej objaśniał krok po kroku (jak nieświadomym niczego dzieciom) to, jak działa “pokojowa polityka” czerwonego potwora.

Agentura wplywu

Globalści stosują te same wypracowane metody.

 Czytaj równiież  

Ujawniał, że “romantyczne” szpiegostwo w stylu Jamesa Bonda, angażuje tylko 10-15% sił i środków, a pozostałe 85% to perfidna strategia nastawiona na dokonanie przewrotu ideologicznego (w sposób zgodny z radami starożytnego chińskiego filozofa i doradcy wojskowego – Sun Tzu, żyjąceo w 6 wieku przed Chrystusem).

            “Przewrót ideologiczny to potężny i bardzo powolny proces prania mózgów, który Sowieci podzielili na cztery podstawowe etapy: 1.demoralizację, 2.destabilizację, 3.kryzys i 4.normalizację”.

Jurij Bezmienow przekonywał (już 40 lat temu),  że “Zachód żyje złudzeniem! Politycy, media, system szkolnictwa od dekad produkują fikcję, że panuje pokój, kiedy naprawdę trwa niewypowiedziana totalna wojna przeciw podstawowym wartościom i fundamentom, na których opiera się istnienie zachodniej cywilizacji”.

Pogodne Szorty: Cztery fazy chaosu Jurij Biezmienow - metody wpływu i manipulacji KGB na społeczeństwa

 

 

 

Książki :

"Agentura wpływu "

Czy można, wykorzystując potęgę propagandy, sterować całymi społeczeństwami? Odpowiedzią na to pytanie jest książka Tomasa D. Schumana (Jurija Bezmienowa) "Agentura wpływu".

Choć zmieniła się sytuacja geopolityczna na świecie, mechanizmy opisane w książce "Agentura wpływu" pozostają ciągle aktualne. Autor odsłania przed czytelnikiem nieznane dotąd kulisy działalności sowieckich służb specjalnych. Pokazuje, w jaki sposób KGB wpływało na opinię publiczną i świadomość całych narodów. Książka "Agentura wpływu" to ostrzeżenie przed propagandową machiną państwa totalitarnego, której siła może - kształtując poglądy społeczeństwa - działać na jego szkodę. Schuman wskazuje też na zagrożenia, jakie niosą ze sobą konflikty wewnętrzne, sztucznie podsycane przez agenturę, której funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że dużo łatwiej jest zniewolić społeczeństwo skłócone i podzielone.

"Love letter to America"

Yuri Alexandrovich Bezmenov, was a former KGB officer and journalist who worked for the Novosti Press Agency and who ultimately defected from the Soviet Union to Canada. Yuri chose freedom. Writing as Tomas Schuman in Love Letter to America, Yuri describes Soviet genocidal Communism and explains how good it is to be free.

----

Jurij Bezmienow vel Tomas David Schuman lub Jurij Makiejew – był dziennikarzem i agentem KGB. Członkiem elitarnego zespołu, głównego oręża propagandy KGB znanego pod nazwą Agencja Prasowa Nowosti. Należy do grona światowej klasy wybitnych ekspertów w temacie sowieckiej propagandy, dezinformacji i tak zwanej strategii małych kroków. Urodzony 1939 roku w Mytiszczi koło Moskwy, w rodzinie wysoko postawionego oficera sowieckiego, członka sztabu generalnego ZSRR, inspektora oddziałów w krajach satelickich. Wykształcony w Instytucie Języków Wschodu w Moskwie, potem w elitarnych szkołach szpiegowskich, specjalizował się w kulturze i językach narodów Indii. Od 1967 roku z polecenia KGB pracował dla „Russia Today”. W roku 1970 uciekł z Indii, gdzie pracował jako oficer prasowy ambasady sowieckiej w New Delhi na Zachód do Kanady. Jego aktualne miejsce pobytu nie jest znane. Według niepotwierdzonych informacji internetowych zmarł w roku 1993 lub 1997 w Kanadzie.

 -----------------------------

Jak walczyć z globalistami. Jaki opór ma sens? Radek Pogoda
W jaki sposób działać w obliczu coraz ostrzejszej kontroli i coraz mocniejszych ograniczeniach naszej wolności. Nagranie wystąpienia na spotkaniu #FreedomWatchPoland w Warszawie 2022-12-16

 

Zaloguj się, aby komentować