Jan Białek jest autorem intrygującej publikacji, która porusza jedne z najważniejszych problemów XXI wieku. Rozwój technologiczny przełamuje kolejne granice, a tym samym coraz częściej budzi silne wątpliwości etyczne.

janbiialek

Jan Białek w książce „Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego” przedstawia tak szerokie spektrum zagadnień, problemów i zagrożeń związanych z rozwojem technologicznym, że trzeba po prostu wziąć książkę do ręki i postudiować. Ma ona tylko 165 stron, ale jest “napakowana” treścią – żadnego zbędnego słowa – same konkrety i przypisy.

Zasadniczym tematem publikacji jest problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego oraz problematyka mechanizacji człowieka i środowiska naturalnego. Autor ostrzega,że środowisko techniczne przejmie przestrzeń środowiska naturalnego i żyjącego w nim człowieka, prowadząc do dramatycznych zmian racjonalizacji, standaryzacji i następnie mechanizacji całego świata. Współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska, które jest coraz bardziej dynamiczne, ekspansywne i staje się w coraz większym stopniu realnym środowiskiem i kontekstem życia człowieka. Środowisko to wchłania przestrzeń środowiska naturalnego, by na przestrzeni kolejnych dwóch dekad poprzez techniki informatyczne, robotykę i biotechnologię wytworzyć własne, syntetyczne formy życia, zagrażające ludzkiej cywilizacji.

Zaloguj się, aby komentować
 
Te książki pozwalają  zrozumieć ten zwariowany świat ...
 
... to co się dzieje ...
 
... jakie są tego przyczyny i motywacje najbogatszych psychopatów tego świata...
 
Po ich lekturze zostaniesz innym człowiekiem ...
 
... całkowicie załamanym ... perfidią i okrucieństwami tego świata ...
 
Lub  obudzisz się i będziesz walczyć o normalność ...
 
czyli lepszą przyszłość da siebie, swoich dzieci i wnuków.
 -----------  ***  ------------

Przede wszystkim, w cieniu walki całego świata z szalejącą pandemią toczy się nie mniej zaciekła wojna psychologiczna. Ta ostatnia jest prowadzona pod pretekstem dbałości państw o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Jak wygląda? Zdecydowanie najważniejsze narzędzia to jak dotąd manipulacja informacjami medialnymi oraz zastraszanie i nękanie zmęczonego lockdownami społeczeństwa.

"Prawda wyzwala - to nie tylko pusty slogan. Prawda rzeczywiście prowadzi do wolności. Dlatego istniejący system oparty jest na globalnym i wielowarstwowym kłamstwie. To najdoskonalszy sposób sprawowania władzy i egzekwowania posłuszeństwa, doskonalszy niż przemoc. Kiedy cię biją, wiesz o tym. Kiedy cię okłamują - zwykle nic nie podejrzewasz. Kiedy biją cię systematycznie, zaczynasz się buntować. Kiedy cię systematycznie okłamują, wierzysz coraz bardziej. Siłą mogą zniszczyć twoje ciało, ale nie muszą odebrać ci wolności, która jest w twojej świadomości. Za pomocą kłamstwa przejmują twoją świadomość, odbierają ci wolność, a potem przejmują ciało."

 
 operacjapandemia

------

Książka, której oryginał włoski ukazał się w 2008 roku. Najlepiej udokumentowana, napisana przez jednego z najlepszych znawców tematu, praca na temat globalistycznych planów związanych z narzuceniem ludziom Rządu Światowego, Nowego Porządku światowego i Nowego Ładu Ekonomicznego. Bogaty materiał naukowy i dowodowy. Ponad 1480 przypisów. Ilustracje.

 ukryta strona dziejowny

https://sklep.antyk.org.pl/f/Epiphanius

Prace sygnowane przez autora o pseudonimie Epiphanius są od wielu lat uważane na Zachodzie za najlepsze i najbardziej kompetentne opracowania dotyczace historii i teorii spisków.Oto jedna z recenzji, jaka po ukazaniu sie polskiej edycji znajduje się w internecie:

Encyklopedia wiedzy o globalnym spisku Wydawnictwo Antyk w osobie zasłużonego dla walki narodowo wyzwoleńczej Marcina Dybowskiego, zaatakowało globalny establishment (zorganizowany w tajnych stowarzyszeniach) polskim tłumaczeniem gigantycznej książki „Ukryta strona dziejów. Nowy Porządek Świata. Nowy Ład Ekonomiczny. Globalizm.” autorstwa osoby kryjącej się pod pseudonimem Epiphanius.

Ta gigantyczna (ponad 700 stronicowa) praca bogata w przypisy, ilustracje, na każdej stronie przywołuje dziesiątki nazwisk, nazw organizacji, wzajemnych powiązań i ideowych fundamentów. Praca Epiphaniusa jest niewątpliwie encyklopedią spiskowej teorii dziejów.GnozaZdaniem Epiphaniusa podstawą działania wszystkich tajnych stowarzyszeń (które są platformą porozumienia globalnych oligarchów) jest gnoza. Gnoza jest wiedzą tajemną, synkretyczną doktryną powstałą w czasie narodzin chrześcijaństwa w środowisku żydowskim. Gnoza zakłada że poznanie to dostrzeżenie pierwiastka boskiego uwięzionego we własnym ciele. To poznanie dostępne jest nielicznej elicie, boży pierwiastek nie jest dany wszystkim. Boży pierwiastek dany jest tylko elicie a reszta pozbawiona bożego pierwiastka jest gorsza (niektórzy z nich nie posiadają nawet duszy).

Zaloguj się, aby komentować
13 kwietnia 2022  AlterCabrio

Jakakolwiek wiara w siłę wyższą zagraża państwu. Jeśli istnieje „wyższe prawo”, które ma pierwszeństwo przed nakazami rządowymi, to moralność osobista jest uzasadnioną przyczyną nieposłuszeństwa państwu.

W menu na dziś danie przewodnikowe. Artykuł o dziesięciu etapach na drodze do totalitaryzmu. Chociaż tekst pochodzi od autora amerykańskiego, to posiada uniwersalny charakter. Każdy może samodzielnie sprawdzić ile już takich ‘kroków’ za nami. Zapraszam do lektury.

Dziesięć kroków do totalitaryzmu

Czy ktoś nadal uważa, że ​​totalitaryzm nie może się tutaj zdarzyć? To zadaj sobie pytanie, ile z tych kroków już przeszliśmy.

(1) Zniszczenie religii

Jakakolwiek wiara w siłę wyższą zagraża państwu. Jeśli istnieje „wyższe prawo”, które ma pierwszeństwo przed nakazami rządowymi, to moralność osobista jest uzasadnioną przyczyną nieposłuszeństwa państwu. Utworzenie Ameryki było wytworem oświeceniowego zrozumienia, że ​​naturalne prawa i wolności istnieją niezależnie od edyktów państwowych i nad nimi górują. Te prawa dane przez Boga, z których niektóre zostały zapisane w pierwszych dziesięciu poprawkach do Konstytucji Stanów Zjednoczonych jako Karta Praw, nie mogą być skracane ani podlegać uzurpacji państwa. Aby indywidualna suwerenność i wolność osobista nie zostały wygaszone, duchowa wiara w wyższą moc musi przeciwstawić się celom apodyktycznego rządu.

Zaloguj się, aby komentować

Wojciech Mazurkiewicz - Elementarz manipulacji

 
 1. Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektóre grupy można uprzywilejować.
 2. Kobiety są równe mężczyznom, ale należy stworzyć odpowiednie ustawodawstwo, aby mogły im dorównać.
 3. Płeć nie powinna być kryterium przy zatrudnianiu pracownika. Pracodawca musi jednak zatrudnić określoną ilość osób danej płci.
 4. Popieranie wolności słowa nie przeszkadza w pozywaniu do sądu ludzi o przeciwnych poglądach. Jest to tłumaczone „mową nienawiści”.
 5. Zakaz mowy nienawiści nie chroni katolików. Wtedy jest to wolność artystyczna.
 6. Dyskryminacja jest zła, chyba że dyskryminowany jest białym i heteroseksualnym mężczyzną. Wtedy nazywamy to dyskryminacją pozytywną.
 7. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn za dokładnie tę samą pracę. Mimo to chciwi kapitaliści wolą dokładać do interesu i zatrudniać mężczyzn. Oba zjawiska należy zwalczyć.
 8. Wolność osobista nie dotyczy możliwości swobodnego dysponowania własnym majątkiem.
 9. Żeby móc pracować, trzeba mieć pozwolenie.
 10. Ubóstwo da się znieść ustawą.
 11. Istnieje kilkadziesiąt płci.
 12. To czego nie lubimy powinno być zakazane. To co lubimy powinno być finansowane z pieniędzy podatników.
 13. Bojkotujemy Kościół katolicki za dyskryminowanie kobiet i homoseksualistów. Wzywamy do tolerancji wobec muzułmanów, u których ww grupy nie mają prawie żadnych praw.
 14. Obleśne i pełne wyuzdania parady równości, manify, marsze szmat mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że ich uczestnicy są normalnymi ludźmi.
 15. Rozbieranie się na przed kamerą to seksizm. Robienie tego samego na ulicy to walka o prawa człowieka.
 16. Aborcja powinna być legalna na życzenie. Danie klapsa dziecku powinno być przestępstwem.
 17. Jeśli socjalistyczne rozwiązania nie działają, to winny jest kapitalizm.
 18. Wymarzonym ustrojem jest ten, który doprowadził już do śmierci milionów ludzi.
 19. Prezentowanie niektórych rzetelnych statystyk, danych naukowych i faktów historycznych to rasizm.
 20. Ale powielanie oświeceniowych i pozbawionych naukowych podstaw kłamstw o historii Kościoła katolickiego to racjonalizm.
 21. Ludzie są wystarczająco kompetentni, aby wybierać władzę, ale nie są kompetentni, aby decydować o własnym ubezpieczeniu.
Zaloguj się, aby komentować

Cz. 1/6 Kopczyński: Globaliści chcą do końca zniszczyć polski system edukacji 

– Opisane powyżej czynniki niszczą polską edukację, ale to nie koniec działań podejmowanych przez globalistów. Na horyzoncie czai się znacznie groźniejszy twór, jakim jest edukacja włączająca wraz z ocenianiem kształtującym – mówi w rozmowie z Mediami Narodowymi Bartosz Kopczyński z Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu.

Jakub Zgierski: Czym zajmuje się Towarzystwo Wiedzy Społecznej w Toruniu, którego jest Pan członkiem?

Bartosz Kopczyński: Towarzystwo Wiedzy Społecznej jest oddolną inicjatywą grupy przyjaciół, którzy spotkali się w ramach toruńskich Rot Niepodległości. Wymieniając poglądy, doszliśmy do wniosku, że trzeba się jakoś sformalizować, aby mieć możliwość tworzenia wspólnego dorobku i głoszenia go światu. I tak wiosną 2021 r. powstało stowarzyszenie pod nazwą Towarzystwo Wiedzy Społecznej. W ten sposób krzewimy wiedzę społeczną i staramy się wypracować złożoną koncepcję życia społecznego. Chcemy opisać taką wizję społeczeństwa, w którym chcemy żyć, i które będzie dobre dla naszych dzieci.

W ramach swojej pracy badawczej zainteresował się Pan tematem destrukcyjnych przemian w pedagogice. Czy można wskazać, kiedy rozpoczął się proces niszczenia polskiego systemu edukacji?

Zaloguj się, aby komentować

Misiek odpowiedział w temacie: #135 4 miesiąc 3 dni temu
Misiek odpowiedział w temacie: #134 4 miesiąc 3 dni temu
Powstał nowy kanał Bartosza Kopczyński
Młot na Marksizm - warto zajrzeć.

www.youtube.com/channel/UCg2ZZEB5qJrvVidt7vMVOCQ/videos

Artur odpowiedział w temacie: #133 4 miesiąc 4 dni temu
fdev