Rząd zaleca noszenie maseczek na oczach przy zakupie towarów

W dążeniu do ograniczenia skutków spirali inflacji, w borykającym się z problemami kraju, rząd zalecił konsumentom noszenie maseczek na oczach podczas zakupu towarów, aby uniknąć szoku spowodowanego cenami, donosi WWN.

„Wsłuchaliśmy się w wasze wielokrotne wezwania, aby zrobić coś z kosztami utrzymania i wierzymy, że to krótkoterminowe rozwiązanie pomoże ludziom przetrwać kilka następnych lat, podczas gdy ceny będą nadal rosły”, wyjaśnił Taoiseach Micheál Martin podczas dzisiejszej konferencji prasowej „zakupy, tankowanie samochodu, jedzenie na mieście, otwieranie rachunku za media – to wszystko powinno być robione z maseczką na oczach, a przyda się również na kolejną falę covid, na którą nie przygotowujemy się za kilka tygodni – to naprawdę genialne”.

Sugestia Martina dotycząca maseczki na oczy pojawiła się po tym, jak wczoraj w sześciu miastach w całej Irlandii odbyły się duże protesty dotyczące kosztów utrzymania, protesty, których Taoiseach nie widział, gdyż wtedy akurat wypróbowywał rozwiązanie z maseczką.

„Nie byłem świadkiem tych protestów, ponieważ wtedy nosiłem maseczkę na oczach, ale to pokazuje, że dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć stresu i że to naprawdę działa” – dodał Martin przed założeniem maseczki na oczy, gdy reporterzy zaczęli zadawać mu pytania.

“Widzicie? To działa! To tak, jakby wszystkie moje problemy właśnie zniknęły”, kontynuował, gdy był już sprowadzany z podium przez doradcę, a pytania nadal były mu rzucane, „Nie mogę się ich nachwalić, poważnie, muszę je nosić również w czasie interpelacji poselskich”.

_____________***_____________

Przeczytajce również:

https://www.ekspedyt.org/2022/07/06/wakacje-czyli-jak-kupowac-i-placic/

Zaloguj się, aby komentować