Rząd zaleca noszenie maseczek na oczach przy zakupie towarów

W dążeniu do ograniczenia skutków spirali inflacji, w borykającym się z problemami kraju, rząd zalecił konsumentom noszenie maseczek na oczach podczas zakupu towarów, aby uniknąć szoku spowodowanego cenami, donosi WWN.

„Wsłuchaliśmy się w wasze wielokrotne wezwania, aby zrobić coś z kosztami utrzymania i wierzymy, że to krótkoterminowe rozwiązanie pomoże ludziom przetrwać kilka następnych lat, podczas gdy ceny będą nadal rosły”, wyjaśnił Taoiseach Micheál Martin podczas dzisiejszej konferencji prasowej „zakupy, tankowanie samochodu, jedzenie na mieście, otwieranie rachunku za media – to wszystko powinno być robione z maseczką na oczach, a przyda się również na kolejną falę covid, na którą nie przygotowujemy się za kilka tygodni – to naprawdę genialne”.

Sugestia Martina dotycząca maseczki na oczy pojawiła się po tym, jak wczoraj w sześciu miastach w całej Irlandii odbyły się duże protesty dotyczące kosztów utrzymania, protesty, których Taoiseach nie widział, gdyż wtedy akurat wypróbowywał rozwiązanie z maseczką.

„Nie byłem świadkiem tych protestów, ponieważ wtedy nosiłem maseczkę na oczach, ale to pokazuje, że dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć stresu i że to naprawdę działa” – dodał Martin przed założeniem maseczki na oczy, gdy reporterzy zaczęli zadawać mu pytania.

“Widzicie? To działa! To tak, jakby wszystkie moje problemy właśnie zniknęły”, kontynuował, gdy był już sprowadzany z podium przez doradcę, a pytania nadal były mu rzucane, „Nie mogę się ich nachwalić, poważnie, muszę je nosić również w czasie interpelacji poselskich”.

_____________***_____________

Przeczytajce również:

https://www.ekspedyt.org/2022/07/06/wakacje-czyli-jak-kupowac-i-placic/

Zaloguj się, aby komentować

 

Walcz z inflacją: EBC prosi obywateli UE o ręczne dodanie zera do banknotów

Europejski Bank Centralny w końcu robi coś, aby zwalczyć szalejącą inflację: prezes EBC Christine Lagarde wezwała dziś wszystkich mieszkańców Europejskiej Unii Monetarnej do dodania zera do swoich banknotów za pomocą markera. W wyniku natychmiastowego działania wartość waluty wzrośnie o 900 procent.

„W związku z historycznym spadkiem wartości w strefie euro, potrzebny jest prosty i łatwy środek zaradczy, który każdy może szybko przeprowadzić bez zbędnej biurokracji” – powiedziała Lagarde, po czym zademonstrowała, jak banknot 5 euro z zaledwie jednym dodatkowym, ręcznie dodanym zerem, może zostać zamienione na banknot 50 Euro. “To takie proste. Problem rozwiązany! Zrób to samo w domu i pomóż nam pokonać inflację”.

Dzięki tej prostej sztuczce możesz nie tylko zamienić banknoty 5 euro na banknoty 50 euro, ale także banknoty 10 euro na banknoty 100 euro, banknoty 20 euro na banknoty 200 euro, banknoty 50 euro zamienić na 500 euro, 100 euro na 1000 euro, a 200 euro na 2000 euro. Według EBC metodę tę można zastosować również do monet.

W przeszłości Europejski Bank Centralny był wielokrotnie krytykowany za trzymanie się polityki dodruku pieniędzy pomimo rosnącej inflacji. Tym bardziej zaskakujące jest to, że ta instytucja finansowa preferuje obecnie stosowanie konwencjonalnego pisma ręcznego zamiast wyrafinowanych procesów drukowania w realizacji swoich celów polityki monetarnej – wyraźne odejście od bardziej biurokratycznych środków.

Jednakże krytycy ostrzegają, że ten niezwykły krok EBC to jednocześnie otwarcie wrót dla przestępczości walutowej. „Lagarde najwyraźniej nie ma pojęcia, jakie szkody mogą spowodować sprytni oszuści wykorzystujący tę niebezpieczną technologię”, wyjaśnia Vincent Coyne, wykładowca ekonomii na UCD. „Co będzie, gdy jakiś szaleniec nie poprzestanie na dodaniu tylko jednego zera na końcu? Staniemy się Zimbabwe w ciągu kilku dni”.

 

_____________***_____________

Przeczytajce również:

 

https://www.ekspedyt.org/2022/07/06/wakacje-czyli-jak-kupowac-i-placic/

Zaloguj się, aby komentować